reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja zaczęłam 33 tydzień. Stopy mam opuchnięte od dawna ale nie jakoś bardzo. Od jakiegoś czasu dokuczają mi strasznie opuchnięte, dretwiejace i bolace dlonie no i pekajacy kregoslup
. Najbardziej jednak męczy mnie lęk żeby wszystko było ok. Ewciakowa a u Ciebie jaki powód ze cesarka poza tym ze bliźniaki? Macie dziewczyny doświadczenia jak z karmieniem piersią po cesarce?
Powód cc to położenie ale chyba nie odwazylabym się rodzic normalnie:errr:
 
reklama
miałam nadzieję dołączyć do grona szczęśliwych mam bliźniaków , ale moje nadzieje rozwiał lekarz 4 dni temu po 3 usg drugi dzidziuś się zatrzymał w rozwoju i zaczyna znikać , tzw zespół "znikającego bliźniaka" 8 tydzień ciąży. W cuda raczej nie wierzę więc pozostaje mi się teraz cieszyć z tego jednego .Przyznaję że jest mi ciężko bo przez 3 tyg od pierwszego usg byłam mamą dwóch malutkich kruszynek .Teraz głaszcze swój brzuszek i mowie do dzidziusia żeby nie robił mamie żadnych psikusów. Dodam ze jest to moja pierwsza ciąża po ponad 7 latach starań.
 
miałam nadzieję dołączyć do grona szczęśliwych mam bliźniaków , ale moje nadzieje rozwiał lekarz 4 dni temu po 3 usg drugi dzidziuś się zatrzymał w rozwoju i zaczyna znikać , tzw zespół "znikającego bliźniaka" 8 tydzień ciąży. W cuda raczej nie wierzę więc pozostaje mi się teraz cieszyć z tego jednego .Przyznaję że jest mi ciężko bo przez 3 tyg od pierwszego usg byłam mamą dwóch malutkich kruszynek .Teraz głaszcze swój brzuszek i mowie do dzidziusia żeby nie robił mamie żadnych psikusów. Dodam ze jest to moja pierwsza ciąża po ponad 7 latach starań.
Trzymam kciuki aby utrzymały się dwa płody.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cymera wiem co czujesz, jednego z bliźniąt u nas przestało rozwijać się w 13 tygodniu, wiem że bardzo to przeżywasz, ja tygodniami nie mogłam się pogodzić z tym że serduszko jednego z dzieci przestało bić, dziś jestem w 27 tyg. i wiem że córeczka która została jest zdrowa. Trzymaj się i nie załamuj, musisz być silna dla drugiego malucha...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Liv ja miałam cc i jeden z bliźniaków zachlysnal się wodami i stracił oddech na prawie minutę... Wiec nawet przy cc może sie stać coś złego i nieoczekiwanego. A co do kręgosłupa ja przytylam 10kg i na kregoslup juz nie wyrabiam, w ciąży bylo źle ale teraz już po, jak sie nachyle do dzieci to się wyprostować nie mogę :(
 
Cymera, takie straty bardzo bardzo bola. Mój pierwszy Aniolek odszedł w 8 tyg. po córce walczylam aż 7 lat o synka.. lata w staraniu ciągną się podwójnie.. obecnie wierze, ze drugiemu maluszkowi pokaże się serduszko na kolejnej wizycie. wiara jest bardzo bardzo wazna, choc czase nie mamy już na nią sił.. pamietaj, że jest z Tobą drugi maluszek, nadal jesteś w ciąży..to również dodaje sił.
 
received_1138505382904588.jpeg


Ja nie miałam jeszcze okazji, a więc teraz przedstawiam Wam moich chłopaków, od lewej Aleksander, po prawej Dominik, mamy juz 5tygodni :)
 

Załączniki

  • received_1138505382904588.jpeg
    received_1138505382904588.jpeg
    54,6 KB · Wyświetleń: 2 153
śliczne maluszki!! :D
Napisz proszę w którym tygodniu urodziłaś i ile miały wtedy wagi/cm, a ile teraz mają po tych 5 tygodniach.
Zastanawiam się jak szybko bliźniaki nadrabiają swoją wielkość:)
 
reklama
To już duże chłopaki ;) ładnie przybierają na wadze ;)
A jak Ty się czujesz jako podwójna mama? Dajesz sobie radę z nadmiarem szczęścia i obowiązków? ;)
 
Do góry