reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Hej mamy ja myślałam że moja to mało je ale czytając was stwierdzam że jest w normie:tak: waży 13,5 kg mierzy 90cm a jej menu to 8-9 kaszka bobovita lub płatki z mlekiem albo kaszka manna:tak:11-12 mus owocowy lub banan albo jogurcik..14-15,obiadek różnie zupy,ziemniaczki z sosem i mięsko 17-18 parówka,chlebek 20-kaszka na gęsto bo Julcia już mleka nie chce i nie pije od 2mies więc czasem zje 2-3- jogurty dziennie. nie chcę jaja i sera białego ;-)obecnie jest chora i walczymy z infekcją :szok:Pozdrawiam
 

Załączniki

  • Zdj%EAcie0434.jpg
    Zdj%EAcie0434.jpg
    35,5 KB · Wyświetleń: 34
reklama
to i mój oskar je tyle co trzeba :) , mleka też już niepije ale gotuje mu kaszke manne na mleku i zawsze dodam jakiegoś startego owocka , pozatym budyń zjada , serki , i kaszki na mleku wiec nie jest żle. no i naleśniki i gofry lubi . jednak mimo to dzień bez słoiczka niejest dniem " najedzonym" tak wiec koło 12 jest obiadek ze słoiczka a czasem nawet 2 :-D.
ŚNIAdanko zaczynamy koło godz 10.00 bo oskar tak długo śpi - kaszka manna z owockiem , lub inna kaszka lubi te nowe z nestle pyszne śniadanko
12.00 obiadek zupka
14.00 obiadek drugie danie
koło 18.00 ( po drzemce) owocek jakiś i serek , czasem naleśniki , gofry
20.00 kaszka na mleku
21.30 2 danonki i lulu
pije ile chce tylko cherbatki , soków i wody nielubi , miedzy posiłkami dopadnie jakąś czekoladke , jajo,lizaka, prazynki , biszkopty lub parówki . po śniadanku skubnie coś też z mojego śniadania - czasem zje mi wszystko a czasem tylko poniucha nosem :)

Oskar lubi książeczki , czytamy dużo i często a zawsze przed snem , oskar umie tez naśladować zwierządka, skacze jak kangurek, pokazuje na różne przedmioty i chce by mówić co to jest. kupiłam mu płytki kreatywne myślenie i mądry maluch - uwielbia je , mogłyby lecieć naokrągło . lubi też bajki - prawie wszystkie z cbebbies .
kupiliśmy mu też świnke morską , karmiłby ją bezprzerwy , ale pogłaskać sie boi .

fotki wrzuciłam na zamknięty .
 
Ostatnia edycja:
hmmm...moja jest malutkim żarłokiem
7 -8 mleko
9- 10 śniadanko (kanapeczki,paroweczki,jajecznica)
12-13 zupa (ogórkowa najważniejsza)
14-15 drugie danie
17-18 mleko
20 kolacja

waga 13 kg
wzrost ok 86cm
 
uff udało mi się zajrzeć ;-)
przy dwójce dzieci to nie lada zadanie znaleźć czas dla siebie ;-)

nasze menu

8-9 kasza jakieś 160-180ml
10-11 serek bały ze szczypiorkiem albo paróweczka z kanapeczką - zazwyczaj zjada wierzch kanapki bez chlebka czy bułeczki
13-14 zupa - ostatnio zaczęła wybrzydzać .... ;) najchętniej wyjada kluski ;)
16-17- poskubie drugiego dania, kasza gryczana z sosami wchodzi jej najlepiej ;) ostatnio nie lubi indyka ... ale zajada sie pierogami, kopytkami czy pyzami
i tu w zależności czy w ogole zje to drugie danie to koło 19stej dostaje jakąś przekąskę
przed spaniem dostaje albo kasze albo mleko w zalezności czy coś zje popołudniu czy nie

waga 13,8kg
wzrost 87cm

ubranka nosi 92-98
 
No to mój Fifi jest niejadkiem, je rano 150 ml mleka z kaszą potem około 10 1,5 parówki, a potem wieczorem mleko z kaszą, obiadu nie chce wogóle jeść zje ze 3 łyżeczki zupy i mówi neeee i kręci głową, ale to dziecko kluskowo ziemniaczane, co jeszcze aaa naleśników nie ruszy, nawet spróbować nie chce, dziwne dziecko :-D ale bułki bez niczego zjada po 3 dziennie i zapycha się biszkoptami z biedronki. Pić pije dużo.... waży 13,2 kg i ma około 89 cm, mam nadzieję że jak już skończy brać antybiotyk to zacznie jeść normalnie bo teraz to masakra.
KArlita weź mi przypomnij gdzie rodziłaś na Lubartowskiej? I jak tam warunki? Wyremontowali już te sale?
 
Monia a co cie tak interesuje porodówka na Lubartowskiej ? wybierasz sie tam czy jak :)
a tak wogóle to cześć wszystkim:)
a i jaki tam niejadek z filipka , zjeść paczke biszkoptów i 3 bułki to niemały wyczyn . a jak tam wasz katarek ? lepiej troszke?
u nas ospa panuje 3 dzieciaczki w bloku mają a w przychodni wiecej dzieci w izolatce czeka niż przed :)
 
:-)Hej dziewczyny...


Jak tam nasze brzuszkowe mamy sie czuja?:-)

Andzia moze Monika jakies plany juz ma i zawczasu szuka miejsca:-):-D:-D

Ja jak czytam ile jedza wasze pociechy to trwoga mnie ogarnia z Gabi straszny niejadekona bulke to dwa razy uskubnie i tyle,cczasami naje sie raz czegos porzadnie i to jej chyba starcza na tydzien,lubi spagetti,placki ziemniaczanea miesko to tylko z tluczonymi ziemniakami i sosem,no jeszcze czasami rybka jakas,do raczki zwykle to u nas


rano pare lyzeczek platkow z mlekiem albo kaszka jeszce zadnych kanapek wedliny i sera mala nie uznaje..

obiad tez cos tam czegos pare kesow a na kolacje to musze wymyslac ,,czasami zje cos z moim P. jak z pracy wroci :-)Ale zle nie wyglada i jest zywiolowa to chyba to jej wystarcza...


Uciekam bo mnie reka boli mialam sciagany fluid z Gangolin cyst na rece ale nie zabardzo to pomoglo cysta jak byla tak jest wiec chyba bede ja musial usunac bo mam ja umiejscowiana na nerwie do tego prazwa reka,i boli jak cos robie,no przynajmniej mam wymowke,,,jak cos mi sie nie chce robic...:-)
 
Witam :-)

Mam pytanie do Was :-) jak ze spaniem Waszych maluszków?
Czy śpią w ciągu dnia? Jeżeli tak to ile czasu :-) i o której kładziecie je spać w nocy :-)
 
reklama
rybka Piotrek tak zasypia koło 12-13 i śpi około 1,5 godziny, a wieczorem między 20.30-21.30 zasypia
 
Do góry