reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Doradzcie co mam zrobic.
Otoz kolacje jem o 21.30 a o 22 podaje sobie insuline doszlam juz do 10j. A cukry na czczo mam nadal wysokie bo 108-110.
Juz sama nie wiem co jest nie tak
 
reklama
Witam.Mam pytanie nadal mam rano na czczo wysokie cukry bo 103-105.Mam już dawke insuliny 25j.i dalej to nie pomaga.Co mam zrobić w takiej sytuacji zwiększać dalej o 2j. czy udać się z tym na wizyte u diabetologa ?
 
Witam.Mam pytanie nadal mam rano na czczo wysokie cukry bo 103-105.Mam już dawke insuliny 25j.i dalej to nie pomaga.Co mam zrobić w takiej sytuacji zwiększać dalej o 2j. czy udać się z tym na wizyte u diabetologa ?
Diabetolog na pewno nie zaszkodzi. A na poprzedniej wizycie nie dostałaś „granicy” - zwiększać o 2 jednostki do x jednostek i jeśli nie będzie poprawy to kontrola?
Może spróbuj wprowadzić posiłek nocny? Mierzysz ciała ketonowe?
 
Witam serdecznie.
Otóż mam stwierdzoną cukrzycę ciążowa dlatego mam pytanie jak moge obniżyć cukier na czczo.
Dodam ze po posiłkach mam cukier w normie.
Najgorzej jest rano na czczo.
Co poradzicie na to ?
Cześć dziewczyny. Jestem w 29tyg ciąży. Po badaniu na glukoze wyszła mi cukrzycą ciążowa. Jestem po opieka gin i diabetologa w Poznaniu. Od początku ciąży nie przytyłam jeszcze nic. Nawet mam 2kg z groszem mniej. Od dnia kiedy jestem na diecie i mierze cukier sobie waga moja spadła o 1,100 w ciągu dwóch tyg i od ostatniej wizyty u gin znowu waga leci o kolejne 700g. Nie jest jakimś chudzielcem raczej mam troche nadwyzki. Ale martwię się czy któraś z was tak miała przy cukrzycy że waga nie szła w górę tylko w dół? Jak to było u was?
 
Cześć dziewczyny. Jestem w 29tyg ciąży. Po badaniu na glukoze wyszła mi cukrzycą ciążowa. Jestem po opieka gin i diabetologa w Poznaniu. Od początku ciąży nie przytyłam jeszcze nic. Nawet mam 2kg z groszem mniej. Od dnia kiedy jestem na diecie i mierze cukier sobie waga moja spadła o 1,100 w ciągu dwóch tyg i od ostatniej wizyty u gin znowu waga leci o kolejne 700g. Nie jest jakimś chudzielcem raczej mam troche nadwyzki. Ale martwię się czy któraś z was tak miała przy cukrzycy że waga nie szła w górę tylko w dół? Jak to było u was?
Jeśli miałaś nadwagę przed ciążą i teraz przestrzegasz diety to moze się tak zdarzyć. Pilnuj tylko cukru i ketonów w moczu. I skonsultuj z diabetologiem
 
Jeśli miałaś nadwagę przed ciążą i teraz przestrzegasz diety to normalne zjawisko. Pilnuj tylko cukru i ketonów w moczu.
Właśnie miałam nadwagę. Cukry pilnuje od dnia kiedy odebrałam wyniki. Mieszczę się w normie. Mocz też ok na początku diety wychodziły mi ketony teraz już nie. Ale się martwię czy maluszek nie będzie za duży przy cukrzycy. I czy te spadki wagi są normlane:-( czy chociaż ciut nie powinny iść w gore
 
Właśnie miałam nadwagę. Cukry pilnuje od dnia kiedy odebrałam wyniki. Mieszczę się w normie. Mocz też ok na początku diety wychodziły mi ketony teraz już nie. Ale się martwię czy maluszek nie będzie za duży przy cukrzycy. I czy te spadki wagi są normlane:-( czy chociaż ciut nie powinny iść w gore
Ogólnie wiele osób chudnie przy cukrzycy ciążowej. Wtedy trzeba tylko tych ketonów pilnować. Ale dopytaj o to lekarzy, którzy Cię prowadzą. Naprawdę, to jeśli wiesz o cukrzycy i chociaż trochę uważasz to nie będzie miało żadnego przełożenia na dziecko, jeśli urodzi się w terminie i na kilka dni przed porodem nie będziesz objadać się landrynkami :)
 
Ogólnie wiele osób chudnie przy cukrzycy ciążowej. Wtedy trzeba tylko tych ketonów pilnować. Ale dopytaj o to lekarzy, którzy Cię prowadzą. Naprawdę, to jeśli wiesz o cukrzycy i chociaż trochę uważasz to nie będzie miało żadnego przełożenia na dziecko, jeśli urodzi się w terminie i na kilka dni przed porodem nie będziesz objadać się landrynkami :)
Jutro mam wizytę u gin. To dopytam. Dzięki za rady. Zobaczymy co jutro mi powie mam nadzieję że z dzieciątkiem wszystko dobrze.
 
reklama
Do góry