reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

a twaróg jako nabiał nie podnosi Ci czasami cukrów rano?? 🙃 Mnie niestety podnosi, więc twarożek jem na późniejsze posiłki. A o bułkach to mogę pomarzyć, cukier mi wariuje po nich 😞
Po chudym twarożku jest w miarę spoko. Co do pieczywa długo szukałam takiego, które byłoby bez karmelu i nie podnosiło mi cukru w kosmos. Żeby było śmiesznie najlepsze okazały się grahamki lub bułki orkiszowe z biedronki lub żabki.
 
reklama
Po chudym twarożku jest w miarę spoko. Co do pieczywa długo szukałam takiego, które byłoby bez karmelu i nie podnosiło mi cukru w kosmos. Żeby było śmiesznie najlepsze okazały się grahamki lub bułki orkiszowe z biedronki lub żabki.
no proszę 😊 czyli potwierdza się, że na każdego działa co innego. Mnie najbardziej odpowiada chleb IG lub 100% żytni z Biedronki 😉
 
Ja schudłam w pierwszym trymestrze 5 kg potem w 25tc wyszła mi cukrzyca ciazowa i dalej nie odrobiłam wagi z początku ciąży:/ jestem na minusie 2kg dalej schudłam sporo, bo widzę po ciele. Ale nikt nic narazie na ten temat nie mowi. Niestety z tego co widzę przynajmniej u mnie dietea musi być rygorystycznie trzymana, u mnie jeden wyskok (ostatnio zjadłam mały kawałek domowej pizzy zrobiony przez szwagra) i dwa dni z rzędu cukry rano 100..jak się trzymam wszystkiego to jest okej. Może zmień diabetologa?? Skąd jesteś? Ja z Krakowa i z czystym sumieniem mogę swojego polecic
Jestem z okolic Krakowa i nie znam dobrego diabetologa kogo polecasz ?
 
Hej dziewczyny . Zaczynam 7tc. Od samego początku CC. Diabetolog mnie trochę przestraszyła,że na początku cukry były wysokie i nie daje gwarancji...wczoraj byłam na wizycie u gin jest zarodek,ale jeszcze bez serduszka. Mierze cukier,żeby diab mogła ocenić czy dieta wystarczy,czy trzeba insulinę...Ogólnie daje radę,ale wczoraj cały dzień wymiotowałam i przez bóle stawów nie spałam i dzisiaj cukier po 1h 160 😭 boje się że zaszkodzę dziecku,staram się ale na te mdłości nie mam wpływu . Strasznie czuje się rozbita przez tą sytuację 😔
 
Hej dziewczyny . Zaczynam 7tc. Od samego początku CC. Diabetolog mnie trochę przestraszyła,że na początku cukry były wysokie i nie daje gwarancji...wczoraj byłam na wizycie u gin jest zarodek,ale jeszcze bez serduszka. Mierze cukier,żeby diab mogła ocenić czy dieta wystarczy,czy trzeba insulinę...Ogólnie daje radę,ale wczoraj cały dzień wymiotowałam i przez bóle stawów nie spałam i dzisiaj cukier po 1h 160 😭 boje się że zaszkodzę dziecku,staram się ale na te mdłości nie mam wpływu . Strasznie czuje się rozbita przez tą sytuację 😔
Hej! Ja mam cukrzycę od 11 tygodnia, cukry na początku na pewno też miałam wysokie, bo jednak 11 tygodni nie wiedziałam o cukrzycy... A jednak wszystko przebiega w miarę dobrze. Jak się czujesz?? Wiadomo już coś więcej??
 
Hej! Ja mam cukrzycę od 11 tygodnia, cukry na początku na pewno też miałam wysokie, bo jednak 11 tygodni nie wiedziałam o cukrzycy... A jednak wszystko przebiega w miarę dobrze. Jak się czujesz?? Wiadomo już coś więcej??
Jutro mam wizytę u gin,powinno być serduszko i zalozy karte ciąży. Ech, całymi dniami mnie mdli wpycham w siebie jędzenie na siłę . Wczoraj musiałam na trochę wyjechac z domu,lekko się przeglodzilam i dzisiaj już cukru wysokie do południa. Ale w większości czasu mam w normie. Po wizycie u gin napisze do diabetologa kiedy kolejna wizyta.
 
Jutro mam wizytę u gin,powinno być serduszko i zalozy karte ciąży. Ech, całymi dniami mnie mdli wpycham w siebie jędzenie na siłę . Wczoraj musiałam na trochę wyjechac z domu,lekko się przeglodzilam i dzisiaj już cukru wysokie do południa. Ale w większości czasu mam w normie. Po wizycie u gin napisze do diabetologa kiedy kolejna wizyta.
trzymam kciuki! Moje początki ciąży też nie należały do najłatwiejszych, wszystko się skumulowało, w ogóle nie miałam apetytu... A potem wyszła ta cukrzyca...i zaczęło się zamartwianie. Ale nie taki diabeł straszny! 😈 Jak większość wyników masz w normie to już ogarniasz temat. Czekam na dobre wieści!
 
reklama
Czy macie sprawdzony przepis na sernik dla cukrzyka? Piekę bez spodu, ale nie wiem co z mąką ziemniaczaną i ile słodzika.
 
Do góry