reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka listopadowego maluszka :)

nimfii wlasnie o to mi chodzi ze jakbym mieszkala w Pl to na pewno bym takiego nawet nie brala pod uwage ze wzgledu na drogi i chodniki ale akurat tutaj w UK chodniki sa super i ulice takze no i brak zimy tez jest duzym plusem wiec dlatego sie nad nim zastanawiam,no ale zobaczymy jak bedzie.Dzieki za rade ;-):-)
 
reklama
Dziewczyny jak tak sie glebiej zastanowie to coraz bardziej sklaniam sie do Arte Alu.
wózek ARTE ALU 3W1 aluminiowy super lekki 4XGRATIS (1641466476) - Aukcje internetowe Allegro
Głównie ze wzgledu na wage i to o czym dziś pisałyśmy - wklad do gondoli ma regulacje, ze dziecko można posadzić.
Brakuje mi tylko opini na jego temat, bo w na google nie moge nic znalesc. To jest chyba nowość, bo jeszcze nie chodza używane. Moze do listopada sie to zmieni? Fajnie byloby bo nie wiem czy namowie meza na wydatek rzedu 1200zl :-p za nówkę :tak:
pisałaś że chciałabyś dużą gondolkę a on ma ok 74cm ;-)
A co myslicie o czyms takim dziewczyny?? Wozeczek w wersji spacerowej jest lekki bo wazy jakies 7kg,gondola nie jest znowu az taka mala ale nie jest tez gigantem no i u mnie w UK ten wozeczek jest bardzo tani wiec zawsze moge w przyszlosci wymienic jesli by mi nie spascil a duzo kasy bym nie stracila.Opinie ma dobre:tak: Mnie tam za pompowanymi kolami,duzymi nie zalezy gdyz mieszkam w miesci wiec mysle po centrum i po sklepach czy na jakis spacerek bylby idealny,lekki,zwrotny :tak: Czekam na jakies opinie,moze ktoras z was sie z nim spotkala :-)
HAUCK Shopper 11 TrioSet Wheel Mint DOSTAWA GRATIS (1644062043) - Aukcje internetowe Allegro
nie znam tego wózeczka ale o tej firmie słyszałam mnóstwo pozytywnych opiniii :tak: co do tego wózka to znalazłam coś takiego Opinie o Hauck Wózek Shopper - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl

zresztą polecam tą stronę ,można naprawde sporo się dowiedzieć o wózeczkach od użytkowników ;-) wielofunkcyjne - opinie, zdjęcia, ceny, informacje o produktach - bangla.pl
 
pisałaś że chciałabyś dużą gondolkę a on ma ok 74cm ;-)


Nie jest łatwo miec wszystko co by sie chcialo :tak: W zasadzie te 75cm dziecko powinno osiągnąć dopiero w jakims 9msc zycia, wiec sama nie wiem jak to jest ze w praktyce te gondolki starczaja tak na krótko :dry:


Zazdroszcze mamą z zagranicy tego ze nie bedziecie meczyc sie z zimą i sniegiem bo mozecie pozwolic sobie na wozek z malymi kólkami :tak: Sama bym taki wolala bo zajmuje mniej miejsca zlozony. Mam porownanie bo wielofunkcyjny wozek jaki mialam byl z duzymi kolami - zajmowal wiele miejsca w domu, a do bagażnika auta zawsze musielismy zdejmowac kola. A ta spacerowka z malymi kołkami zajmowala tak malo miejsca ze prawie jej nie widac bylo w mieszkaniu (stala ciagle złożona).
 
