reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robimy po macierzyńskim?

reklama
My też wracamy, trzeba na emerytrurę zbierać ;-) A tak przy okazji, jestem księgową, więc na niezbyt trudne pytania chętnie odpowiem:-D
 
Monika, jest dokładnie tak jak pisze Szopka. Niestety macierzyński skończył mi się 13 października :-(.

Isztar, z pewnością twoja wiedza nam się tu przyda :tak:. Szkoda, że Cię nie było dosłownie kilka dni wcześniej, bo akurat miałam wątpliwą kwestię z ZUS'em, i na pewno lepiej byś mi wytłumaczyła co się czym je, niż te kobitki rodem z PRL'u :wściekła/y:.
 
a ja nie wiem kiedy mi sie konczy macierzynski. moze juz? kurczak, musze sie dowiedziec koniecznie w pracy bo jesli to juz to trzeba wystapic o urlop
 
Kachasku strasznie mało masz wypoczynkowego. Wykorzystywałaś w ciąży? Zafrasowało mnie to, bo dla mnie wypoczynkowy to jedyna okazja na normalną pensję :tak:
 
Esiu normalny mam urlop (tzn jakoś dziwnie mi naliczyli, bo wyszło 19 dni a nie 20, a to już po interwencji, bo najpierw wyszło 18) i jeszcze 36 godz za poprzedni rok.
hmmm... jak to normalną pensję?? taką ze składkami na ZUS itp? czy może większą???
 
reklama
No tak Kachasku źle spojrzałam - myślałam, że masz 3 dni a nie miesiąc i 3 dni ;-)

No a z pensją, to po pierwsze strasznie dużo mi obcinali (bo zasiłek wylicza się na podstawie średniej z 12 m-cy ale jeszcze bierze się pod uwagę L4 - i dla mnie ten okres był strasznie dawny, sprzed znaczącej podwyżki :baffled:), a podczas macierzyńskiego dostałam kolejną podwyżkę (u dużych pracodawców tak bywa - wszystkim, to wszystkim ;-)), więc za czas wypoczynkowego dostanę wreszcie sensowne pieniądze :-D
 
Do góry