reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Kamiladon . Ja normalnie jem w ciągu dnia i wyniki na glukometrze mam B dobre . Tylko na rano zaczęło mi czasem pokazywać 100 . Robiłam Hba1 i miałam 3.9 potem glukoza z krwi miałam 93 . Niedługo idę znowu na Hba1 i zobaczymy co wyjdzie ;) a w którym tyg już jesteś ?
 
Karolcia z insuliną nie pomogę bo mi się udało bez.

Aga ale fajnie z tym szyciem :) to życzę żeby się za jakiś czas tak rozkręciło żeby udało się zarobić na tym :)

Amcia a o której mierzysz ten cukier na czczo? I czy po kolacji masz ok?
Może to być też kwestia tego że rano mierzysz za późno. Ja np. miałam podobne wartości na czczo bez względu na to czy mierzyłam o 7:30 czy o 9:00 ale dziewczyny tu miewały tak, że im później tym wyżej. Generalnie zaleca się żeby mierzyć na czczo wcześnie, tak żeby mniej więcej do 7:30-8:00 zjeść pierwsze śniadanie.
 
Na czczo tak 9-9.30 a po kolacji mam 117 czasem 95 . Spróbuję wstawać wcześniej przez kilka dni i zobaczymy jak będzie :) bo nie chciałabym insu jeżeli mam tylko podejrzenie cukrzycy a do porodu mało zostało
 
Ja właśnie na trzy tyg przed terminem miałam mieć włączoną insulinę ale diabetolog dała kilka dni na obserwację jeszcze i modyfikację diety, a po tygodniu już urodziłam. Ale pod koniec cukry wariowały na maxa, zresztą po porodzie też.
Sprawdź z tym mierzeniem wcześniej, warto się przemęczyć te pare tyg jakby to miało spowodować uniknięcie insuliny :) nie pamiętam dokładnie czemu tak wcześnie zaleca się mierzenie na czczo i to pierwsze śniadanie ale chyba chodziło o to, że później przemiana cukrów ulega zmianie bo hormony zaczynają wahania dobowe a to wszystko ma też wpływ na rozkład glukozy. Wiem, że dziewczyny tu pisały tak, że np. mierzyły wcześnie, jadły kanapkę jako to pierwsze śniadanie a potem kładły się jeszcze "dospać" :)
 
reklama
Natka oby oby ;) fajnie by było mieć zajęcie takie. W razie jak kiedyś się zdecyduje na drugie dziecko to będę mogła i w domu dorobić ;)

Z tego co pamiętam to też było zależne od tego ze nie powinno się jeść zbyt późno śniadanie żeby nie była za długą przerwą w nocy. Bo wtedy cukry moga swirowac wlasnie. Ja kolacje jadlam np o 8. Ale o 23. Dojadalam kromka chleba no z serem i rano kolo 8. Jadlam. Ale to jedzenie przed samym spaniem to ja z kolri mialam na zbyt niskie cukry z rana. Nigdy na czczo nie mialam przekroczen wrecz w druga strone ;)
 
Do góry