reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do pracy....marsz :(

ja chcę wrócić do pracy 1 sierpnia, tez sie martwie jak Maks to zniesie - będziemy mieli opiekunkę + moją mamę
mam mieszane uczucia: z jednej strony trochę chce mi się płakać jak pomyślę, że Maks przez tyle godzin będzie beze mnie, a z drugiej baaardzo chę wrócić do pracy, bo lubię to co robię
do tego potrzebujemy drugiej pensji
 
reklama
ja wracam do pracy 1 września (wcześniej będę przez tydzień jeździła podpisać listę obecności ;D i na komisję na egzaminie poprawkowym) i robię to bo chcę (chociaż nie wiem jak przetrwam ten czas bez Małej) i potrzebuję kaski. ;)
 
Pytia- po wychowawczym moge i pewnie wroce jak nie do tej to do innej, ale na razie mysle co teraz po macierzynskim. jak nie dostane wychowawczego to sie musze zarejestrowac w UP zeby miec ubezpieczenie.
 
ech....nie wiem od czego zacząć...chyba od tego ze gdybym sie zdecydowała na wychowawczyto nie dostane zasiłku :( bo nasze dochody wynosza 513 zł na osobe a dochód na jednego członka rodziny nie moze przekroczyc 504 zł...

druga sprawa mimo ze jestem zatrudniona na stałe(juz 5 lat ) prawdopodobnie strace pracę...:( dziewczyna ktora mnie zastepowała jest ze swoim męzem w bardzo dobrej "komitywie" z moim szefem...szef zapowiedział ze wracam na razie na lipiec a co potem to nie wie... (dziewczyny chca isc na urlop a ja musiałam przerwac swój )

normalnie siąść i płakac...
 
Osinka, z tego co wiem to pracodawca ma obowiązek pozwolić Ci wykorzystać nawet cały wypoczynowy po macierzyńskim!

Mi macierzyński kończy się 7 lippca, potem dwa tygodnie wypoczynkowego (tydzień zostawiam sobie awaryjnie) i dwa dni z tytułu opieki nad dzieckiem i 24 lipca do pracy :( I zacznie się maratonik, na szczęście możemy z Marcinem pracować na zmiany, no i jak ja będę 6-14 to Marcin 15-23, a jak on 7-15 to ja 16-24, a widywać się będziemy z weekendy :( Nie dam Filipa opiekunce ani do żlobka, teściowa nie mieszka w Kraku, a moja mam jeszcze pracuje, więc tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę. Myśle że jakoś damy rade! Obyjak najszybciej do wieku kiedy mały będzie mógł pójść do przedszkola! :)
 
reklama
Do góry