reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ćwiczenia dla maluszków

ivi

uzależniona;) // I.2010
Dołączył(a)
19 Maj 2006
Postów
10 917
Podzielcie się tutaj waszymi ćwiczeniami rehabilitacyjnymi!
To miejsce także na pytania i porady dotyczące rozwoju ruchowego dzieci
 
reklama
A ja właśnie ćwiczę z Bartusiem siadanie :)
Najpierw położyłam mu pod główką "jaśka" chwyciłam za rączki, mówiłam "siadamy" i lekko pociągałam. Jak zablokował główkę to ciągnęłam aż do siadu i już :)
Teraz wystarczy, że powiem "siadamy", a malec sam próbuje się dźwigać. Oczywiście nie ma mowy, żeby sam usiadł, ale widzę, że się spina i sam rączki wyciąga, żeby mu pomóc. A jak już siedzi, to jest niesamowicie zadowolony :)
Nie sądziłam, że w tym wieku dzieci rozumieją słowa, a tu taka niespodzianka. Bartuś na pewno rozumie słowo "siadamy" :)
 
my za pomocą ćwiczeń o których pisała Aga staramy się uaktywnić rączki młodego... bo trzymał je cały czas "na żabę" a chwytać próbował w płaszczyźnie ciała (nie wyciągał ich do przodu). Już jest lepiej, ale mam wrażenie ze jedna raczka mniej pracuje... wasze maluchy tez preferuja jedna reke?
 
Nadineczka spróbuj małej na boku kłaść zabawki takie co lubi jak zacznie je sięgać będzie trenować odwracanie :tak:
 
my za pomocą ćwiczeń o których pisała Aga staramy się uaktywnić rączki młodego... bo trzymał je cały czas "na żabę" a chwytać próbował w płaszczyźnie ciała (nie wyciągał ich do przodu). Już jest lepiej, ale mam wrażenie ze jedna raczka mniej pracuje... wasze maluchy tez preferuja jedna reke?

Ivi jak na razie patrze na Alexa to mi na leworecznego wyglada,lapie co prawda w obie lapki zabawki,pieluche itepe ale jednak chetniej lewa-po tatusiu lewus chyba bedzie;-)
 
Bunia też chce siadać . Parę razy ją podciągałam i do siadu spokojnie ale pediatra powiedziała żeby tak nie robić bo to za wcześnie jedynie lekko za rączki podciągać a resztę ma sama podnosić ale absolutnie nie do siadu.
Na brzuszku się spodobało odkąd stawiam lustereczko ( ach te baby):)
 
reklama
Bunia też chce siadać . Parę razy ją podciągałam i do siadu spokojnie ale pediatra powiedziała żeby tak nie robić bo to za wcześnie jedynie lekko za rączki podciągać a resztę ma sama podnosić ale absolutnie nie do siadu.
Na brzuszku się spodobało odkąd stawiam lustereczko ( ach te baby):)

Ja tez slyszalam zeby tak nie robic.
 
Do góry