reklama

Czy wszystko jest w porządku?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Madziołek., 25 Wrzesień 2016.

1. Madziołek.

Madziołek. Początkująca w BB

Hej.Ostatni okres miałam 14.07 miesiączki mam regularne więc jak nie przyszła 14.08 to 27.08 zrobiłam test i wyszedł negatywny 29 poszłam do ginekologa i miałam robioną betę i morfologię,31 przyszedł wynik i wyszedł również negatywny.Z morfologii wyszło,że mam obniżone MCH i MCHC oraz Neutrofile więc od 02.09 zaczęłam brać Chela-Ferr Forte (pomimo wyniku podejrzewałam,że to może być ciąża) później zaczęły mi się pojawiać bóle piersi i mdłości.Ginekolog po badaniu stwierdziła,że mam iść na usg lewego jajnika bo jej się coś nie podoba.21.09 poszłam do drugiej ginekolog i od razu na USG powiedziała,że jest dzidziuś i na pewno jest to 10 tydzień,miałam robione też w ten dzień badania z moczu i betę wyszło prawidłowo,w ten sam dzień robiłam test i od razu wyszły dwie ładne kreski :) .Jednak ginekolog kazała mi zrobić jeszcze jedne badania żeby upewnić się,że ciąża nie jest bezzarodkowa.Pomóżcie martwię się o to czy wszystko jest w porządku.Miała któraś z was podobną sytuację?

Załączniki:

2. Dominika_1989

Dominika_1989 Fanka BB :)

Zrób dla spokoju jeszcze jedno usg i będzie wiadomo, w 10 tc dziecko ma już pewniez dwa cm i bijące serce, ja ostatnią miesiączkę miałam 13.07 ( prawie tak jak Ty ) i już w 6 tc biło serduszko. Nie denerwuj się, po prostu sprawdź, generalnie oko lekarza i sprzęt grają dużą rolę w diagnozie początkowej ciąży.

3. reklama
  4. Mrówaa

Mrówaa Fanka BB :)

W 10 tygodniu ciąży już powinno bić serce i to jest wyznacznik prawidłowo rozwijającego się zarodka. Lekarz powinien zrobić usg żeby to potwierdzić.
    A swoja drogą, jeszcze nie wiesz czy ciąża rozwija się prawidłowo a już pytasz w na innym temacie czy coś Ci się z tego tytułu należy, nie prościej było w jednym poście???

5. Madziołek.

28.09 miałam zrobione następne USG.Maleństwo jest dzisiaj jest 9 tydzień.Ginekolog pokazała mi bijące serduszko, dała skierowanie na badania i kazała przyjść za 2tyg. Dziwi mnie jednak,że nie założyła mi karty ciąży ani nie dała posłuchać jak bije serduszko,myślę nad zmianą ginekologa.

Załączniki:

6. super_mysz17

super_mysz17 Fanka BB :)

Spokojnie, większość lekarzy nie zakłada karty przed 10 tygodniem ciąży. Nawet jeśli zmienisz ginekologa to i tak zapewne zdążysz już wejść w 10 tydzień i na pewno kartę ci założy. A to, że nie dał posłuchać serduszka też nie jest niczym strasznym ;) Jesli chciałaś go posluchać to mogłaś po prostu poprosić..

7. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Wielu lekarzy nie praktykuje zakładania karty przed 10 tc podobnie ze słuchaniem serca bo ryzyko poronienia do 12 tc jest spore i wielu lekarzy uważa, że lepiej pewnych czynności nie robić by nie narażać matki na jeszcze większe przykrości...

8. super_mysz17

super_mysz17 Fanka BB :)

Malaja dokładnie. Ja osobiście przed załozeniem karty nastawiałam się psychicznie na to, że mogę poronić. I przypuszczam, że przy ewentualnym poronieniu nie było by to dla mnie aż tak bolesne.

9. Madziołek.

Dziękuję :) uspokoiłyście mnie.Następną wizytę mam mieć dopiero za ok.2 tyg,wtedy będę miała badania

10. reklama

Poleć forum