mój młody jeździł 3 miesiące ,a miałam wkład gondolowy do wózka o dł 70cm i widziałam jak mu się ciasno robi i jak mu przez to niewygodnie dlatego kupiłam ciepły śpiworek i rozłożyłam spacerówkę na płasko :) a ok 5 m-ca miał już leciutko podniesione oparcie bo mi się sam podnosił do góry żeby coś zobaczyć więc bezpieczniej bylo mu troszkę w tym pomóc , do roczku jeździł przodem do mnie dlatego zależy mi przede wszystkim na obracanym siedzisku spacerowym :)

dziewczyny tak mi się przypomniało odnośnie fotelików samochodowych że są modele które np można rozłożyć na płasko :)
 
Dziewczyny a ja zaczynam miec metlik w glowie. Bylam pewna ze chce X landera XA a teraz to juz nie jestem pewna i zaczynam sie zastanawiac na Maxi Cosi Mura 4.
X lander duzo bardziej mi sie podoba ale fotelik nie ma atestow ADAC i nie ma bazy do montowania w samochodzie ktora znacznie ulatwia wkladanie i wyciaganie dziecka z auta no i spacerowka jest montowana tylko w jedna strone.

Moze jakies doswiadczone mamy moga mi powiedziec cos wiecej na temat uzytkowania obu wozkow?

Juz pomijam ze nowy Maxi Cosi jest o 1000 zl drozszy niz X Lander.
 
angie ja nie mialam doczynienia z zadnym z wozkow, ale w temacie ceny moge napisac to co ostatnio uslyszalam od sprzedawcy. Drozsze wozki i foteliki samochodowe sa dlatego wlasnie ze przechodza te wszystkie testy, dostaja atesty i producenci musza sobie to jakos odbic w wyzszej cenie. Wiadomo za sprawdzona jakosc sie placi ;)
Jednak wg tego sprzedawcy nie ma sensu patrzec na te wszystkie czynniki ktore podwyzszaja cene. Ja mu troszke wierze i nie bardzo zwracam uwage na atesty.

Jesli chodzi o montowanie fotelikow, to przyznam ze mam doczynienia tylko z takimi co sa zapinane pasami do fotela i nie mam problemu z ich montowaniem ;)
 
Dziewczyny a ja zaczynam miec metlik w glowie. Bylam pewna ze chce X landera XA a teraz to juz nie jestem pewna i zaczynam sie zastanawiac na Maxi Cosi Mura 4.
X lander duzo bardziej mi sie podoba ale fotelik nie ma atestow ADAC i nie ma bazy do montowania w samochodzie ktora znacznie ulatwia wkladanie i wyciaganie dziecka z auta no i spacerowka jest montowana tylko w jedna strone.

Moze jakies doswiadczone mamy moga mi powiedziec cos wiecej na temat uzytkowania obu wozkow?

Juz pomijam ze nowy Maxi Cosi jest o 1000 zl drozszy niz X Lander.
miałam podobny dylemat :) ale z xlandera zrezygnowałam właśnie ze względu na spacerówkę , a fotelik możes kupić maxi cosi tylko adaptery wtedy dokupujesz ;) , jeśli chodzi o Mura 4 to też nad nim myślałam i nawet u mnie w sklepie był i młodego przymierzyłam jak szerokie jest siedzisko spacerówki no i powiem ci że wydaje mi się dosyć ciężki ,próbowałam się przespacerować ale mało miejsca w sklepie ;) , teraz rozważam jeszcze Jedo fyn bo mnie tutaj dziewczyny zaraziły ;) hehe ,ważne że można w niego wpiąć fotelik besafe izi sleep a mnie akurat ten interesuje ,muszę go tylko jeszcze w sklepie pomacać i zobaczyć czy lekko się prowadzi
 
AniaSm - to pewnie będzie niepopularne, co napiszę ;) ale ja ci radzę kupić wymarzonego x-landera i osobno dobry fotelik. Fotelik montowany na wózek może i wydaje się praktycznym rozwiązaniem, ale jest dla dziecka niezdrowy i niewygodny. Specjaliści uważają, że niemowlę powinno przebywać w foteliku tylko podczas jazdy samochodem.
Ja tak robię.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry