reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Dziewczyny OSZALALAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kupilam dzisiaj na necie tyle ciuszkow ze nie mige sie zatrzymac ;) Kupuje wszystko w next i river island. I pierdziele juz kupuje nawet rajstopki malenkie sukienki wszystko - w tylku to mam ze szybko wyrosnie ;) Pajacyki w malenkie pieseczki !!!!!!!! Kupila dzisiaj łózeczko z taka iloscia falban ze az sama sie przestraszylam heheheheh myslalam ze łukasz mnie za to zabije ale powiedzial tylko jak z bajki ;) Przepadlam caqlkowice - to wszystko jest takie piekne. To co mam juz poprane i poprasowane w komodzie aha i jeszcze musialam jedna czesc komody dokyupic i jeszcze kupilam wanienke z tym fotelikiem specjalnym w sówki hehehehehehehehehe boooossszzzzzeeeee wiem jestem okropna ;)
Szalej babo ile mozesz
 
Nie bedzie tak zle z tego co widzialam na zdjeciu to masz bardzo duze lozko wiec mniejsze tez bedzie dobre ;) Ja juz 11 kg przytylam ;) Nigdy nie bylam taka gruba - tylko czekam az dobije do 70 kg ;)
Ja schudlam na poczatku ciazy 1,5kg trraz juz wrocilam do wagi przed ciazy wiec w sumue nie przytylam ale to dopiero 16+6tydzien wiec wszystko przede mna.Moj lekarz nie chce zebym duzo przytyla bo mam problemy z rwa kulszowa a im bede grubsza tym gorzej dla kregoslupa.Poka jak teraz wygladsz🙂
 
@nieagatka co Ty tu wypisujesz o 10 karmieniach co noc 😳 matkooo, mój Kubuś może pierwszy miesiąc w nocy jadł co 3h, ale od drugiego miesiąca do teraz, a mamy już prawie 5mc mamy 2 karmienia (i to ja mam budzik ustawiony, bo jakby sam się budził to może raz byśmy się karmili- TFU TFU żebym w zła godzinę nie napisała!)
Śpi od 19/19.30 i karmienie koło północy i 4 i wstajemy między 7 a 8 🙂
Także zgodzę się z tym, że wszystko zależy od tego jaki egzemplarz nam się trafi.
Co do karmien to my nie umiemy na leżąco, Kuba się denerwuje, a ja mu przytykam piersią nosek, mam małe piersi więc może przez to to też problematyczne, bo wtedy ręka po stronie piersi która karmie jest do góry więc też inaczej niż przy siedzeniu więc w nocy go biorę i siadam na łóżku i karmię na siedząco oparta o zagłówek. A Kubuś śpi w dostawce.
A co do czasu znów- wszystko zależy od dziecka jakie nam się trafi i baaardzo dużo wsparcia partnera. Mój mąż pracuje dużo z domu, ma własną działalność, więc każdy poranek czy wieczór jesteśmy razem dzięki czemu moge na spokojnie wziąć prysznic czy zjeść. Ale nie każdy ma taką możliwość, wiadomo, to zależy już od indywidualnej sytuacji danej pary 🙂
 
Ja napewno za chwilke kupie taka poduszke do karminia - ogladalam na youtubie filmiki ze dziewczyny bardzo ja sobie chwala ;) A co do fotela to mi sie tez zawsze marzyl taki na ciaze ;)
Mam ta i mega polecam
 

Załączniki

  • Screenshot_20210105-200131_Google.jpg
    Screenshot_20210105-200131_Google.jpg
    303 KB · Wyświetleń: 32
A doświadczone mamusie może mi coś podpowiecie jeśli chodzi o problemy skórne u dzieci- Kuba ma już z 1.5 miesiąca liszaje. Najpierw był jeden między uchem a policzkiem, a teraz jeszcze 2 na brzuchu i jeden na rączce. I tak- pediatra widziała, mówiła że mało nasilone, najpierw smarowalam olejkiem migdałowym 100% aby spróbować naturalnie, ale w zasadzie bez zmian. Później Pharmaceris emotopic bo ma dobry skład i i opinie, to znów z polecenia pediatry. 2tyg poprawa i znów zaognienie. I o co kaman. Unikam w diecie czekolady, bo raz zauważyłam że po zjedzeniu 3 kostek i ciasteczka z czekoladą zmiany były bardziej czerwone, ale ja jestem sceptyczna co do wpływu jedzenia na problemy skórne czy brzuszków dziecka. No ale ok, kakao unikam.
Z waszego doświadczenia co pomaga? Mamy też na główce suchą skórę- wcześniej ciemieniucha wyleczona, a teraz takie hmm jakby też pod palcem ma szorstkie na główce.
Jak nam się nie poprawi to w przyszłym tygodniu wizyta u lekarza i jakaś maść ze sterydem na 3 dni.
Poza tym nie używam więcej kosmetyków dla dziecka, kapie w samej wodzie, włoski myejmy szamponem z babydream rossmanowskim.
 
