reklama

ćwiczenia dla maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2010' rozpoczęty przez ivi, 21 Kwiecień 2010.

1. ivi

ivi uzależniona;) // I.2010

Podzielcie się tutaj waszymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi!
    To miejsce także na pytania i porady dotyczące rozwoju ruchowego dzieci

2. nadineczka

nadineczka Fanka BB :)

właśnie mojej ani w głowie siady i przewrotki brzuch-plecy i odwrotnie grrrr jak ją namawiać i ćwiczyć z nią?

3. reklama
  4. astrid5

astrid5 Fanka BB :)

A ja właśnie ćwiczę z Bartusiem siadanie :)
    Najpierw położyłam mu pod główką "jaśka" chwyciłam za rączki, mówiłam "siadamy" i lekko pociągałam. Jak zablokował główkę to ciągnęłam aż do siadu i już :)
    Teraz wystarczy, że powiem "siadamy", a malec sam próbuje się dźwigać. Oczywiście nie ma mowy, żeby sam usiadł, ale widzę, że się spina i sam rączki wyciąga, żeby mu pomóc. A jak już siedzi, to jest niesamowicie zadowolony :)
    Nie sądziłam, że w tym wieku dzieci rozumieją słowa, a tu taka niespodzianka. Bartuś na pewno rozumie słowo "siadamy" :)

5. ivi

ivi uzależniona;) // I.2010

my za pomocą ćwiczeń o których pisała Aga staramy się uaktywnić rączki młodego... bo trzymał je cały czas "na żabę" a chwytać próbował w płaszczyźnie ciała (nie wyciągał ich do przodu). Już jest lepiej, ale mam wrażenie ze jedna raczka mniej pracuje... wasze maluchy tez preferuja jedna reke?

6. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

Nadineczka spróbuj małej na boku kłaść zabawki takie co lubi jak zacznie je sięgać będzie trenować odwracanie :tak:

7. don_pedro

don_pedro Fan(ka)

Ivi jak na razie patrze na Alexa to mi na leworecznego wyglada,lapie co prawda w obie lapki zabawki,pieluche itepe ale jednak chetniej lewa-po tatusiu lewus chyba bedzie;-)

8. don_pedro

don_pedro Fan(ka)

9. jola.24

jola.24 Fanka BB :)

U mnie tez byl krzyk na brzuzku i nic nie pomagalo, az pewneko dnia eureko olsnilo go ze to nie boli i przestal plakac a glowe w chmury zadzierac:-D

10. reklama
  11. morka

morka Fanka BB :)

Bunia też chce siadać . Parę razy ją podciągałam i do siadu spokojnie ale pediatra powiedziała żeby tak nie robić bo to za wcześnie jedynie lekko za rączki podciągać a resztę ma sama podnosić ale absolutnie nie do siadu.
    Na brzuszku się spodobało odkąd stawiam lustereczko ( ach te baby):)

12. jola.24

jola.24 Fanka BB :)

Ja tez slyszalam zeby tak nie robic.

Poleć forum