reklama

dzikie harce w brzuszku czyli o ruchach naszych maluchow

Temat na forum 'Archiwum maj 2010' rozpoczęty przez nataliak, 9 Listopad 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. nataliak

nataliak Gość

chyba czas zalozyc nowy temat :) kto juz cos czuje?

2. anuszek

anuszek Fanka BB :)

no to ja zacznę :-) ciągle podekscytowana tym ważnym wydarzeniem :-)

a było to tak... najpierw były bulgotki i takie delikatne pukanie, które M czuł tez pod ręką, aż tu nagle wczoraj rano, dokładnie 16tc, leżałam sobie w łóżku i oglądałam Gumisie :-p gdy w pewnym momencie tak się wystraszyłam, bo nagle w brzuszku coś mi się przesunęło, czułam jak w brzuszku przesuwa mi się nasza kuleczka i pojawiło mi się takie wybrzuszenie po prawej stronie pępka i wyraźnie czułam jakby mi dzidzia główką albo pupką napierała na brzuszek. :-D śmiesznie to musiało wyglądać: ja wystraszona patrzę na mój odkształcony brzusio :-D i nie wiem co zrobić. kiedy położyłam łapkę w to miejsce to nacisk stopniowo malał i dzidzia się przesunęła w normalne miejsce. dzisiaj rano miałam powtórkę z rozrywki,aż się przebudziłam z wrażenia, męża też oczywiście wybudziłam i obserwował to cudne zdarzenie zdziwiony :tak: ale tym razem trwało to dłużej i kuleczka nie reagowała na dotyk ani mój ani małża ;-) łezki nam poleciały ze szczęścia.

ahh...mała rzecz a cieszy ;-)

3mam kciuki za kolejne ruchliwe dzieciaczki i sama czekam na te słynne kopniaczki w żebra!:-)

3. reklama
  4. klariss1

klariss1 Błażej & Kacper Team ;D

na pewno to wzruszający moment, jak wyczuje się te pierwsze ruchy dziecka, to jest takie jakby ostateczne potwierdzenie, że nosimy w brzuchu istotkę...
    warto zapamiętać datę pierwszych ruchów dziecka, lekarz na tej podstawie może ostatecznie określić przybliżony termin porodu...
    ...czekam na ten moment...pozdrowienia

5. julienx

julienx MAJOWA MAMA 06` Entuzjast(k)a

Nie mogę sie doczekac pierwszych ruchów dzieciatka. Musze jeszcze poczekac jakies 2-3 tygodnie :) jupiii...

z Antosiem pierwsze ruchy poczułam ok. 17 tyg. Mówią ze przy drugim dziecku wczesniej ale zobaczymy

6. nataliak

nataliak Gość

no to chyba i ja moge sie czyms pochwalic :) od jakichs 3dni czuje te slynne 'bulgotki' i 'pekanie babelkow' i to na pewno jest maluch :) wieczorem jak sobie chwile spokojnie poleze to zaczyna sie plywanie w brzuszku :) czekam na mocniejsze doznania :)

7. JustMe5

JustMe5 Fanka BB :)

Słuchajcie, a ja, szczególnie dzisiaj, siedząc właśnie przed komputerem, czuję co chwila łaskotanie od wewnątrz:-D WOW........ niesamowite..........

8. andziak1

andziak1 Fanka BB :)

Ja jeszcze nic nie czuję, ale wczoraj jak się położyłam na plecach to brzuch udosił mi się jednocześnie w takt mojego oddychania a zarazem widać było takie rytmiczne szybsze pulsowanie, ciekawe co to było?

9. martika311

martika311 Gość

to pulsowanie to kopniaczki,ja takie poczułam pierwsze przy pierwszej ciąży:tak:

10. reklama
  11. bara82

bara82 Fanka BB :)

My wczoraj bylismy u znajomych i takie dobre jedzonko było, że jadłam i jadłam i taki miałam pełny brzuszek, że moje maleństwo miało chyba mało miejsca i takie śmieszne delikatniusie łaskotanie poczułam, to nie było burczenie tylko takie smyranie od środka:tak::-) super uczucie myśle, że jakieś2-3 tygodnie i już będą kopniaki:tak::-)

12. estragon

estragon mamusia synusia:P

u mnie bulgotanie i burczenie zaczęło się pod koniec 15 tygodnia i teraz to już wiem na 100%, że to nie były jelita:tak:. Odczuwam najczęściej, jak siedząc uciskam na brzuch albo jak spodnie mnie ściskają. Widocznie dziecko szuka miejsca, gdzie nie ma takiego "ścisku":sorry:. Czasem jest to takie uczucie, jakby od wewnątrz delikatnie kopał mnie prąd.

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum