reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Emigrantki z FG - Nasze Dzieci :)

Hej dziewczyny!
Musialam do was napisac bo moj skarb od wczoraj mowi MAMA :):):) caly dzien to gada! umieram ze szczescia, pozdrawiam!!
 
reklama
witam dziewczyny w piątek, mój ulubiony dzień tygodnia heh:-) Ola śpi, Marcin śpi...a ja okupuje komputer...Kami, gratuluję, że Maja woła mama!!! cudowne uczucie, prawda???:-) Olka czasem zawoła mamaaa. ale tak żeby cały czas wołać to nie.
zamówiłam dziś małej do wózka parasolkę, znalazłam w identyczne motywy jak mamy na wózku czyli czarno białe kwiatki!!! nie sądziłam, że znajdę taką!szukałam białej lub czarnej a tu niespodzianka. Olę słoneczko zawsze strasznie razi i kuli się w wózeczku przed nim i płacze zaraz. a tak parasoleczka ją ochroni:-) nie chcę już kupować parasolki, chodzi mi o model wózka. wiozłam ostatnio dziecko koleżanki w takim wózeczku...co za okropność...to jest wózek chyba tylko do super marketu na zakupy! kółka kręcą się cały czas...dziecku dosłownie główka odpada na nierównym terenie, nie daj Boże wjedzie się w dziurę...a pod krawężnik podjechać...tragedia. będziemy używać spacerówki tej co mamy,kupiłam wózek z gondola i spacerówką, mogę jeździć zarówno po sklepie, jak i po lesie.
Olcia zaczyna raczkować, narazie to w sumie ćwiczy odrywanie dupki od podłoża i jak iść na kolankach, parę kroków przejdzie i opada. ale za miesiąc będzie już na bank śmigać na kolankach jak mały samochodzik:tak:
ząbków jeszcze nie widać. znajoma ma córeczkę trzy tygodnie starszą od mojej , jak skończyła 8 mies. wyszedł jej pierwszy ząb, a za dwa dni drugi, i teraz trzeci idzie. mój Marcin miał 10 mies. jak mu wyszedł ząb, teściowa mi mówiła, ale potem to cztery w tydzień mu urosły jak poszły:-) wyjdą kiedy wyjdą, oby bez bólu i płaczu!
aha, Alenka pisałaś, że mała ucieka ci podczas zmiany pieluszki i jest ciężko wykonać tą czynność...:-Dwiem coś o tym:-D kup Nadii pieluszki Pampers Active Girl, super sprawa. są to pieluszki zakładane jak majteczki, nie trzeba zapinać przepów tylko założyć jak majtki.
 
A te pieluszki sa drozsze czy mniej wiecej tak samo kosztuja jak zwykle?? Bo ja tez przechodze koszmar z zakladaniem pieluszek :(
A mojej corci juz przeszlo z wolaniem mama caly dzien ;) teraz tylko czasem, pozatym mowi jeszze baba i jakies taki inne dziwne cos :)
 
pampers active girl kosztują tyle co tamte na rzepy , 50 zł.
Ola tez woła czasem mama, ale baba co chwila, z czego moja mama się cieszy ogromnie.
 
my kupujemy pieluszki baby dream, sa super, i tez maja pieluchomajtki, nie wiem ile sztuk pieluszek jest w paczce pamersów , ale z babdy dream jest ich 20 i kosztuja 21 zł. też sa bardzo fajne, ale ja daje za ponad 50 szt. pieluszek 30 pare zloty. I jak na razie jeszcze sie męcze z normalnymi pieluszkami.
Czekam na lato i wtedy Nadia bedzie mogla u mojej mamy na dzialce biegac w normalnych majtusiach i będzie sie uczyc robic siusiu na nocniczek. I mam nadzieję że nie będzie z tym wielkiego problemu bo juz teraz siada bez ucieczki i jak jej sie chcce siusiu czy kupke to zrobi.
A z tym mówieniem to nasza córcia tez mówi cały czas mama, mamma albo mamu woła, wczesniej była babu baba , teraz dodała sobie tata i nie nie nie ... czasami dzia dzia jej sie uda powiedziec. Ogólnie ciągle powtarza te słowa. Ciekawa jestem co to tak na prawde znaczy, bo dyskutuje ze mna niesamowicie, kiedys mnie przegada. Ale jak tak sobie opowaida cos ciągle to jest przesłodka, az buzia sama sie śmieje.
A czy podajecie swoim maluchom mleko pół procentowe albo jakies jogurcieki, danonki, chrupki itp rzeczy ?
Bo ja powoli wprowadzam nowe rzeczy Nadii bo chciał bym zrezygnowac z tych gotowych kaszek. Po mleczku nic jej nie jest a kaszke manne albo kaszke kukurydziana wcina az jej sie uszka trzesa. Smakuje jej to świństwo ( ja będąc dzieckiem tego nie znosiłam i do tej pory tego nie zjem) ... Daje jej tez juz normalnego banana i jogurciki albo sertki homogenizowane. A obiadków nie miksuje tylko duszę żeby miała troszke w kawałkach.
Oczywiście w dalszym ciągu dostaje raz dziennie normalnie kaszke i samo bebiko.
Ale czasami daje jej bebiko z biszkoptami, tez to uwielbia , i niestety ale żadko kiedy pije z butelki, wszystko chce jesc łyżeczką.
Nawet sok jak jej daje to sama pije ale tez z kubeczka niekapka a nie z normalnej butelki.
 
jezeli chodzi o jedzenie, to ja nic nie moge poradzic, bo jak wiecie Majeczka ma uczulenie, wiec je inne niz normalnie rzeczy. z tego co wiem to mleka zwyklego (krowiego)nie powinno sie dawac dzieciom do roku czasu (chyba ze ma sie wlasna krowe :)).
Akurat sama mam problem bo nie wiem co moge dawac wiecej mojemu dziecku :( ide we czwartek do alergologa na wizyte wiec sie mam nadzieje dowiem.
A tak pozatym to jechalysmy dzis po raz pierwszy w spacerowce, i bylo super! oprocz tego ze okazalo sie ze ma wade produkcyjna i nie da sie wyregulowac oparcia....... :crazy::crazy: Wysylam dzisiaj go na gwarancje, na szczescie na koszt firmy. EH ja to mam pecha!
 
Hej!
Wozek powrocil jak nowy, ale niestety z Majeczka nie jest najlepiej :( przedwczoraj w nocy wymiotowala i miala goraczke, i poszlam z nia wczoraj rano do lekarza, okazalo sie ze ma chore gardlo :(:(:( wczoraj caly dzien biedna cierpiala, nie mogla jesc ani spac :(:(:( w nocy na szczescie spala a dzisiaj jest juz o niebo lepiej...
Zastanawialam sie dlugo skad jej sie to gardlo przeziebilo, bo naprawde staralam sie ubierac ja ani za cieplo ani za zimno... I dochodze do wniosku ze to albo jakis wirus, albo biedna ma takie sklonnosci po mnie, bo ja jak bylam mala to caly czas mialam cos z gardlem.

A co tam u was slychac? Holka odezwij sie! napisz jak Twoj szkrabek? Jestem ciekawa co juz potrafi :) (Alenka i Kiciaq juz nam napisaly :)) A Maja od tygodnia (albo dluzej nie pamietam:p) zaczela sama siedziec !:)
Pozdrawiam cieplutko papa!
 
biedna Maja:-( oby jej szybko przeszło i mogła się cieszyć wiosennym słoneczkiem!
Ola zaczęła raczkować, tak fajnie zasuwa heh :-D
 
reklama
Zadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek
Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek.
 
Do góry