reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Cześć dziewczyny, czy ktoras z Was ma podobny problem, ze cukier zamiast spadać po 2 h to rośnie? :D czy gin stwierdzi cukrzyce i wyśle mnie do diabetologa? Czy wystarczy dieta podziałać? Nie mam glukometru

Glukoza na czczo: 80
Glukoza po 1h: 111
Glukoza po 2 h: 132 :)
Szczerze nie mam odwagi sprawdzac cukier 2 razy [emoji6] Ale fakt, moze skakac q gore i w dol. Dieta wystarczy o ile bedziesz w normach, a z tym im wyzej w ciazy tym trudniej bywa. Sama wiem po sobie.
 
reklama
Zdycham. Jak zwykle po wizycie zaliczyłam maca i tylko frytki i sałatkę a tutaj cukier 9.0, 162 siedzę w aucie i pawia puszczę
 
Ja jutro mam wizytę. Dzisiaj wciągnęłam kebsa w tortilli pełnoziarnistej z mięsem drobiowym i sosem jogurtowym 8-) Cukier 110 :D Jestem mistrz :p
Za to zauważyłam, że jak pominę jakiś posiłek, to mi się wszystko przestawia i te cukry później kiepskie.
 
Ja jutro mam wizytę. Dzisiaj wciągnęłam kebsa w tortilli pełnoziarnistej z mięsem drobiowym i sosem jogurtowym 8-) Cukier 110 :D Jestem mistrz [emoji14]
Za to zauważyłam, że jak pominę jakiś posiłek, to mi się wszystko przestawia i te cukry później kiepskie.
Ja mam dobry cukier tylko po obiedzie :) Najgorzej przy śniadaniu skacze.
No i... Ja nie toleruje niczego z mąki. Probowalam już kazdego rodzaju, zaraz mi cukier rośnie.
 
Kurde a ja dzisiaj ma czczo 78, po sniadaniu 86 a po obiedzie 74....nie wiem czy sie cieszyc czy martwic xd a na obiad zjadlam 1/3 woreczka kaszy jeczmiennej smazona piers z kurczaka i salate z pomidorem i ogorkiem...a ten cukier dziwnir niski...
 
Kurde a ja dzisiaj ma czczo 78, po sniadaniu 86 a po obiedzie 74....nie wiem czy sie cieszyc czy martwic xd a na obiad zjadlam 1/3 woreczka kaszy jeczmiennej smazona piers z kurczaka i salate z pomidorem i ogorkiem...a ten cukier dziwnir niski...
U mnie po misce zupy 131. A to taka zupa ze skromnym klopsikiem i kilkoma ziemniakami.
 
Jak po macu to i tak nie jest źle z tym wynikiem. Ja mierze za 5 minut. Zjadłam tylko zupę ale i tak źle się czuję.
Ja się cieszę że mam tą insulinę. Walnelam 3j i zapadło do 120 i od razu się lepiej czuje. Ale nigdy więcej frytek z maca



Miałam pisać. Pytałam diabetologa i dietetyk (taki team mam) o to mojej rzadkie jedzenie i obydwoje powiedzieli ze jeśli nie jestem glodna to nie muszę jesc. Zaleca się co 2h ale to nie jest reguła. Jeśli się dobrze czuje i cukry ok (a 87% przez miesiąc miałam w normie) to mam jeść jak chce.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja chciałam zapytać bo w przyszłym tygodniu mam badanie, obciążenie glukozą75, wiem, że muszę być na czczo i tu moje pytanie, biorę tabletki na tarczycę euthyrox i je trzeba brać też na czczo, czy te tabletki mogą mieć wpływ na wynik ? Mam ją normalnie zażyć przed badaniem, czy może dopiero po badaniu ? A może ten jeden dzień ominąć dawkę ? Sama już nie wiem, a zapomniałam dopytać gin.
 
reklama
Dziewczyny ja chciałam zapytać bo w przyszłym tygodniu mam badanie, obciążenie glukozą75, wiem, że muszę być na czczo i tu moje pytanie, biorę tabletki na tarczycę euthyrox i je trzeba brać też na czczo, czy te tabletki mogą mieć wpływ na wynik ? Mam ją normalnie zażyć przed badaniem, czy może dopiero po badaniu ? A może ten jeden dzień ominąć dawkę ? Sama już nie wiem, a zapomniałam dopytać gin.
Polecam zadzwonić i dopytać ale wydaje mi się, że jak bierzesz to powinnaś wziąć. No ale mówię, lepiej zadzwoń chociażby do labo i zapytaj :)
 
Do góry