reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja właśnie też bym wolała poród naturalny, ale obawy mam czy na pewno dzieciaki bezpieczne, czy drugie się nie poddusi itp. a także wersji pierwsze SN a drugie cesarka. Co ciekawe na forum in vitro wszystkie dziewczyny zgodnym chórem mówią, że tylko cesarka, wręcz chyba się dziwią moimi zapędami do porodu SN.
No zobaczymy, mam jeszcze trochę czasu, może też dzieciaki się obrócą (niby miejsce jeszcze mają) i decyzja sama się podejmie.
Jeżeli masz fb to poszukaj grupy bliźniaczej. Jest ich sporo. Tam dużo mam rodzilio sn. Są nawet mamy co pierwsze dziecko rodziły główka a drugie nogami. do grupy należy dużo więcej kobiet niż na forum.

I jeszcze jedno. Moja pani doktor od bliźniaków mówi, że pierworodki mogą rodzić sn jak dwoje dzieci jest głowami w dół. W moim przypadku jest opcja nogami- wielorodka.
Który to Twój poród?

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jeżeli masz fb to poszukaj grupy bliźniaczej. Jest ich sporo. Tam dużo mam rodzilio sn. Są nawet mamy co pierwsze dziecko rodziły główka a drugie nogami. do grupy należy dużo więcej kobiet niż na forum.

I jeszcze jedno. Moja pani doktor od bliźniaków mówi, że pierworodki mogą rodzić sn jak dwoje dzieci jest głowami w dół. W moim przypadku jest opcja nogami- wielorodka.
Który to Twój poród?

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom

To będzie moj pierwszy poród no i dzieci główkami w dół. Niby wszystko się zgadza :)
 
U mnie 3 ciąża. Pierwsze rozwiązanie cc, drugie sn. Teraz liczę na sn, ale póki co to jedno dziecko ułożone mam pośladkowo. Nie sądzę, że w moim szpitalu pozwolą mi tak rodzic sn.
W takiej sytuacji najlepiej zdać się na opinie lekarzy, bo jeśli u mnie nie praktykują porodów sn i nie mają doświadczenia to upierać się nie będę. Gdybym jednak natrafiła na lekarza który miałby doświadczenie i nie widział przeciwwskazań to podjęłabym próbę rodzić sn.
Dziewczyny od 2 tygodni tak mnie wzięło na słodkie, ze opamiętać się nie mogę i ciagle jem! Ale dobiję kilogramy na koniec! :(
 
To będzie moj pierwszy poród no i dzieci główkami w dół. Niby wszystko się zgadza :)
Ja strasznie chciałam rodzin SN - to był mój trzeci poród, dzieci ułożone głowkowo choć córcia do samego końca się przekrecala, ale doszła mi holestaza więc namówili mnie na CC. Żal mi tego że nie mogłam ich urodzić naturalnie ale było to ze względu na dobro dzieci. Tak jak piszą dziewczyny - przy takiej ciąży warto posłuchać lekarzy.
 
Ja strasznie chciałam rodzin SN - to był mój trzeci poród, dzieci ułożone głowkowo choć córcia do samego końca się przekrecala, ale doszła mi holestaza więc namówili mnie na CC. Żal mi tego że nie mogłam ich urodzić naturalnie ale było to ze względu na dobro dzieci. Tak jak piszą dziewczyny - przy takiej ciąży warto posłuchać lekarzy.

Dziewczyny Wasze wpisy dodają mi odwagi żeby spróbować SN pod warunkiem, że lekarze nie będą widzieli przeciwwskazań. Chociaż jak czytam niektóre wypowiedzi na temat porodów to strach oblatuje.
Myślę też jak sobie poradzę z tą dwójką, ale chyba nie będzie wyjścia, to będę musiała ;) Jak Was czytam, że macie jeszcze dzieciaczki w domu to myślę, że i tak będę miała łatwiej choć z drugiej strony brak mi doświadczenia mamusiowego. Eh ostatnio w ogóle za dużo myślę i strach mnie oblatuje przed wszystkim: porodem, opieką, karmieniem piersią itp. Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego.
 
reklama
Do góry