reklama

Co robić z 9- letnim leniem?

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez Madzia77, 16 Grudzień 2005.

1. Madzia77

Madzia77 Gość

Mój 9 - letni synek w ogóle nie chce sie uczyć.Nie możemy znależć sposobu żeby zagonić go do lekcji.Może któraś z Was zna jakis sprawdzony sposób?

2. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

pierwsze pytaniew jakie mi się nasówa to to
    jak się uczy ?
    czy ma jakieś problemy?

3. reklama
  4. Azja

Azja Początkująca w BB

5. Margo

Margo Zaciekawiona BB

A moze jakos go zmotywowac do tego????????
    Moze sprobowac z nim odrabiac lekcje,zeby widzial ze poswiecasz mu swoj czas,ze Ci zalezy....choc nie mowie ze Tobie nie zalezy na nauce syna.
    Ja mialam problem czytania,czesto o tym rozmawialismy,balam sie tez przesadzic bo efekt moze byc odwrotny:-(

Po jakims czasie ustalilismy ze moze wybrac sobie jaka chce ksiazke do czytania(nie bede wnikac-do pewnych granic oczywiscie-co do wyboru),komiks,ksiazka to ma byc jego decyzja.Ja ja zakupie ale chcialabym zeby ja czytal.Wyborow bylo niestety pare az w koncu trafil na ksiezke ktora go zaciekawila i chetnie czyta ,lepiej czyta,bez zmuszania:cool2:

Nawet lekutre z szkole 'Przelknie'choc jak sam mowi ciagle sa to ksiazki dla dziewczyn.

6. Margo

Margo Zaciekawiona BB

Moze jakos mu mozna zorganizowac czas po szkole.Odrabianie wspolne lekcji ,potem w nagrode jakies wspolne spedzenie czasu,lub to co lubi najbardziej-rower,zabawa,wspolne przygotowanie posilku;-) ,chodzi o to zeby cos zrobic wspolnie lub jesli woli sam.Moze jakies zajecia poza szkolne??

7. kasiulka0901

kasiulka0901 Gość

chec czy tez nie chec do szkoly a raczej nauki zaczyna sie moim zdaniem zazwyczaj w domu. dzicko ktore jest wychowywane w domu w ktorym rozbudza sie jego zainteresownia i apetyt na wiedze nie ma problemu zwykle z checia odrabiania lekcji chyba ze szkola wydaje sie mu nudna.

a dziecko nie powinno byc zaganiane do lekcji!!! co za sformułowanie;-) samo to jak o tym piszesz świadczy o tym że lekcje i ich odrabinie to coś strrasznie przykrego. może spróbukcie odmienic negatywne myslenie o szkole i nauce.

8. Aniaszka

Aniaszka Początkująca w BB

Nie chce się uczyć? To trzeba go zmusić. Posadzić przed biurkiem, książką, niech siedzi.Taka prawda, do pewnych rzeczy trzeba się zmusić, zmusza się człowiek dorosły, należy zmusić też i dziecko.
    A z drugiej strony trzeba poświęcić mu czas. Może mały nie rozumie jakiś tematów? Może trzeba z nim posiedzieć, omówić coś, pomóc coś przeczytać? Ale na pewno nie można pozwalać na to, aby dziecko w ogóle się nie uczyło. Jeżeli teraz nie wyrobi się nawyku nauki i odrabiania lekcji, nie wyrobi się go nigdy.

9. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Podobnych tematów było już na forum naprawdę wiele,musisz spędzić czas z dzieckiem kreatywnie,to znaczy zapewnić mu odpowiedni poziom wrażeń,rozrywki- komputer i bezsensowne gry czy bajki w tv to ostateczność .

10. reklama

Poleć forum