reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

Kurcze to ja nie ogarniam juz tej cukrzycy ciażowej....tu za malo insuliny tu za duzo a cukrzyca ciążowa i tak wychodzi...
to jak masz IO to bierzesz tą metmorfine czy cos? Bo cos kiedys czytalam ze ona tez pomaga utrzymac te cukry w normie i w niektorych krajach np Anglii jest najpierw stosowana a pozniej jesli ona nie dziala to wtedy insulina dopiero w ciąży wchodzi...chyba ze cos pokręcilam 🤦‍♀️
Jeszcze biorę ale powoli się z niej wycofuje. Do września brałam taka sama dawkę jak od dawna. Od 1.09 zmniejszone mam o 1/4 dawki. Ale to już pilnuje tego endokrynolog. Mam wizytę 14.09 to będę dalej instruowana co do metforminy.
 
reklama
Ja juz po wizycie, chyba chlopak ale jeszcze nadal nie na 100% ...
No i w nast.tygodniu mam isc na 1 dzien do szpitala odnosnie tego mojego cukru, będą mnie badac i kuć i dostane glukometr i recepte na paski.także tak 🤷🏼‍♀️0
 
Ja juz po wizycie, chyba chlopak ale jeszcze nadal nie na 100% ...
No i w nast.tygodniu mam isc na 1 dzien do szpitala odnosnie tego mojego cukru, będą mnie badac i kuć i dostane glukometr i recepte na paski.także tak 🤷🏼‍♀️0
Nie jest tak źle z tą cukrzycą można się przyzwyczaić a najważniejsze że trzeba się zdrowo odżywiać co ma dobry wpływ na mamę jak I maluszka Dobrze że synek rośnie zdrowo😄
 
Nie jest tak źle z tą cukrzycą można się przyzwyczaić a najważniejsze że trzeba się zdrowo odżywiać co ma dobry wpływ na mamę jak I maluszka Dobrze że synek rośnie zdrowo😄
No powiem Ci ze ja juz sie kłuje i uważam na to co jem od jakiegos czasu po jedzeniu nie mam problemu- od 90 do 120 max, ale te pomiary na czczo- caly czas balansuję między 86 a 92 więc cos nie gra rano i dlatego dzis przycisnęłam tego mojego gin. o skierowanie jakies do diabet. Ale on stwierdzil ze to mnie polozy do szpitala posprawdzac to wszystko i dostane nowy glukometr i recepte- jest tam ordynatorem w szpitalu. Ok trudno jak trzeba to trzeba.

Ale tak czy inaczej bym sie zdrowo odżywiala a jednak tej cc wolałabym nie mieć 🤦‍♀️ jak czytam na niektórych grupach ze dziewczyny jedzą frytki, hamburgery, pizze slodycze piją colę to w sumie troche zazdroszcze bo wiem ze ja nie mogę a z drugiej strony ja chyba i tak bym lekko do jedzenie nie podchodzila w ciąży...

A dzis odebralam wynik hemoglobiny glikowanej bo chcialam sprawdzic i wyszlo 5% wiec chyba ok
 
To obie wizytujemy w piątek. 😊 Zgarnę wszystkie swoje wyniki i też zrobię badania ale w piątek rano żeby świeże były na popołudnie. Gorzej, że zaczęłam sikac w nocy i będzie problem z pobraniem moczu do analizy. Ale może akurat się uda. Z tygodniami też jesteśmy w podobnej sytuacji😊 poczekam czy się potwierdzi sugestia z prenatalnych. Ty również daj znać jak po wizycie. Bo ja dopiero o 17 będę miała.
I jak wizyta? Daj znac co powiedziala nowa ginekolog bo mysle co tam u Ciebie wyszlo...
 
I jak wizyta? Daj znac co powiedziala nowa ginekolog bo mysle co tam u Ciebie wyszlo...
Hej wizyta trwała ponad 30 min. Przeprowadziła dokładny wywiad. Stwoerdzila że dużo leków biorę. Zmieniła mi Acard na Asporin Cardio. Mówiłam jej, że skończę te leki co mam i wykupie te które mi zaleciła. Bo jest to samo tylko skondensowane. Z nerwów ciśnienie mi skoczyło i miałam 140/86. A zazwyczaj książkowo. Zbadała mnie ginekologicznie. Zrobiła usg, ale szybko nawet nie mam wydruku. Maluch się bardzo wiercił. Jak zapytałam się czy jest w stanie powiedzieć jaka płeć to stwierdzila, że jeszcze za wcześnie. Zapytałam znowu o te nieinwazyjne badania i usłyszałam to co na teleporadzie, że jeśli chce się uspokoić to mogę zrobić. I chyba zacznę szukać ośrodka i zrobię. A wagowo spadłam 4 kg więc jestem zadowolona😉. A jak u Ciebie po wizycie?
 
U mnie stwierdzil ze bardziej na chlopca wygląda ale nie na 100% jeszcze, to pewnie sie na połówkowych dowiemy jaka plec tak na pewno.
O matko to u mnie to samo dzisiaj na wizycie 140/80 cisnienie i puls 110 a w domu cisnienie zazwyczaj110/120- 65/ 70 🤦‍♀️mam chyba syndrom bialego fartucha ehh

Ja dzisiaj rano sie wazylam i bylo 800 deko na plusie a u gin.2 kg 🤷🏼‍♀️ dziwny rozstrzal.ja sie martwilam ze za malo przytylam a tu prosze 🤦‍♀️

No i ide na jeden dzien w nast. tygodniu do szpitala tam gdzie moj gin pracuje odnosnie tego cukru- beda mi mierzyc badac itd.
A mocz kazal powtorzyc na nast.wizyte, ale byc moze w szpitaly mnie dokladniej przebadaja...
 
U mnie stwierdzil ze bardziej na chlopca wygląda ale nie na 100% jeszcze, to pewnie sie na połówkowych dowiemy jaka plec tak na pewno.
O matko to u mnie to samo dzisiaj na wizycie 140/80 cisnienie i puls 110 a w domu cisnienie zazwyczaj110/120- 65/ 70 🤦‍♀️mam chyba syndrom bialego fartucha ehh

Ja dzisiaj rano sie wazylam i bylo 800 deko na plusie a u gin.2 kg 🤷🏼‍♀️ dziwny rozstrzal.ja sie martwilam ze za malo przytylam a tu prosze 🤦‍♀️

No i ide na jeden dzien w nast. tygodniu do szpitala tam gdzie moj gin pracuje odnosnie tego cukru- beda mi mierzyc badac itd.
A mocz kazal powtorzyc na nast.wizyte, ale byc moze w szpitaly mnie dokladniej przebadaja...
Też mocz dziś zrobiłam, bakterie wyszły nieliczne. Mam odchylenia w morfologia ale kazała mi nie patrzeć na te normy bo w ciąży są inne😊 gorzej że w moczu wyszły szczawiany mimo że piję sok z żurawiny. Myślałam że jest ok. Ale włączę urosept i za miesiąc powtórzę. Co do cukrów z krzywej żadna cukrzyca mi nie wychodzi. Ale powiedziałam lekarzowi, że mi na zdrowie wyjdzie ta kontrola i pomiary. Muszę się zapytać czy będę musiała w 24 tyg powtarzać krzywa skoro wartości poprzedniej mam właściwe.
 
reklama
hej mam pytanie czy jak przyszli roddzice mają powyżej 35 lat to amniopunkcja przysługuje i jest za darmo? Czy tylko wtedy jak wyszłyby źle badania prenatane?
 
Do góry