reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kurcze, ciekawych rzeczy się tu można dowiedzieć - prawdziwe zwierzęce studium :-) Ja miałam w swoim życiu tylko chomika jako dziecko i potem szczurka. Chomik to głuptasek, choć może dla dziecka ok, ale w szczurku to byłam zakochana. Tyle rozumiał! Może się jeszcze kiedyś zdecyduję?

maria
- a może ogolić takiego mopsa na króciutko? A co do body, to czy takie rozpinane tylko w kroku się sprawdzają? Bo jak widzę, to w sklepach większość takich. Ja się rozglądam za kopertowymi lub rozpinanymi z przodu, ale może nie warto?

emka - a co u Ciebie tak gorąco? Od słońca, czy grzeją jeszcze?

andzia - ja to chyba raczej panikara jestem... Jak coś się dzieje, to zaraz wszystko muszę wiedzieć. Ale wychodzę z założenia, że najwyżej lekarze mnie będą przeklinać, ale nie doprowadzę do jakiejś katastrofy przez swoją niewiedzę. A to HbA1C to Ci robią na skierowanie, czy sama prywatnie sobie robisz? Mi lekarz nic o tym nie wspominał. Może powinnam się upomnieć? Co do kremu do depilacji, to moja koleżanka stosowała w ciąży z dobrym efektem. Mi osobiście najlepiej służy elektryczna maszynka mojego męża :-p

wwwanda - współczuję tych porannych cukrów. Wybitnie wredne są. Tak jakby w ogóle nie zauważały faktu podania insuliny... A może insulina niedobra? Może zmienić jej rodzaj?

A ja dziś zaszalałam - poszłam do sklepiku z używaną odzieżą i kupiłam 1,5 kg głównie pajacyków, ale też kilka koszulek i kaftaników dla troszkę starszego malucha, bo miały super napisy (np. I may be little, but I'm the BOSS). I wszystko dobrych firm (next, george, cherokee, mothercare). Zastanawiałam się nad bodziakami, ale wszystkie wkładane przez głowę, więc chyba jednak kupię nowe, ale kopertowe... Macie rację - jak już się zacznie to trudno się zatrzymać. Szczególnie jak coś kosztuje grosze!
 
reklama
Aureolcia - dlatego moja mała musi grzecznie posiedzieć do terminu w brzuszku, by mam zdążyła ze wszystkim
Mama_ola - ja robię to prywatnie, ale na zalecenie lekarza diabetologa - tylko gdybym chciała za darmo to musiałabym jechać do Katowic a na czczo mi sie nie usmiecha nigdzie jeździć - koszt HBA1C 22zł.
ja ciuszków nie kupuję bo dostałam i mam bardzo dużo. Body głównie mam przez główkę wkładane, ale parę rozpinanych też - natomiast próbowałam coś dla dziecka na wyjście wyszykować, bo M moze mieć problem z tym jak ja będę w szpitalu i sama nie wiem, jaka będzie pogoda, więc na wszelki wypadek wzięłam i na upał i na chłodniejszy dzień
 
No właśnie, coś się musiało pokomplikować naszej Majce.

Ola je też zaszalałam, znowu na Allegro:crazy:. 80 szt w tym ponad połowa to pajace, rampersy i body. Jak zajrzałam co mam to się okazało, że nic cieplejszego oprócz kilku sweterków nie mam. Muszę teraz pokupować kurtałki i kombinezony. Własnie dostałam kolejną pakę, ech idę oglądać!!!

Właśnie zjadłam 3 herbatniki w czekoladzie bo po III śniadaniu miałam 90. Pyszne były.
 
Dziewczyny pisze już wszystko - znowu padł mi internet :((((

O 12.30 wczoraj odeszły wody, pojechał do szpitala i średnio o 22 lekarz przy rozwarciu 9,5cm oznajmił , że będzie cc bo ustał poród, wszystko przemineło i dlatego byłą cc, dzwoniła do mnie dzisaij o 11.30 to głos miała zmęczony ale szczęśliwy :) Jagódki jeszcze przy niej nie ma.
I to jest włąśnie ta różnica, ja ur o 18.35 i od razu dziecko było ze mną a rano już śmigałam :)
 
Wanda ile jest przerwy między ostatnim posiłkiem a mierzonym cukrem nad czczo???
Ja musiałąm mieć 12 godzin i myślę, że to też ma coś do siebie bo jak mierzyłąm po 10 to wychodziło mi mniej.
Proponuje Ci zmienić ostatni posiłek, zamiast nabiału weź wędline lub żółty ser on jest tłusty i wyższy indeks glikemiczny, i po tym zobacz jak jest bo możliwe, żę cukry są fajne po nabiale ale to jednak jets noc i śpi sie
Moje cukry ranne zawsze były wysokie, jak miałąm norme do 105 a w opolu mówili że do 110 ale po 2h mają normę do 106 tak miałąm na wypisie a u mnie dochodziło i do 113. to pewnie gdybym miała normy dziewczyn do 95 to miałabym taką wysoką insuline, też wiadomo jest, że jak się bierze insuline np a noc to i po posiłakch dnia następnego cukry są niższe
 
reklama
U mnie w szpitalu nawet po cc od razu dają dziecko matce, pod warunkiem ze cc było w znieczuleniu od pasa w dół oczywiście
 
Do góry