reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja też o Milce myślę.

Nie wiem niestety jak jest w Niemczech... Ale tu chyba całkiem sporo dziewczyn rodziło naturalnie i było wszystko ok :)
 
reklama
Cześć dziewczyny :) Jestem tu nowa i trochę się motam, przepraszam jeśli coś głupio lub nie we właściwym miejscu wstawię. Jestem w 31 tygodniu ciąży bliźniaczej 2o 2k. Jak dotąd wszystko jest dobrze a dzieciaki ułożone główkowo. Co sądzicie o porodzie naturalnym bliźniąt?
Ja bym chciała ale odpada. Jedno jest poprzecznie.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się decyduję, bo badania z krwi w przypadku bliźniąt nie są miarodajne, tylko nie wydaje mi się, że miasto, w którym mieszkam jest odpowiednie. Tu nie mają doświadczenia z blizniakami
 
Ja się decyduję, bo badania z krwi w przypadku bliźniąt nie są miarodajne, tylko nie wydaje mi się, że miasto, w którym mieszkam jest odpowiednie. Tu nie mają doświadczenia z blizniakami

Ja robiłam test Praena W Niemczech, zapewniają, że jest wiarygodny, około 98% o ile dobrze pamiętam, z wyłączeniem chorób sprzężonych z płcią. Na pewno jednak i to też mówią tu, nie jest tak pewny jak amnio. Dla mnie decyzja była trudna, ale wynik Pappy podnosił głównie mój wiek, USG było ok, wyniki z krwi także. No i ryzyko było 1:259 a ryzyko powikłań po amnio w przypadku bliźniąt podwaja się i byłoby około 1:100. Oczywiście to wciąż nie jest obiektywnie dużo, ale dla mnie było za dużo, bałam się po prostu.
Niestety nie umiem doradzić gdzie mają jakieś większe doświadczenie z bliźniakami, pewnie to kwestia wielkości miasta.
 
U mnie usg były ok. Problem był z wynikami białka pappa ale to pojawia się też jeśli się paliło ( nawet przed ciazs) i może zwiastowac problemy z cukrzyca w trzecim trymestrze co miałam i w pierwszej ciąży. Poza tym podwyższone ryzyko wyszło tylko przy jednym dziecku a nawet jeśli po amio wyszlo by ze jest chore to przy drugim zdrowym i tak nie byłoby możliwości zakończenia ciąży a dla samej wiedzy nie chciałam ryzykować. I tak jak mówię usg idealne wszystkie

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja właśnie też bym wolała poród naturalny, ale obawy mam czy na pewno dzieciaki bezpieczne, czy drugie się nie poddusi itp. a także wersji pierwsze SN a drugie cesarka. Co ciekawe na forum in vitro wszystkie dziewczyny zgodnym chórem mówią, że tylko cesarka, wręcz chyba się dziwią moimi zapędami do porodu SN.
No zobaczymy, mam jeszcze trochę czasu, może też dzieciaki się obrócą (niby miejsce jeszcze mają) i decyzja sama się podejmie.
 
reklama
Poza tym podwyższone ryzyko wyszło tylko przy jednym dziecku a nawet jeśli po amio wyszlo by ze jest chore to przy drugim zdrowym i tak nie byłoby możliwości zakończenia ciąży a dla samej wiedzy nie chciałam ryzykować. I tak jak mówię usg idealne wszystkie

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE]

No właśnie u mnie też było podwyższone przy jednym i nie wyobrażałam sobie podjęcia próby terminacji jednego bliźniaka. Moje usg też i to pierwsze i kolejne w żaden sposób nie wskazywały na jakiekolwiek wady. Po prostu jeden miał trochę większe NT (2,5) co w połączeniu z moim wiekiem (za miesiąc 40) dało podwyższone ryzyko.
 
Do góry