reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Pietruszka29 jeśli chodzi Ci o śluz plodny, że jest go mniej to ja byłam w takiej sytuacji też po lyzeczkowaniu. Zaczęłam brać oeparol 3x1, biorę już drugi cykl i widzę poprawę śluzu.
 
reklama
Robisz badanie na czczo. Następnie podają Ci metoklopramid, który pobudza wydzielanie prolaktyny (wynik powinien być od 2 do 4x wyższy niż na czczo). Brak wzrostu świadczy najczęściej o guzie prolaktynowym, natomiast jeśli wynik jest większy niż 6x to mamy do czynienia z hiperprolaktynemią czynnościową i wskazana jest terapia lekami dopaminergicznymi.
 
Nadrobilam wszystko!!! Kobiety ale macie wene dzisiaj [emoji1787]
Madeline ja miałam inseminacje na pęcherzyku 2.1[emoji846]
Młoda za dużo negatywnych emocji. Każdy może się zdenerwowac i z czymś nie zgodzić ale nie dyskutować przez 200 postów w takim agresywnym tonie.
 
Robisz badanie na czczo. Następnie podają Ci metoklopramid, który pobudza wydzielanie prolaktyny (wynik powinien być od 2 do 4x wyższy niż na czczo). Brak wzrostu świadczy najczęściej o guzie prolaktynowym, natomiast jeśli wynik jest większy niż 6x to mamy do czynienia z hiperprolaktynemią czynnościową i wskazana jest terapia lekami dopaminergicznymi.
Rozumiem. Dziękuję za informację. Nawet moja Endo w Polsce nie po informowała mnie że jest badanie prolaktyny po obciążeniu . A masz może jeszcze jakieś przykłady badań które powinny być zrobione. Pewnie o większości nie słyszałam[emoji848][emoji848]
 
Nadrobilam wszystko!!! Kobiety ale macie wene dzisiaj [emoji1787]
Madeline ja miałam inseminacje na pęcherzyku 2.1[emoji846]
Młoda za dużo negatywnych emocji. Każdy może się zdenerwowac i z czymś nie zgodzić ale nie dyskutować przez 200 postów w takim agresywnym tonie.
A co liczyłas posty[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
Witch u mnie 35 tydz dzis rowno (35+0) , waga z 34 1600, z 32 1500. Prawie nie przybral przez 2 tyg. A 2 synow urodzilam z normalna waga, pierwszy 2800 ale w 37tyg, gdyby wytrzymal jeszcze z tydzien mialby w okolicach 3kg spokojnie, a drugi syn 3500 dokladnie 2 dni po terminie. Tak ze to raczej nie taka moja uroda a ewidentnie cos poszlo nie rak tym razem. Zastanawiam sie czy to nie wina mojej silnej anemii... mialam od poczatku choc polozna upierala sie ze wyniki krwi sa w normie, zobaczylam je dopiero po drugich badaniach krwi w 28 tyg kiedy juz do mnie ze szpitala dzwonili ze musze zaczac vrac zelazo 3x dziennie bo mam bardzo slabe wyniki i zauwazylam ze od poczatku byly slabe i sie tylko bardzo pogorszyly :( ale tego tez pewna byc nie moge.

Roki ale spojrz ja jestem po tylu zabiegach, przed pierwszym urodzonym synkiem mialam 2 zabiegi i wszystko trzymalo ladnie, po drugim synu jeszcze 5 strat w tym 3 zabiegi a mimo to nie mam zadnych problemow z rozwierajaca sie szyjka przedwczesnie wiec to chyba wcale nie zadna regula z tymi zabiegami.
 
reklama
@młoda1994 No i napisałam elaborat i zamknęłam przeglądarkę. Zatem w skrócie: Badań do wykonania jest naprawdę sporo. Ja akurat nie wierzę, że poziom witaminy D czy homocysteiny magicznie sprawi, że ciążę donosimy. Podobnie z mutacjami MTHFR/PAI - jak dla mnie jest to moda, która do niczego nie prowadzi. Ale może dziewczyny mnie kiedyś wyprowadzą z błędu. Na pewno warto zrobić badania w kierunku krzepliwości (np. antykoagulant toczniowy, przeciwciała antykardiolipinowe oraz przeciwciała przeciwko beta-2-mikroglobulinie). I wykluczyć wszelkie infekcje (m.in. chlamydia/ureoplasma/mycoplasma)

@cukier.wanilinowy Ja mam nadzieję, że lekarze się mylą i niedługo się pochwalisz 2,5kg bobaskiem :* A nawet jakby taki chudzielec się urodził, to z pewnością nadrobi.
 
Do góry