reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No my tez mamy 24 kwietnia :) a przypomnij mi jaka masz ciążę? Bo ja 1k2o i 2-dziewczynki, no torba do szpitala spakowana, łóżeczka złożone,czekamy na wózek,lada dzien powinien być, i jak się czujesz? Duży brzusio masz??

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zdaje sie, ze dokladnie w ten sam dzien co Ty, czyli 24 kwiecien :cool2: wszystko macie przygotowane?

Malinka,
Ja tez nie mialam zadnych objawow, nawet jednego rzyganka :eek: za to w drugim trymestrze zaczely mi sie krwawienia z nosa i opuchniete stopy. Lekarz glupoty mowi, ze im wieksze objawy tym zdrowsza ciaza.
Dziękuję za odpowiedź. U mnie nigdy nie było wymiotów i mdłosci. Ale we wcześniejszych ciążach bynajmniej bolały bardzo piersi. Ale i tak sie nie udalo .Byłam zmęczona. A teraz nic piersi bolą tylko czasem a czasem w ogóle poza tym żadnych objawów. A pamiętacie jakie miałyście hormony bhcg bo ja ostatnio zrobiłam i jest poziom jak przy zwykłej ciąży. Moja ciąża chyba będzie jednojajowa bo 2 maluszki są w 1 worku
 
Ja na początku 6 tygodniu miałam 3084 U/l. Więc chyba też nie jakoś dużo. A w piątym jak robiłam test to kreska nie była zbyt mocna. Teraz tylko należy czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję. Ja też się bardzo na początku denerwowałam, ale teraz nie duży wpływ jest. Musisz dbać o siebie.
 
Ja na początku 6 tygodniu miałam 3084 U/l. Więc chyba też nie jakoś dużo. A w piątym jak robiłam test to kreska nie była zbyt mocna. Teraz tylko należy czekać na rozwój sytuacji i mieć nadzieję. Ja też się bardzo na początku denerwowałam, ale teraz nie duży wpływ jest. Musisz dbać o siebie.
Aha bo u mnie 5t6d było 24282,0 a pi 3 dniach 6t2d było 33938,0 i nie wiem czy nie za niski przyrost bo według kalkulatora to tylko 25% ale kiedyś czytałam że po 6tyg chyba beta wzrasta w pełni po 96 h
 
M@linka14 beta ładna wysoka. Na przyrostach się nie znam bo ja zrobiłam tylko raz żeby potwierdzić test. Bo nie mogłam uwierzyć :)
 
No my tez mamy 24 kwietnia :) a przypomnij mi jaka masz ciążę? Bo ja 1k2o i 2-dziewczynki, no torba do szpitala spakowana, łóżeczka złożone,czekamy na wózek,lada dzien powinien być, i jak się czujesz? Duży brzusio masz??

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam 2k2o, chlopiec i dziewczynka ;-) w tym tygodniu to torbe musze spakowac do szpitala :) na razie mamy jedno lozeczko, ktore bedzie u nas w sypialni, a potem zobaczymy. Wozek kupilismy uzywany juz w lutym, bo byla okazja :) ja czuje sie calkiem niezle, codziennie wychodze po jakies zakupy, jakis obiad gotuje. Zreszta pracowalam do 28tc i codziennie chodzilam okolo 4km, teraz tak staram sie minimum 1km przejsc. Czasem brzuch mi twardnieje, ale to podobno normalne. Najgorsze sa te spuchniete stopy i krwotoki z nosa:hmm: mam nadzieje, ze podczas cesarki mi krew nie pojdzie, ale podobno anestezjolog bedzie na to przygotowany. A brzuch mam jak kobieta pod koniec pojedynczej ciazy, w drzwiach sie jeszcze mieszcze :-D no i z kuckow wstaje, dosyc niechetnie, no ale jak musze to ciagle daje rade, tylko kolan mi szkoda :sorry: U Ciebie ustaly te bole podbrzusza? Dostalas juz sterydy na plucka dziewczynek?

