reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Laski już kiedyś pisałam, ale powtórzę - jakby któraś szukała laktatora to mam elektryczny Aventa użyty raz, tylko żeby sprawdzić czy działa.
Kupiony w maju tego roku.
IMG_20200918_122502.jpeg
 
reklama
Witam, mam pytanie o imbir w ciąży, czy któraś z Was pytała lekarza czy można pić napar? Piłam kilka razy od początku bo pomagał na nudności i lubię, ale przeczytałam w necie, że w 1 trymestrze może być szkodliwy no i już zaczęłam się martwić.
 
Witam, mam pytanie o imbir w ciąży, czy któraś z Was pytała lekarza czy można pić napar? Piłam kilka razy od początku bo pomagał na nudności i lubię, ale przeczytałam w necie, że w 1 trymestrze może być szkodliwy no i już zaczęłam się martwić.
Oczywiście, że można. Bardzo się przydaje w przypadku przeziębienia czy chorego gardla. Możesz pić [emoji6]
 
Oczywiście, że można. Bardzo się przydaje w przypadku przeziębienia czy chorego gardla. Możesz pić [emoji6]
Przez ten internet naprawdę zgłupieć można😂 no, ale się człowiek zawsze martwi. Piłam wodę z imbirem i miodem od wielu lat to i w ciąży wydawało mi się to naturalne a tu kilka takich ciekawostek i tyle może namieszać😊
 
@Liliana87 co u Ciebie? Miewalaś jakieś twardnienia brzucha i zagrożenie przedwczesnym porodem, a już chyba jesteś w terminie, w sensie po 38tc i dalej w dwupaku? Tak to jest, większość historii takich znam, że coś.sie działo, lekarz kazał uwazac a później ciąża przenoszona 🙄 ale zawsze lepiej w ta stronę niż gdyby dzidzius miał się urodzić przedwcześnie! u nas na sierpniówkach jedna dziewczyna w 32 TC dostała sterydy na płucka dziecka i miała leżeć, bo szyjka miękka i twardnienie brzucha i urodziła w 42Tc.
Mi miesiąc przed porodem wyszło rozwarcie 2cm, szyjka zgładzona do zera i i tak wywoływali w 39 TC a ja przez miesiąc chodziłam jak osa bo miałam już rodzić a tu nic 😛
 
Witam, mam pytanie o imbir w ciąży, czy któraś z Was pytała lekarza czy można pić napar? Piłam kilka razy od początku bo pomagał na nudności i lubię, ale przeczytałam w necie, że w 1 trymestrze może być szkodliwy no i już zaczęłam się martwić.

Cała ciążę stosowałam - w 1 trymestrze na mdłości, w 2 i 3 na rozgrzanie i ewentualne przeziębienie. Są nawet tabletki prevomit dla kobiet w ciąży - w składzie wyciąg z imbiru i cytrusów ;)
Pij napar jak ci pomaga
 
@Liliana87 co u Ciebie? Miewalaś jakieś twardnienia brzucha i zagrożenie przedwczesnym porodem, a już chyba jesteś w terminie, w sensie po 38tc i dalej w dwupaku? Tak to jest, większość historii takich znam, że coś.sie działo, lekarz kazał uwazac a później ciąża przenoszona 🙄 ale zawsze lepiej w ta stronę niż gdyby dzidzius miał się urodzić przedwcześnie! u nas na sierpniówkach jedna dziewczyna w 32 TC dostała sterydy na płucka dziecka i miała leżeć, bo szyjka miękka i twardnienie brzucha i urodziła w 42Tc.
Mi miesiąc przed porodem wyszło rozwarcie 2cm, szyjka zgładzona do zera i i tak wywoływali w 39 TC a ja przez miesiąc chodziłam jak osa bo miałam już rodzić a tu nic 😛
I chyba u mnie będzie tak samo... Tak się zapowiada. Szyjka mi się skracała od 25tc. Leżeć, lezec, luteina i magnez. Jak byłam na wizycie 17tego to szyjka już 10mm i główka nisko... Wróżyła mi,że nie wytrzymam tygodnia.. odstawiła magnez i luteinę. Leżałam i modliłam się, by mąż zdarzył wrócić. Czułam się okropnie, bolało wszystko, noce nie przespane. Mąż wrócił i wszystko jak ręką odjął.
A dziś mamy 38+5. Wczoraj miałam wizytę, badanie bolalo jak cholera. Rozwarcie na 2cm, szyjka mierzona palcami ok 1.5 , mała już tak nisko,że nie mogła jej dobrze zmierzyć. Przy badaniu coś specjalnie naruszyła i powiedziała,że będę plamić i mam się tym nie martwic. Kazała dużo chodzić, wszystko robić i przyjechać rodzic. No i plamie. Nad ranem chyba odszedł czop i tyle. Nic się nie dzieje. Wieczorkiem idziemy na długi spacer- będę się czołgać jak pingwinek ;) jutro moja dr ma dyżur a potem dopiero 9pazdziernika, więc liczę na to,że jutro tam trafię 😂😂😂
 
I ja w końcu wyjdę z za krzaków ;)
Długo nie mogłam się przełamać i uwierzyć, że naprawdę się udało!
Już leci 16 tc, termin porodu 19.03, a z prenatalnych 16.03 :)
Ostatnio na wizycie okazało się, że będzie synek 🥰
Nisko ułożone łożysko i krwawienia, więc dużo leżymy.
Połówkowe już za miesiąc :)
Powoli dociera do mnie jak ten czas zasuwa 🤦🏻‍♀️😁
 
reklama
I ja w końcu wyjdę z za krzaków ;)
Długo nie mogłam się przełamać i uwierzyć, że naprawdę się udało!
Już leci 16 tc, termin porodu 19.03, a z prenatalnych 16.03 :)
Ostatnio na wizycie okazało się, że będzie synek 🥰
Nisko ułożone łożysko i krwawienia, więc dużo leżymy.
Połówkowe już za miesiąc :)
Powoli dociera do mnie jak ten czas zasuwa 🤦🏻‍♀️😁
Super, gratuluję :)
Ale sie w końcu u nas dzieje :)
Chodźcie dziewczyny bo az serce rośnie z każdej kolejnej nowej dziewczyny :)
 
Do góry