reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta 7 miesięcznego maluszka

ewelina975

W&E&P
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2009
Postów
83
Miasto
Tarnów
Witam wszystkie mamuśki :) Mam pytanie do Was...
Jak wygląda dieta waszych dzieciaków? Co jedzą, w jakich ilościach, ile razy dziennie itp? Z góry dzięki za odpowiedzi ;-) Pozdrawiam :-)
 
reklama
Małgosia ciągle na piersi. Stałych posiłków w ciągu dnia ma 3: albo owoce (same), albo owoce z biszkoptami w 90ml mleka, drugi posiłek to obiadek (sama gotuję), pod wieczór kaszka. Na śniadania i kolację, cyc, w nocy też :-)
 
U nas jest tak
O 6:30 dostaje mleko ok 180 ml.
Okolo 8 daje mu troche chlebka z maselkiem.
Po 11 je kaszke z 150 ml mleka a o 13:20 deserek. Potem o 16 dostaje obiad i zjada od 180-220g. O 19 ma mleko i wypija okolo 180 ml.

Obiadki mam ze sloiczka plus dodaje ugotowane warzywka czy ziemiaka do tego obiadku.
 
Mój maluszek to przede wszystkim preferuje cycuszka. To na pierwsze i drugie śniadanie, nie wiem dokładnie ile ale pewnie około 80 może do 100ml. W miedzy czasie dostaje jakieś chrupeczki czy ciastko. Po południu dostaje zupkę papkowatą(warzywną z mięskiem) i tak samo jak niektóre z was czasem mu daje ze słoiczka, czasem gotuje, a czasem mieszam. Później jak chce to znowu cyca i deserek. Na kolację znowu cycka, a w nocy jeszcze z 3 razy cycka. Zero kaszek i innych produktów tym podobnych nienawidzi ich:-p( niestety)
 
A nasz plan posilkow +/-pol godziny:
7-cyckujemy 2 piersi
10- drugie sniadanko 150-180 lyzeczka kaszki manny z owocami
14-obiadek sloiczek 190ml lub 220ml
17-deserek sloiczek owocow 190ml lub 130ml+piers
19.30-240ml kaszki butelka (srednio gesta)
nieraz kolo 22/23 daje piers na spiocha, jak widzialam ze szybko poszla wieczorna kaszka lub jak domagala sie wiecej jej (nigdy wiecej nie dalam jak 240ml)
spi od 20-6.30 nie ma wstawania na jedzenie :-)
 
Ostatnia edycja:
A nasz plan posilkow +/-pol godziny:
7-cyckujemy 2 piersi
10- drugie sniadanko 150-180 lyzeczka kaszki manny z owocami
14-obiadek sloiczek 190ml lub 220ml
17-deserek sloiczek owocow 190ml lub 130ml+piers
19.30-240ml kaszki butelka (srednio gesta)
nieraz kolo 22/23 daje piers na spiocha, jak widzialam ze szybko poszla wieczorna kaszka lub jak domagala sie wiecej jej (nigdy wiecej nie dalam jak 240ml)
spi od 20-6.30 nie ma wstawania na jedzenie :-)

Nie ma wstawania w nocy:no::szok:

takiej to pozazdrościć;-)
 
No ale cos za cos...
Mala od poczatku ladnie spala, juz jak miala 2mies to budzila sie pierwszy raz ok 3/4 na jedzonko i pozniej 5, 7.
Ale przybierala na wadze nie za duzo, bo w dolnych granicach normy, wagi urodzeniowej do tej pory nie podwoila, ale teraz zrzucam to na jej ruchliwosc... bo badania wyszly dobrze.
Kazdy wie ze mleczko nocne jest najbardziej kaloryczne ;-)
 
Inke- no cos o tym wiem. Tez od dawna w nocy nie wstaje bo niechcial pic mleka z cycusia a potem modyfikowanego.
Teraz prawie wogole nie chce mleka cos tam wypije ale nie za duzo. Co prawda podwoil wage ale ma ok.6,800 wiec malutko.
 
Chudzinka z twojego zucha, ale pewnie tez go pelno.

U nas na 7mies bylo 7,700 pani dr powiedziala ze wdala sie w mamusie heheh
szkoda ze nie widziala mamy przed ciaza, jak miala 6kg mniej niz teraz ;-)

Niby sie nie przejmuje, tylko drazni mnie tesciowa (chociaz ja bardzo lubie) jak porownuje mala z jej dziecmi w tym wieku lub innymi dziecmi w podobnym wieku malej :crazy: Ze strony mojej mamy mam wsparcie :cool2:
 
reklama
Inke- no wszedzie go pelno:-D duzo spala jak biega:sorry: a malo je wiec starcza na przezycie:laugh2::laugh2: No ja przed ciazo bylam chudsza o wiele, w ciazy przytylam 22 kg i jeszcze mi 12 zostalo:-:)-(
 
Do góry