reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Diuska hmm dziwne bo ja też mierze tak że dopóki nie ma wyniku to maczam, ale spróbuję drugim sposobem i dam znać jaki wynik. Ale może być też tak że miałaś nie do końca czysty palec, nie wyszorowalas porządnie z mydłem i wodą, ja tak mam jak się zapomnę i nie umyje tak przed badaniem albo nie dokładnie a wcześniej obieralam jakiś owoc
 
reklama
To też pewnie zależy od glukometra. U mnie w instrukcji Obslugi jest do syg dźwiekowego. Boję się że myślę ze cukry ok a tu dupa blada :/
 
Ja tak samo jak Aga.
Dudka a jadlas to co zwykle czy coś nowego? Może ten pierwszy był błędny. Ja mam drugi raz cukrzyce i obie ujawniły się dopiero przy krzywej i nie jest powiedziane ze musisz mieć koniecznie zdarza się ze nie ma jej:-)
 
Nie, jadłam to samo. Dzisiaj dodałam sałatę. Ale chodzi o wczorajszy wynik. Nie chce sie kłuć po 2/3 razy i sprawdzać jak to jest mierzone. Juz i tak moje paluchy sa biedne.
 
moze faktycznie ten pierwszy byl po prostu bledny, i Diuska nie stresuj sie bo to dobrze nie wplywa.
wydaje mi sie ze tym bardziej jesli w instr. obslugi jest zeby tak mierzyc to tak bedzie ok. a jaki masz glukometr?
 
aga24073 moje wyniki po obciążeniu glukoza : na czczo 96, po godz 160, po dwóch 104. Myślałam ze cukrzycy nie mam, tzn ten na czczo troche wysoki, poszłam do diabetologa i du....! dieta, dieta i prawdopodobnie insulina po 24 tc ;/
DiuśkA ja mierze jak dziewczyny. Jak zapika odstawiam palec i czekam na wynik. Jak wyjdzie mi wysoki to od razu sprawdzam z innego palca i zawsze jest nizszy ;/ W ogole kiedys poszlam na badanie krwi do laboratorium i zmierzylam glukoze na czczo i od razu i zmierzylam tez glukometrem zeby sprawdzić czy wyniki bede te same :p No i glukometr zawyżył wynik chyba o jakieś 20.

Dziewczyny jaki jecie chleb na sniadanie? Ja wczoraj zjadłam na kolacje chleb zytni i cukier 104, dzis na sniadanie to samo i cukier 127 ;/
 
Ja jak Aga mierze.
Czyli do sygnału ze pobral. I tyle.

Aga - powtórka jest krzywej cukrzycowej. Diabetolog ci powie pewnie na kolejnej wizycie. Ja byłam poprzednio po 2 msc. Teraz jestem pod opieka głównodowodzącej lokalnymi diabetologami i nam insu. Wiec nie wiem. Za to mowila ze na kolejnej wizycie wypisze mi zalecania do porodu. Dla lekarza prowadzącego. I ze mam sobie tego pilnowac bo tak naprawdę w szpitalu srenio sobie ze slodkimi mamami radza
 
reklama
Do góry