@nieagatka co Ty tu wypisujesz o 10 karmieniach co noc [emoji15] matkooo, mój Kubuś może pierwszy miesiąc w nocy jadł co 3h, ale od drugiego miesiąca do teraz, a mamy już prawie 5mc mamy 2 karmienia (i to ja mam budzik ustawiony, bo jakby sam się budził to może raz byśmy się karmili- TFU TFU żebym w zła godzinę nie napisała!)
Śpi od 19/19.30 i karmienie koło północy i 4 i wstajemy między 7 a 8 [emoji846]
Także zgodzę się z tym, że wszystko zależy od tego jaki egzemplarz nam się trafi.
Co do karmien to my nie umiemy na leżąco, Kuba się denerwuje, a ja mu przytykam piersią nosek, mam małe piersi więc może przez to to też problematyczne, bo wtedy ręka po stronie piersi która karmie jest do góry więc też inaczej niż przy siedzeniu więc w nocy go biorę i siadam na łóżku i karmię na siedząco oparta o zagłówek. A Kubuś śpi w dostawce.
A co do czasu znów- wszystko zależy od dziecka jakie nam się trafi i baaardzo dużo wsparcia partnera. Mój mąż pracuje dużo z domu, ma własną działalność, więc każdy poranek czy wieczór jesteśmy razem dzięki czemu moge na spokojnie wziąć prysznic czy zjeść. Ale nie każdy ma taką możliwość, wiadomo, to zależy już od indywidualnej sytuacji danej pary [emoji846]
Moja ma 7 miesiecy. Jak zdaza sie noc z 6 karmieniami to cud. Standardem jest 8-10. Teraz zabkuje wiec jest i 12.
Wiec moze i tak byc. Nie zawsze jest jak ksiazka pisze.
 
Moja ma 7 miesiecy. Jak zdaza sie noc z 6 karmieniami to cud. Standardem jest 8-10. Teraz zabkuje wiec jest i 12.
Wiec moze i tak byc. Nie zawsze jest jak ksiazka pisze.
Jak książka to może i nie, ale są różne dzieci, takie jak Twoje i moje 🙂
Choć myślę, że przygoda z ząbkowaniem i u nas powoli się zacznie i nie będzie już tak kolorowo.
 
reklama
Ja schudlam na poczatku ciazy 1,5kg trraz juz wrocilam do wagi przed ciazy wiec w sumue nie przytylam ale to dopiero 16+6tydzien wiec wszystko przede mna.Moj lekarz nie chce zebym duzo przytyla bo mam problemy z rwa kulszowa a im bede grubsza tym gorzej dla kregoslupa.Poka jak teraz wygladsz🙂
wysle na priv ;) no ilekarz ma racje. Ja nie wiem czemu tak przytylam ;) W pierwszym trym jadlam bardzo duzo - normalnie tyle jedzenia to dla mnie nowosc byla a teraz mam bardzo slaby apetyt. Nie jem wogole mies bo mnie odrzuca - wieczorami sporo mandarynek, teraz np jem pyszny twarozek z rzdkiewka, kopereczkiem i smietana ;) Czuje sie gorzej w tym trzecim symestrze niz w pierwszym. Na poczatku ciazy praktycznie nic mi nie bylo, moglam gory przenosic, nie zwymiotowalam ani razu jakies tylko leciutkie mdlosci ;) Nie przejmuje sie tym ze przytylam i pewni cos tam jeszcze przytyje. Po buzi tego tak nie widac - wcycki poszlo o ta kulke ;) Nie mam tez zadnych problemow z na twarzy. Ostatnio sie na insta pochwalilam zdjeciem swiatecznym to bardzo duzo ludzi bylo w szoku ze jestem w ciazy pomimo tego ze gdzies tam na ulicy sie wydywalismy. Teraz brzunio juz jest taki duzy ze przez kurtke tego nie ukryje - ostatnio Łukasza kolega w sklpeie mnie dopadl i sie zapytal co mi sie stalo hehehehehe Ty to dopiero bedziesz miala slicna kulke jak sobie przypominam twoja figurke. Ja chce jak najszybciej wrocic do formy po porodzie. U rodzicow mam bieznie wiec Natalke podrzuce mamie i zrobie cos dla siebie. Mam nadzieje ze po jakims miesiacu nie ebdzie tak zle i sobie jakos bedziemy potrafily zorganizowac czas. Ta moja kolezanka co urodzila w 7 miesiacu chyba ze stresu zaraz po covidzie jej wody odeszly to juz jest w domku ze swoja coreczka i jest tak grzeczna ze caly czas spi. Łukasz uwaza ze to kwestia genow i z moim chcrakterem raczej nie mam co liczyc na spokojne dziecko ;) Moze ma racje ;) Zobaczymy i tak jak piszesz zycie zweryfikuje ale juz tyle przeszlysmy przeciez ze i polog przezyjemy prawda? ;)
 
Do góry