reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

U mnie beta kilka tygodni po owu wyszła ok. 150. Okazało się, że moja owulacja przesunęła się o ok. 2 tygodnie w podejrzeniu 10 dni i byłam w mega wczesnej ciąży a dzień przed okresem test jeszcze wyszedł całkiem negatywny. Kilka dni po okresie dopiero wyszły dwie krechy. Dlatego ja zawsze powtarzam starającym się koleżankom aby nie do końca ufaly swojemu organizmowi i nie kochały się tylko w płodne. Ja zaszłam w dni w które teoretycznie nie miałam prawa zajść w ciąże.. Już 17 tydzień, ale cały czas prześladuje mnie ta myśl o stracie. Przejdzie może w 3 trym..
 
reklama
Hej dziewczyny.
Ja straciłam wczesną ciążę 6 tydzień 11 kwietnia - poronienie samoistne. Pytałam z czystej ciekawości kilku gin i każdy mówił żeby się wstrzymać że staraniami aż na 3 miesiące oczywiście wiem swoje i zaczęliśmy starać się ponownie 2 tyg. po poronieniu. Mam tezż
za sobą już normalną miesiączkę. Mam do Was ogromną prośbę. Kiedyś ktoś mi doradził zrobić badania najlepiej w 21 dc wszystkie razem. Pomóżcie mi i powiedzcie jakie dokładnie je zrobić i czy faktycznie 21 dc to dobry moment ? Ginekolog mnie zbył i powiedział że nie trzeba ich robić a ja wolę sprawdzić co w trawie piszczy ....
 
Hej dziewczyny.
Ja straciłam wczesną ciążę 6 tydzień 11 kwietnia - poronienie samoistne. Pytałam z czystej ciekawości kilku gin i każdy mówił żeby się wstrzymać że staraniami aż na 3 miesiące oczywiście wiem swoje i zaczęliśmy starać się ponownie 2 tyg. po poronieniu. Mam tezż
za sobą już normalną miesiączkę. Mam do Was ogromną prośbę. Kiedyś ktoś mi doradził zrobić badania najlepiej w 21 dc wszystkie razem. Pomóżcie mi i powiedzcie jakie dokładnie je zrobić i czy faktycznie 21 dc to dobry moment ? Ginekolog mnie zbył i powiedział że nie trzeba ich robić a ja wolę sprawdzić co w trawie piszczy ....
W 21dc robi się progesteron 2-5 dc FSH LH testosteron a tsh ft3 ft4 prolaktyna obojętnie kiedy. Tylko przed jak będziesz badać prolaktyne to dzień przed bez sexu i przed pobraniem krwi warto po siedzieć chwilę przed labo ponieważ może wyjść zawyżony wynik gdzie wtedy lekarz może chcieć ja obniżyć nie potrzebnie.
 
Ewentualnie można jeszcze zrobić krzywą cukrowa bo przy problemach z cukrami które nie są leczone też może do chodzić do poronienia.
 
Hej muszę tu napisać bo nie wytrzynam.W pazdzierniku2018r miałam zabieg łyżeczkami wszystko ok nagle dziecku przestało bić serce...5miesięcy później zaszła w ciążę okazało się że brak widocznego zarodka...maj2019r kolejny zabieg...tracę nadzieję czy jeszcze uda się urodzić 2 dziecko ?....
 
Hej muszę tu napisać bo nie wytrzynam.W pazdzierniku2018r miałam zabieg łyżeczkami wszystko ok nagle dziecku przestało bić serce...5miesięcy później zaszła w ciążę okazało się że brak widocznego zarodka...maj2019r kolejny zabieg...tracę nadzieję czy jeszcze uda się urodzić 2 dziecko ?....
Bardzo współczuję Ci twoich strat, tu napewno znajdziesz wsparcie i zawsze mozesz sie wygadać. A robiłaś jakies badania po pierwszym poronieniu???
 
reklama
@Aurelia95 witaj. Przykro mi, że znowu przezylas to samo :( z tego co kojarzę masz już synka? Ile jesteś po poronieniu? Są badania które warto zrobić póki hormony ciążowe są obecne w organizmie zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM to mogło aktywować się dopiero w drugiej ciąży, mam znajomą która urodziła pierwsze dziecko, a dwie kolejne ciąże straciła i zrobiła to badanie teraz ma 2 dziecko szczęśliwie donoszone. Pomysl o tym. Już chyba nawet kiedyś Ci o tym pisałam.
 
Do góry