reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Mi homocysteina bardzo skacze. Aktualnie mam 6,00 a kwas foliowy 27,7.
Od dawna biorę ovarin.
A jaka była najwyższa? Ten kwas nie jest jakoś bardzo wysoki. Wydaje mi się że to bardziej wynika z tego że nie odstawiłaś suplementów. Jeśli jesteś w stanie utrzymać ją na takim poziomie to nie musisz zmieniać tabletek [emoji846]
 
reklama
Czy jesli przy takim poziomie b12 zaczne je brac to nie wzrosnie za bardzo? I jak z kwasrm foliowym brac? Bo niby w normie...w szoku jestem bo w grudniu mialam witamine b12 200 coś a nic nie zmienilam i tak wzrosła...

W tym kompleksie jest kwas foliowy metylowany 400 i to jest dobra dawka a ja brałam ten kompleks i b12 mi jakoś bardzo nie podskoczyła. A jeśli się boisz, że będzie b12 za dużo to sam kwas foliowy metylowany np. Solgar i np. Osobno b12 też metylowana, ale co drugi dzień.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210505_210450_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210505_210450_com.android.chrome.jpg
    184,8 KB · Wyświetleń: 45
Byłam dziś na USG. Już bije serduszko :)
Ale jestem załamana tym co usłyszałam. Wg zaleceń immunolog mam brać metformine i duże ilości kwasu foliowego, a ta moja się nie zgadza z tymi zaleceniami. Jestem między młotem a kowadłem i nie wiem co robić. U mojej gin leczę się od lat, jest ciepła i miłą osobą, nie chciałabym żeby mnie zostawiła bo np. nie przyjmuje tych zaleceń.
Chce mi się płakać... Skąd mam wiedzieć co jest dobre dla maluszka
Ja też biorę metmorfine i lekarz powiedział że jeżeli się uda to mam odstawić, ale nie dlatego że coś się może stać, tylko lekarz twierdzi że jest niepotrzebna już wtedy.
 
Ostatnia edycja:
Czy jesli przy takim poziomie b12 zaczne je brac to nie wzrosnie za bardzo? I jak z kwasrm foliowym brac? Bo niby w normie...w szoku jestem bo w grudniu mialam witamine b12 200 coś a nic nie zmienilam i tak wzrosła...
Ja myślę że powinnaś brać już B12 co drugi dzień bo jesteś pod górną granicą. A jaka dawka jest w tym aliness? I co brałaś wcześniej przede wszystkim.
 
Byłam dziś na USG. Już bije serduszko :)
Ale jestem załamana tym co usłyszałam. Wg zaleceń immunolog mam brać metformine i duże ilości kwasu foliowego, a ta moja się nie zgadza z tymi zaleceniami. Jestem między młotem a kowadłem i nie wiem co robić. U mojej gin leczę się od lat, jest ciepła i miłą osobą, nie chciałabym żeby mnie zostawiła bo np. nie przyjmuje tych zaleceń.
Chce mi się płakać... Skąd mam wiedzieć co jest dobre dla maluszka
Nie wiem co ci poradzić bo nie byłam w takiej sytuacji, ale ja skonsultowała bym się jeszcze z innym ginekologiem. Zobaczysz co ci powie
 
Ja myślę że powinnaś brać już B12 co drugi dzień bo jesteś pod górną granicą. A jaka dawka jest w tym aliness? I co brałaś wcześniej przede wszystkim.
To zle ze b12 jest pod gorna granica? Nie biorę żadnych witamin właśnie...nic gdzie było b12...nie mam pojecia skad taki wzrost
 
reklama
Co do metforminy.. ja brałam , na początku ciąży odstawiłam i odrazu obciążenie glukoza robiłam. U mnie wyszła cukrzyca ciążowa, brałam insulinę nocna.wszystko było ok. Mam prawie półroczną zdrowa córkę [emoji846][emoji847]
 
Do góry