reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drzemki 5 miesięczniaka

BabyLola - współczuję obawiam się, że trzeba przecierpieć... przynajmniej ja mam takie doświadczenie. mój malucg zasypia ok 20:30 wstaje o 6-7 ale w nocy budzi się ok. 5-6 razy na jedzonko i nic nie pomaga, dawałam mu mm, kleik kaszkę, nic z tego - zjadał i budził się dalej jak zwykle
 
reklama
Moja corcia przesypiala ladnie do 4 miesiaca,teraz chodzi spac ok 21 i budzi sie po 3 h i do rana nie spi.Widze,po niej,ze jest spiaca i przez to sie denerwuje.Macha nerwowo raczkami,nozkami,placze.Dajemy jej jesc,pic ale ona nic nie chce...przedtem jadla ostatnia butelke i sama zasypiala w lozeczku,teraz po jedzonku nie chce spac,powtarza sie problem z nocy,jest senna,ale nie potrafi zasnac...jestesmy z P juz wykonczeni i myslimy nad podaniem jakiegos syropku bo nie dajemy rady,a najgorsze,ze Nadia sie meczy. W dzien spi tylko na spacerach,w domu nie ma mowy,zeby zasnela.Temperature mamy ok 20 stopni,czyli akurat dla dziecka.Na prawde nie wiem juz jak jej mam pomoc zasypiac i przesypiac noc.
 
no właśnie, Bartuś tez się meczy w dzien.. jest śpiący a nie chce spac, usypiamy go z męzem, a on i tak tylko zdrzemnie sie na równe pół godzinki i budzi sie nie wyspany, marudzi cały dzień... ja myślalam o jakiś kropelkach uspakajających dla niego.. moze by się wyciszył i dłużej pospał?? oczywiscie przepisanych przez lekarza.
ehh moze by sie ten dzień jakos z nim przemęczyło ale te wstawanie nad ranem to masakra, nie wiem jak długo tak można pociągnąc..:szok::crazy:
 
babylola rozumiem bo mamy tak samo, w dzien tylko na spacerach albo jak jest brzydka pogoda i nie wychodzimy to maksymalnie drzemka 30 min i za chwilke znowu marudna,ech te nasze dzieciaczki kochane
 
hehe właśnie.. ostatnio pogoda nie pozwala na wyjscie.. i juz chyba 2 tyg siedzimy w domu. tak wiec byle do WIOSNY! :D wiecej na swierzym powietrzu= spokojniejsze dziecko :) tak mysle:blink:
 
Nadia na pewno jest spokojniejsza,bo na dworze spi,wiec potem jest wypoczeta. Zauwazylam,ze jak spi z nami to nie budzi sie tak czesto w nocy,wiec jak zaczyna przebudzac sie w lozeczku to bierzemy ja do siebie.Wiem,ze to nie dobre,bo nie chemy uczyc malej spania z nami,ale te nocne harce wykoncza nas i dziecko.Wczoraj zamowilam jej czopki uspakajajace viburcol,inne mamy je polecaja.Oczywiscie nie chce faszerowac jej co wieczor,zamierzam je podawac kiedy mala wieczorem nie bedzie mogla zasnac,w sytuacji kryzysowej kiedy nawet na rekach ma problemy z uspokojeniem sie.
 
Od wczoraj bartkowi sie znow przestawilo, zaczał wstawac o 3 w nocy. obudzi sie di pocia ok 1 i zasnie. o 3 pobudka, koniec spania. chodze juz jak 90-letnia babcia... jestem wykonczona tym wstawaniem tak wczesnie.. dzisiaj jest tak marudny ze ciagle ryczy.. poczekam 3 dni. bede robic tak, ze ostatnia jego drzemka bedzie o 15, puzniej juz do wieczora bez spania, ok 19.30 spac. jesli po 3 dniach nadal bedzie tak wczesnie wstawac to idziemy do lekarza.
kopka - słyszałam, ze te czopki sa bardzo dobre na uspokojenie;) powinny pomóc
 
Hej, an_na a czy dzidzia ma dużo drzemek w dzień?? i jak długo trwają?? moze za duzo wysypia sie w dzien?? spróbuj ja wymęczyc w ciągu dnia, bawcie sie, zeby miala duzo ruchu. u mnie sie to sprawdzilo, bo Bartek spi całą noc, tyle ze budzi sie juz o 3 i jest wyspany...;/
aha, bardzo duzo robia spacery- od wczoraj mrozy zelżały, wyszlam w koncu z małym na spacer i prosze - dzis byla pierwsza noc od ponad miesiąca kiedy spał do 6 rano!!
kopka- spacerek pomógł:) wyspałam sie dzisiaj do 6!! 3 godziny dłuzej, czuje sie świetnie! :D
 
reklama
ja stosowałam herbatki z melisą, ale nic a nic nie pomogły, myslałam raczej o jakiś kropelkach uspakajających, które może jakoś wyciszą dziecko, żeby lepiej spało..? :confused:
 
Do góry