reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mnie wywaliło już w 9tc :D szybko pobiegłam kupić spodnie ciążowe, bo zwykłe mi brzuch uciskały i czułam się niekomfortowo. A co do kopania, to zależy jak się u mnie ułożą :) jeden mnie często kopie w pęcherz, szyjkę (która niedomaga) no i wtedy czasem boli trochę :)
A s ogóle to chciałam zapytać o jedna rzecz, bo ja np boje się kucać i schylać, czy prawidłowo?
 
reklama
A s ogóle to chciałam zapytać o jedna rzecz, bo ja np boje się kucać i schylać, czy prawidłowo?
Nie mogę się wypowiedzieć w tym temacie :( bo ja ogólnie leżąca jestem, ze skróconą szyjką macicy i krążkiem włożonym. Ale jeśli ciąża jest bez komplikacji to ja bym wszystko robiła jak zwykle :) tylko ciężarów bym nie podnosiła
 
Hejka, miałam dzisiaj wizytę i wszystko ok , bąble maja po 5,25 i 5,35 😊jutro mam prenatalne i teraz pytanie: dzisiaj rano na wizycie bąble tak się wierciły, ze ledwo pani dr mogła je zmierzyć 😂podczas jutrzejszych badań to może być problem, co tu zrobić?
Mam nakaz nie jedzenia niczego słodkiego, co kurde zjeść na śniadanie? Badania mam na 11:40
 
Dziewczyny mam pytanie , w niedziele różnica między bąblami wynosiła 0,07 , wczoraj na wizycie 0,11 a dzisiaj ja prenatalnych 0,16 mm. Czy to jest ok? Dodam ze dzisiaj jest 11+6 a w usg jest ze jeden z nich jest 12+1 a drugi 12+0.
Zmartwiłam się😔
 
Dziewczyny mam pytanie , w niedziele różnica między bąblami wynosiła 0,07 , wczoraj na wizycie 0,11 a dzisiaj ja prenatalnych 0,16 mm. Czy to jest ok? Dodam ze dzisiaj jest 11+6 a w usg jest ze jeden z nich jest 12+1 a drugi 12+0.
Zmartwiłam się😔
Wyciągnęłam swoją kartę ciąży i sprawdziłam jak to u mnie. Przy pierwszym USG miały tyle samo. Przy tym prenatalnym już była lekka różnica różnica. Bliźniak 1: CRL: 7.47cm, 13+5d
Bliźniak 2: CRL 6,31cm, 13+2d
Na dwóch kolejnych w ok 17 tygodniu i 21 już były praktycznie identyczne. Więc myślę, że chyba nie masz się czym przejmować;) Pewnie gdyby było coś nie tak lekarz by ci powiedział. Pytałaś ?;)
 
Wyciągnęłam swoją kartę ciąży i sprawdziłam jak to u mnie. Przy pierwszym USG miały tyle samo. Przy tym prenatalnym już była lekka różnica różnica. Bliźniak 1: CRL: 7.47cm, 13+5d
Bliźniak 2: CRL 6,31cm, 13+2d
Na dwóch kolejnych w ok 17 tygodniu i 21 już były praktycznie identyczne. Więc myślę, że chyba nie masz się czym przejmować;) Pewnie gdyby było coś nie tak lekarz by ci powiedział. Pytałaś ?;)
Dziękuje za odpowiedz😊nie pytałam bo dopiero jak wróciłam do domu to zaczęłam przeglądać zdjęcia z usg i to obliczyłam. Napisałam maila do lekarki prowadzącej ale pewnie odpowie najwcześniej w poniedziałek. Trochę się wystraszyłam, ze ta różnica się powiększa No ale ciąża jest 11+6 a bliźniaki : crl 55,5 12+1 i crl 53,9 12+0.
Podczas usg pani dr powiedziała ze wszystko okej i ze nie ma się do czego przyczepić wiec do głowy mi nawet nie przyszło żeby myśleć o tej różnicy.
 
Dziękuje za odpowiedz😊nie pytałam bo dopiero jak wróciłam do domu to zaczęłam przeglądać zdjęcia z usg i to obliczyłam. Napisałam maila do lekarki prowadzącej ale pewnie odpowie najwcześniej w poniedziałek. Trochę się wystraszyłam, ze ta różnica się powiększa No ale ciąża jest 11+6 a bliźniaki : crl 55,5 12+1 i crl 53,9 12+0.
Podczas usg pani dr powiedziała ze wszystko okej i ze nie ma się do czego przyczepić wiec do głowy mi nawet nie przyszło żeby myśleć o tej różnicy.
Teraz jak napisałaś dokładniejsze dane to jak dla mnie wszystko super;) oczywiście lekarzem nie jestem ,ale takie niewielkie różnice między maluszkami są chyba normalne;) Myślę,że możesz spać spokojnie;) Tym bardziej,że jak sama mówisz lekarka powiedziała,,Nie ma się do czego doczepić,, ;) buziaki:*
 
reklama
Teraz jak napisałaś dokładniejsze dane to jak dla mnie wszystko super;) oczywiście lekarzem nie jestem ,ale takie niewielkie różnice między maluszkami są chyba normalne;) Myślę,że możesz spać spokojnie;) Tym bardziej,że jak sama mówisz lekarka powiedziała,,Nie ma się do czego doczepić,, ;) buziaki:*
Tak powiedziała😊śle powiedziała również ze powinny rosnąć 2 mm na dobe a tak się składa ze od wczorajszej wizyty u lekarza prowadzącego do dzisiejszej na prenatalnych urosły: 1,4 mm i 1,9 mm... to mnie tez trochę martwi 😞
 
Do góry