reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa?

No jasne że tak lepiej. Mnie na pewno czekają badania i mam nadzieję dieta bez insuliny ale wszystko po kolei, najpierw muszę trafić w ogóle na pierwsze usg w ciąży [
Ja też tak jak Ty szczupła uważam co jem i aktywna fizycznie dwie ciążę bez cukrzycy A trzecia bęc...cukrzycą wykryte w 26tc
Na jakim poziome miałaś glukozę, gdy wykryto Ci cukrzycę ciążową?
 
reklama
Jestem po krzywej cukrowej. Wynik na czczo 95, po godzinie 120, po dwóch 110. Czyli wszystko w normie, nie potrzebnie się martwiłam 😊
 
Dobrze wyszła, po godzinie urosła, po dwóch spadła. Moja na czczo w 28tc 85, po godzinie 106, po dwóch 84, także nie jest źle i można się uspokoić.
Niestety, tak się cieszyłam, ale skonsultowałam wyniki z moim ginekologiem i nie jest dobrze- cukier na czczo jest za wysoki. Dostałam glukometr i zalecenia co do diety (w sumie nic się ona nie różni od mojej dotychczasowej). Jak przez dwa tygodnie poziom glukozy na czczo się nie obniży, dostanę insulinę ☹️
 
Niestety, tak się cieszyłam, ale skonsultowałam wyniki z moim ginekologiem i nie jest dobrze- cukier na czczo jest za wysoki. Dostałam glukometr i zalecenia co do diety (w sumie nic się ona nie różni od mojej dotychczasowej). Jak przez dwa tygodnie poziom glukozy na czczo się nie obniży, dostanę insulinę ☹
W zasadzie to mi przyszło do głowy, bo mój ginekolog uznaje normę na czczo do 90. Ale to nie jest taki zły wynik, spokojnie.
 
W zasadzie to mi przyszło do głowy, bo mój ginekolog uznaje normę na czczo do 90. Ale to nie jest taki zły wynik, spokojnie.
Diabetolog na wizycie uznał, że głównie mam się skupiać na glukozie na czczo, widać że po posiłkach trzustka "ogarnia temat" i ogólnie nie jest ze mna najgorzej. Podobno to kwesta hormonów i akurat miałam pecha, że akurat na mnie tak działają...
 
reklama
Do góry