reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ja tez jakoś bym nie potrafiła w brzuch się wkłuć, ja te dzienne insuliny w ramię (raz w jedno, raz w drugie) siniaki też czasem mam, a tą nocną to w uda
 
reklama
a mi pokazali w brzuch to sie nie zastanawialam. 2 cm od pępka.i powiem wam ze jak zlapie skore to zupelnie nic nie czuje.a to jest jedyne miejsce na brzuchu gdzi emogę tą skórę jeszcze zlapac hehe. ale sproboje w ramie do kolacji.

u mnie cukry najbardziej rano szaleją. sniadanie chyba bede jesc na raty. bo boje sie tych skoków cukru.zobaczymy co dzis mi powie lekarka jak zobaczy moje nocne i poranne cukry. na czczo dzis 110.
 
ja mam mega stresa bo od soboty mi sie napina brzuch.nie mowiac juz o ucisku na pecherz. eh aby do 19 wytrzymac. zrobi mi ktg i zbada i zobczymy czy sie nic nie rozwiera...
 
Witajcie.Jestem tu nowa, ale za to z cukrzycą za pan brat.....niestety....Jestem mamą 16 i 11 letniej córki, a teraz 3 ciąża. W każdej poprzedniej miałam cukrzycę ciężarnych, ale nikt tego nie leczył i błąd, bo w 7 lat po drugiej ciązy wykryto mi cukrzycę t 2.....dostałam leki, dietka, schudłam 25 kg, cukry cudne, leki odstawione prawie przez ostatnie 2 lata, a teraz zaczynają wriować......To że rano macie wysokie później dużo lepsze to normalne w ciąży- rano mamy duży wyrzut hormonów ciążowych, które właśnie to wszystko zaburzają......Normy dla ciężarnych też są inne niż dla normalnych cukrzyków: dla nas na czczo: 60- 90 mg ( 3,3- 5,0 mmol/l), po 1 godzinie od posiłku poniżej 120 mg% ( 3,3- 6,7 mmol/l), jako ciężarne nie mierzymy cukru w 2 godz po posiłku !!!! , między 2- 4 godziną w nocy powyżej 60 mg % ( 3,3 mmol/l), średnia dobowa glikemia 95 mg % .
 
Ja za to pojechałam dziś po bandzie.....zjadłam budyn bez cukru.....dałam ociupinkę soku.....cukier po godzinie 185.....masakra- do konca ciąży nie tknę budyniu.....:szok:
 
reklama
Witam wszystkie słodkie mamuśki!!!
też jestem nowa na tym forum ale jako pełnoprawny zarejestrowany użytkownik, bo śledzę tzn. czytam już jakiś czas ten wątek bo też mnie dopadła ta wstrętna cukrzyca, obecnie jestem w 28 tyg. i nie dawno się dowiedziałam że mam po badaniach krzywej cukrowej - po wypiciu 75 mg glukozy po 2 h miałam 150,8 w czwartek jadę do diabetologa i zobaczymy, na razie sama stosuję dietę i mierzę cukier przy kilku wskazówkach od mojego gina.
 
Do góry