reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

reklama
Ja mam haszimoto i dziś kończę 8 tydzień. Biorę od października eutyrox (wtedy miałam tsh 4,2), na początku dawka N50, potem zwiekszona do 62,5 a jak dowiedziałam się o ciąży to lekarz zwiększył na 88. Robiłam badania w zeszłym tygodniu to mam tsh 0,35 wiec dobrze. W ciąży jeszcze trzeba badać FT4. Wydaje mi się ze jak się bierze leki to wszystko powinno być ok, w Ty dopiero dowiedziałaś się o tej chorobie?
w ciąży zapotrzebowanie na hormon się zwieksza i dawka leku jest większa...ja też euthyrox tylko 150\175
a TSh masz dobre, FT4 tez sie kontroluje i powinno być jak normy pokazują
 
Myślicie że Hashimoto ma wpływ na to że mamy lęki i inne objawy nerwicy? Dużo osób ma te dwie choroby. Jak się czujesz? W którym tygodniu ciąży jesteś?
na lęki nie ale endo mówiła że może powodować wymioty, jak będzie tsh i Ft4 wysokie
ja jestem w 24tyg i 5 dniu
jestem na lekach i jest ok
 
Dziewczyny odebrałam wyniki. Beta 4155,0. Myślicie że ok? Tsh 2,87, ft4 1,34
A to Twoja pierwsza beta? Jeśli chodzi o betę to najważniejszy jest chyba przyrost po 48 h. Chyba minimum 66% powinno przyrosnąć, wiec najlepiej byłoby powtórzyć za 48 h. A bylas już u gina na USG? Co do tsh powinno być chyba w granicach 2,5- myśle ze lekarz zwiększy Ci dawkę hormonu i będzie ok. A co do ft4 to ja nie wiem jaka jest norma, ale na wynikach z laboratorium powinnaś to mieć :)
 
reklama
A to Twoja pierwsza beta? Jeśli chodzi o betę to najważniejszy jest chyba przyrost po 48 h. Chyba minimum 66% powinno przyrosnąć, wiec najlepiej byłoby powtórzyć za 48 h. A bylas już u gina na USG? Co do tsh powinno być chyba w granicach 2,5- myśle ze lekarz zwiększy Ci dawkę hormonu i będzie ok. A co do ft4 to ja nie wiem jaka jest norma, ale na wynikach z laboratorium powinnaś to mieć :)
Nie robiłam. To pierwsza ;)
 
Do góry