reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

A i jeszcze o bananach zapomniałam, a często je daję Bartoszkowi, czasami na śniadanie a czasami w ciągu dnia.
A co do zupek i mięsa, to słyszałam ze z indyka ma najwięcej żelaza-ciekawe czy to prawda:confused:
 
reklama
Madzia,dzieki wielkie za odpowiedz! :tak: ;-)

Ja dzis sie pytalam lekarki o Vibovit wlasnie,no i powiedziala,ze owszem,moge juz Zuzi podac,ale skoro Moja Corcia je owoce (co chyba robi wiekszosc dzieci ;-) ),to dodatkowe witaminki nie sa juz potrzebne. ;-)
Wiec,chyba,narazie sie wstrzymamy. ;-)
 
Mija ja gotuję osobno zupki dla Dominiczka na cielęcince lub na udku lub nóżce z kurczaka. Czasami daję mu naszej zuki. Odlewam zanim przyprawię ale to wyjątkowo jak np. jarzynowa gotuję.
Thea shake'a robię na oko. Gotuję pół szklanki wody z jedną płaską łyżeczką cukru. W garnuszku rozrabiam żółtko łyżeczką mąki ziemniaczanej i odrobinąwoby. To wlewam do gotującej się wody i szybko mieszam. Nic nie szkodzi jak zrbią się gluty. W pojemniku do blendowania rozmiksowuję np. pół banana z odrobiną wody gorącej do tego wlewam kisiel z żótkiem. Do zmiksowanej leistej masy dodaję kaszkę zazwyczaj mleczno ryżową z Bobowity. Dodaaję na oko żeby konsystencją przypomina lo shake;a. To wlewam do kubeczka ze slomką (Canpol). Daję też inne owoce. Fajnie smakuje z brzoskwiniami itp.
Wersja na szybko to banan zmiksowany z gciepłą wodą i z kaszką. Dominiczkowi bardzo to smakuje. Zupki daję mu łyżeczką. Przepis na zupkę jest bardzo prosty i szybko się gotuje.
Do garnka wkładam mięsko (nóżka udko lub cielęcinkę) zalewam wod dodaję liść laurowy i ziele angielskie i gotuję. Do wrzącej wody dodaję jarzyny (marcher seler pietruszkę i ok trzy ziemniaki). Gdy warzywa będą na wpół miękkie dodaję pół szklanki płatków owsaianych lub ryżu. Wszystko gotuję do miękkości i przyprawiam odrobiną soli. Na koniec dodaję zieleninę koperek i pietruszkę (mam zamrożone dodają fajnego aromatu).
Podaję Dominiczkowi osobno mięsko rozggniecione ziemniaczki i marchew a zupkę do przepijania ły zeczką mu podaje.
Tak smakuje mu dużo bardziej ni z wszystko zmiksowane. Zupek w słoickach od początku nie chciał. Życzę apetytu Emi a Tobie cierpliwości bo wiem ile jej wymaga karmienie.
 
reklama
Do góry