reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa poronienia- jakie zrobić badania?

jjjjjjjjjj1990

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2020
Postów
79
Witajcie.
Nie tak dawno temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Pierwsza poroniłam w styczniu w 10 tc, druga teraz w 8 . W pierwszej ciąża obumarła, zero krwawienia, szpital i łyżeczkowanie. Tym razem brak serduszka i w 8 tygodniu poronienie samoistne. Pytałam lekarza jakie badania mamy zrobić z partnerem, ale on na to że poczekajmy najpierw do miesiączki. Ogólnie trzeba wszystko z niego wyciągać.
Proszę napiszcie jakie badania wy robilyscie po dwóch poronieniach i czy udało się wam znaleźć przyczynę? Dodam że z zajściem w ciążę problemu nie ma, za pierwszym i drugim razem udało się w pierwszym cyklu starań.
Jeśli chodzi o morfologię to cały czas mam podwyższone PDW, MPV I P-LCR. Przy tamtej ciąży też te trzy wskaźniki były podwyższone, ale mój lekarz nic nie mówił. Nie wiem czy może mieć to jakiś wpływ. Kiedy najwcześniej po poronieniu możemy zacząć robić te badania?
 

Załączniki

  • Screenshot_20201015-130430~3.png
    Screenshot_20201015-130430~3.png
    18,7 KB · Wyświetleń: 401
reklama
Te wskaźniki w ciazy bywaja podwyzszone. Ja kochana robilam badania mutacji MTHFR, V Leiden, badania genetyczne kariorypu,tromofilie, tsh, ft4 antytpo, antytg. W sumie to chyba takie najważniejsze ktore pamietam. Wszystko wyszło ok, jedynie tarczyca byla wysoka no i po wizytach u endokrynologa udalo mi sie ja zbić. U mnie w pierwszej brak serduszka w drugiej puste jajo. Teraz jestem w 6 tyg i juz mam pieknie bijące serduszko. Lekarze włączyli mi acard i wlasnie lecze tarczyce mysle ze to pomogło. A co do lekarza to mysle ze warto pomyśleć nad innym. To lekarz ma Cię prowadzić a nie ty lekarza :)
 
Ja jestem po ciąży biochemicznej i od razu pozamacicznej.
Robiłam tarczycę - mam Hashimoto, leczę się już od dawna
Mutacja MTHFR
Trombofilia
Zespół antyfosfolipidowy
Antykoagulant tocznia
Homocysteina
Z tego wszystkiego na razie mam potwierdzone MTHFR i podwyższony poziom homocysteiny. Lekarz zalecił acard a jeżeli potwierdzi się trombofilia to wtedy heparyna.
Mieliśmy sie teraz starać ale okazało się że osoba z którą miałam kontakt ma covid i mnie też czekają testy i chyba starania musimy odłożyć 😔
 
Te wskaźniki w ciazy bywaja podwyzszone. Ja kochana robilam badania mutacji MTHFR, V Leiden, badania genetyczne kariorypu,tromofilie, tsh, ft4 antytpo, antytg. W sumie to chyba takie najważniejsze ktore pamietam. Wszystko wyszło ok, jedynie tarczyca byla wysoka no i po wizytach u endokrynologa udalo mi sie ja zbić. U mnie w pierwszej brak serduszka w drugiej puste jajo. Teraz jestem w 6 tyg i juz mam pieknie bijące serduszko. Lekarze włączyli mi acard i wlasnie lecze tarczyce mysle ze to pomogło. A co do lekarza to mysle ze warto pomyśleć nad innym. To lekarz ma Cię prowadzić a nie ty lekarza :)
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że tym razem razem donosisz szczęśliwie ciąże ❤❤ Trzymam kciuk i:)
 
Ja jestem po ciąży biochemicznej i od razu pozamacicznej.
Robiłam tarczycę - mam Hashimoto, leczę się już od dawna
Mutacja MTHFR
Trombofilia
Zespół antyfosfolipidowy
Antykoagulant tocznia
Homocysteina
Z tego wszystkiego na razie mam potwierdzone MTHFR i podwyższony poziom homocysteiny. Lekarz zalecił acard a jeżeli potwierdzi się trombofilia to wtedy heparyna.
Mieliśmy sie teraz starać ale okazało się że osoba z którą miałam kontakt ma covid i mnie też czekają testy i chyba starania musimy odłożyć 😔
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie życzę Wam, żebyście jak najszybciej mogli zacząć się starać. Powodzenia! ❤❤❤
 
reklama
Do góry