Malinka,
Tak jak dziewczyny radza, co ma byc to bedzie, zeby tyle nie myslec to moze jakis dobry kryminal poczytaj i duzo odpoczywaj :) wierze, ze wszystko bedzie dobrze!
 
Ja mam 2k2o, chlopiec i dziewczynka ;-) w tym tygodniu to torbe musze spakowac do szpitala :) na razie mamy jedno lozeczko, ktore bedzie u nas w sypialni, a potem zobaczymy. Wozek kupilismy uzywany juz w lutym, bo byla okazja :) ja czuje sie calkiem niezle, codziennie wychodze po jakies zakupy, jakis obiad gotuje. Zreszta pracowalam do 28tc i codziennie chodzilam okolo 4km, teraz tak staram sie minimum 1km przejsc. Czasem brzuch mi twardnieje, ale to podobno normalne. Najgorsze sa te spuchniete stopy i krwotoki z nosa:hmm: mam nadzieje, ze podczas cesarki mi krew nie pojdzie, ale podobno anestezjolog bedzie na to przygotowany. A brzuch mam jak kobieta pod koniec pojedynczej ciazy, w drzwiach sie jeszcze mieszcze :-D no i z kuckow wstaje, dosyc niechetnie, no ale jak musze to ciagle daje rade, tylko kolan mi szkoda :sorry: U Ciebie ustaly te bole podbrzusza? Dostalas juz sterydy na plucka dziewczynek?

Malinka,
Tak jak dziewczyny radza, co ma byc to bedzie, zeby tyle nie myslec to moze jakis dobry kryminal poczytaj i duzo odpoczywaj :) wierze, ze wszystko bedzie dobrze!
Czyli nie jest z nami tak źle :) tez jeszcze korzystam i latam po sklepach, na ja w 31tygodniu dostałam sterydy,jak miałam ktg to też mi brzuch twardnial i pokazywał lekkie skurcze,to są przepowiadajace,podobno to normalne, w domu tez mi czasem twardnieje brzuch,ale po chwili przechodzi,co do bóli brzucha to raz tylko miałam jakieś kłucie w podbrzuszu ale lekarz stwierdził ze wszystko ok, za dużo się przepracowalam i może dlatego, ogólnie ciążę bliźniacza całkiem dobrze przechodze,a krwawienia z nosa tez czasem się zdarzają, zaczynasz się stresować? Jeszcze tylko 20 dni i życie się obróci o 180stopni z naszymi maluszkami :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję za odpowiedź. U mnie nigdy nie było wymiotów i mdłosci. Ale we wcześniejszych ciążach bynajmniej bolały bardzo piersi. Ale i tak sie nie udalo .Byłam zmęczona. A teraz nic piersi bolą tylko czasem a czasem w ogóle poza tym żadnych objawów. A pamiętacie jakie miałyście hormony bhcg bo ja ostatnio zrobiłam i jest poziom jak przy zwykłej ciąży. Moja ciąża chyba będzie jednojajowa bo 2 maluszki są w 1 worku
Witaj i gratuluje :) ja pod koniec 6 tygodnia miałam beta na poziomie 91 000 ale u mnie beta od początku była dosyć wysoka i wykryła u mnie ciąże już po 10 dniach od owulacji. Tam są dość duże widełki więc się nie denerwuj i nie stresuj tak :) teraz dla Ciebie najlepszy spokój i pozytywne myślenie.
Pozdrawiam
 
A mam jeszcze pytanie czy bo miałam ostatnio mały incydent z moimi piersiami dobrze ze akurat byłam w domu :) ale pojawił mi się jakiś dziwny wyciek z piersi ale to taki, że aż na bluzce mi się plama zrobiła. Już poczytałam na ten temat że to prawdopodobnie siara ale wszędzie czytałam że kobietą zdarzają się takie sytuacje w okolicach 7 msc czy komuś takie niespodzianki pojawiły się tak wcześnie ??
 
reklama
Do góry