reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Edukacja w UK

reklama
Dziewczyny a wiecie od kiedy dziecko musi obowiąkowo chodzić do przedszkola, bo do szkoły wiem że od 5 lat. No i czy sie płąci coś za to przedszkole???
 
hej dziewczyny :)
medio od 3 roku zycia wiem ze panstwo cos placi ale czy jest obowiazkowe to nie mam pojecia.
bardzo fajna sprawa sa Childcare Vouchers i wiekszosc duzych firm bierze udzial w tym programie. mozna dostawac od okolo £100 do nawet £200 miesiecznie na opieke nad dzieckiem dowolnie wybrana ( musi byc oczywiscie zarejestrowana, legalna ) jesli dwie osoby pracuja w firmie ktora ma ten program to obie biora kase ( czyli przy wysokich zarobkach to nawet £400 miesiecznie ) . kwot jest zalezna od zarobkow bo to jest z podatku ktory kazdy placi.
to tak jako ciekawostka :)
jesli macie jakies pytania dot. szkoly primary to ja w takiej pracowalam i moze cos pomoge.
 
Stefanka czyli jak mój mąż pracuje to w swojej firmie mógłby sę o cos takiego starac tak?
Tzn. jest to taki jakby zwrot kasy wydaną na nianię?
 
medio on powinien zapytac czy jego firma jest w tym programie i jesli jest to wtedy rejestrujesz sie, i przesuwasz srodki przez konto internetowe. placic mozna we wszystkich miejscach ktore sa zarejestrowane ( czyli wiekszosc albo wszystkie ) ale nie wiem kogo masz na mysli mowiac ''niania'' bo jesli to osoba ktora nie zajmuje sie tym zawodowo to raczej watpie czy jest zarejestrowana ale jesli to childminder to nie ma problemu.
 
Stefanka czyli zatrudniam childminder i firma zwraca mi część kosztów. Jak wygląda przesuwanie tych środków przez konto?
A orientujesz się wogóle jaki jest koszt wynajęcia opiekunki do dziecka, np miesięcznie od 6-15.00?
 
medio nie zatrudniasz childminder tylko prowadzisz do niej dziecko :) wiesz to jest taka osoba ktora ma takie jakby malutkie domowe przedszkole w odpowiednio dostosowanym domu. sa dosc wysokie wymagania dotyczace tych osob i mysle ze to super sprawa. czasami mozesz sie umowic ze ona dbiera dziecko od ciebie z domu. radze ci poszukac juz teraz nawygodniejszych rozwiazan bo w popularnych miejscach moze byc kolejka szczegolnie jesli wybierasz miejsce poza swoim regionem.
jak zarejestrujesz sie to wpisujesz specjalny numer ktory ma nadany twoja childminder i jak wplnal ci srodki to je przesuwwasz w dowolnej ilosci ( mam na mysli to ze je mozna oszczedzac jeszcze zanim dziecko chodzi ale jest na liscie albo np mozesz chciec w jednym miesiacu zaplacic swoja kasa np lub inne opcje )
u mnnie koszt childminder to od 3.50 do nawet 4.50 za godzine ale ogolnie zawsze sie mozesz dogadac :) w zlobku mysle ze sa podobne stawki ale do £5. wczoraj dzwonilam nawet do jednego w sprawie mojej corki to pol dnia czyli o 8 do 13 z posilkami kosztuje £20 to nowe przedszkole.
najlepiej wejsc na strone Find schools, childcare services and Sure Start Children's Centres wpisac swoj kod, i podzwonic, dowiedziec sie jak z miejscami i cenami.
 
Jejku dzieki.
No i znalazłam kilka w mojej miejscowości.
Acha jeszcze mój mąż musiałby się dowiedzieć czy coś takiego jest u niego w firmie.
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.
Czyli firma płaci mężowi, a my przelewamy na konto opiekunki, jak coś zaoszczędzię to mój zysk tak?
 
Ostatnia edycja:
Ale czy to się opłaca, tak wychodzi 40 funtów dzieńnie za 9 godz., to i tam miesięczny koszt wynosi 800 funtów, szok!
No niech zwróca 400, no to przy niskich zarobkach zostałoby z 700 funtów około.
To niech lepiej mi dadzą 400 funtów to ja mogę ze swoim dzieckiem w domu siedzieć,a tak nie mam nic, oprócz CHB!!!
 
reklama
firma tak jakby przekierowuje czesc podatku ktory placi twoj maz na to specjalne konto ( nie dostajesz gotowki ) i mozesz tymi srodkami dowolnie zarzadzac oczywiscie w obrebie opieki nad dziecmi :)
np moja kolezanka dostaje te vouchery od siebie z firmy i od meza a ze mama jej troche pilnuje dziecka to mieli za duzo srodkow i zaoszczedzili je dzieki temu jak mama pojechala na wakacje to spokojnie im wystarczalo na oplate calodniowego pobytu dziecka w zlobku przez jakis czas.
ciesze sie ze moglam pomoc :)
edytuje:
nie wyjdzie ci az tyle. 9x3.50=31.5x5=157.5x4= £630
a od 3 roku zycia masz juz wieksza dotacje od panstwa
 
Ostatnia edycja:
Do góry