reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

drugie jest z tyłu główki, dziecko na nim leży. Nie wiem, czy ma taka samą nazwę, ale musi tam być, żeby mózg sie prawidłowo rozwijał, bo on rośnie a razem z nim główka, czyli kości czaszki. ,Dlatego nie może ciemiączko za szybko zarastać, bo mózg miałby trudności. Ale to juz inna historia.
 
reklama
Witam
Moj Karolek byl badany w ciagu 2 tygodni przez 3 lekarzy i tylko jedna kobieta stwierdzila ze ma za duze ciemiaczko (ma 7 tygodni). Faktycznie jest dosc spore jak dotykam ale czy w tym wieku mozna juz oceniac? Podobno w pierwszych tyg zycia ciemiaczko sie powieksza dopiero potem zarasta. Pytala czy maly sie nie poci. Czasem sie poci,przez kilka dni zauwazalam ze ma mokra glowke ale chyba jest lepiej. Wit D mam podawac co 2 dni po 2 krople a tak po 1 kropli i powiedziala ze przy nastepnym szczepieniu sprawdzi. Jakie ciemiaczka mialy wasze maluchy w tym wieku? Jezeli tez mialyscie problem z za duzym ciemiaczkiem prosze o glos:)
 
Mój 2,5 miesięczny synek ma pulsujące ciemiączko.Nie zawsze mu ono pulsuje ale dosć często to widać,poza tym czasem pulsuje mu nawet w czasie spokoju a nie tylko wtedy gdy płacze.Bylam z tym u lekarki ale ona mówiła ze ciemiączko Dominika jest prawidłowe i tym pulsowaniem mam sie nie przejmować.Oprócz tego czasem ciemiączko mojego synka jest troszke zapadnięte,a slyszałam ze t o może świadczyć o odwodnieniu,ale dziś Dominik miał lekko zapadnięte ciemiączko,a chwilę póżniej było ono już normalne.Czy wiecie cos na temat pulsujacych i zapadniętych ciemiączek Drogie Mamy?Czy Wasze dzieci też tak mają?A i jeszcze Dominikowi często trochę poci się główka przy karmieniu ale i na to lekarka nic nie mówiła,bowiem stwierdziła ze oznak krzywicy nie widać,bo byłyby inne objawy.Prosze o szybka odpowiedź.
Elunia 1984
 
Moja Emi też miała pulsujące ciemiączko ale nawet nie myślałam że to jakaś nieprawidłowość. Jeżeli chodzi o pocenie główki to było u nas podobnie. Emi bardzo się pociła - również podczas jedzenia - lekarz powiedział mi że to naturalne - bo w wyniku ssania maluch bardzo się męczy i jest to dla niego duży wysiłek. Jeżeli karmisz mleczkiem modyfikowanym lub karmiąc piersią podajesz witaminkę D3 to myślę że wystąpienie krzywicy jest mało prawdopodobne.
Pozdrawiam...
 
Prawidłowe ciemię przednie jest lekko zapadnięte i nieznacznie pulsujące. Ciemię oceniamy w czasie snu dziecka w pozycji pionowej lub w czasie karmienia. Ciemię uwypukla się podczas płaczu dziecka. Jednak uwypuklone i tętniące ciemię obserwowane w spokoju wymaga konsultacji lekarskiej. Może być objawem wzrostu ciśnienia śródczaszkowego. Zapadanie się ciemiączka to z kolei objaw odwodnienia organizmu wskutek obfitej biegunki lub wymiotów. Dziecko jest blade, ma wyostrzone rysy twarzy, spierzchnięte wargi, zapadnięte oczy. Odwodnienie malutkiego dziecka jest bardzo niebezpieczne, dlatego nie ma co zwlekać z wizytą u lekarza.A podczas karmienia dzieci często sie pocą
 
dziekuje za odpowiedź.Trochę sie uspokoiłam,myślę że mały nie jest chyba odwodniony bo żadnych z tych objawów o których Gosiu pisałas on nie ma,poza tym jego ciemię jest zapadnięte lekko tylko czasem,a pije normalnie i jest wesoły wiec mam nadzieję ze jest oki.Pozdrawiam:-)
 
Witajcie.Mam problem,zauważyłam że u mojego 3,5 miesięcznego synka znacznie zmniejszyło się ciemiączko,tzn.jeszcze jest ale już sporo mniejsze niz na poczatku.Czy nie za szybko mu zarasta?Słyszałam że nie powinno zarastać zbyt szybko,czy któraś mama miała podobny problem?Bardzo proszę o pomoc!!
 
Podobno ciemączko powinno zarastać ok 18 miesiąca życia, a to że zarasta zbyt szybko może być podobno spowodowane zbyt dużą dawką witaminy D3 zgłoś się do lekarza na pewno ci pomoże
 
Moja mała ma tyle co na suwaczku i wczoraj byłyśmy u lekarki i ciemieniączko ma ok a jest naprawde malutkie.
 
reklama
Do góry