reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria naszych brzuszków- kilogramy i centymetry na plus

moja mama w ciąży przytyła 20 kg a siostra 30. Prawie niczego nie jadła, bo wymiotowała do samego końca. Tak na nią podziałały hormony.
 
reklama
ja też będę wyglądać jak Muminek...w pierwszej ciąży przytyłam ok 20 kg...ale przyczyną była również gastoza ciążowa...szybko kg spadły ale teraz też napewno tak będzie
 
Moja mama z bratem przytyła 20 kg, z siostrą 9, a ze mną 30. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 12 kg, a 15 spadło. Teraz założyłam się z mężem, ze w dniu porodu nie przekroczę 70kg, wychodzi na to, że mogę przytyć max 10. Zobaczymy.......
 
Wielkość brzuszka to jak najbardziej uwarunkowania rodzinne plus mięśnie brzucha i fakt która to ciąża. W drugiej i kolejnej macica już wie jak się rozciągać i jest bardziej elastyczna więc i brzuszek rośnie szybciej. U mnie w rodzinie były płaskie no i czasem pod koniec siódmego miesiąca ludzie się nieśmiało pytali czy jestem w ciąży, ale wyglądałam na piąty miesiąc. Wywaliło dopiero ok 34/35 tyg i ekspresowo rósł, co lepsze miałam makrosomię płodu. Teraz liczę ża natura mnie chojniej obdarzy. U mnie o tyle widać każdą zmianę bo jestem również genetycznie chuda. Nie mogę wyjść ponad 17 bmi, nie umiem:(
A co do urody, to ciąża daje kobiecie kolejne 300% uroku , niezależnie od tego ile kto ma kg. Po prostu kwintesencja kobiecości:)
 
dziewczyny, a jak jest ze skórą po porodzie? czy juz na zawsze zostaje lekko rozciągnięta, czy można 'wrocic do płaskiego brzucha' ?
ja na tym punkcie zawsze mialam obsesje, a jak teraz patrze na moj brzuch to az sie boje pomyslec co będzie dalej.
chociaz moja mama mowila, ze po ciazy wazyla mniej niz kiedykolwiek.

wogole strasznie sie boje tego brzucha
i tycia


tak wygladalam jeszcze miesiac temu

a tak teraz. a to dopiero poczatek 7 tyg


antar wspomnialas o mięśniach brzucha. czy one w czyms pomagają, czy raczej odwrotnie?
wiem, ze to glupie pytanie, ale mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie
 
Shalimar, WOW :-) brzusio niczego sobie !!!
ale nic się nie martw, po ciąży na pewno wrócisz do formy :tak: oczywiście nie spodziewaj się, że w ciągu tygodnia, ale 1,5-2 mies to realny termin.

Ja po 2 mies miałam 4 kg mniej niż przed ciążą :tak: Karmienie piersią działało cuda !!! podejrzewam, że waga jeszcze by zleciała, gdybym nie zaczęła się obżerać :-p po odstawieniu małej obżerałam się dalej i niestety wróciłam do wagi sprzed ciąży ... chociaż to nie jakiś dramat, bo obawiałam się, że sporo mi po ciąży zostanie ;-)

drugą dzidzię, jeśli się uda, chciałabym karmić min.9 miesięcy ... bo to dobre i dla niej i dla mnie :rofl2:
 
Shalimar wooow:szok: brzuszek to Ty masz! i to sliczny :-) ja myslałam w swoim przypadku że to aż nie mozliwe żeby tak szybko urósł ale już po twoim zdjeciu widze że mozliwe jest wszystko heh :tak: aa do formy na pewno wrócisz :-) widać jaka byłaś wysportowana więc Pewnie nie będziesz miała z tym żadnego problemu.

Moja mama jest po 2 ciążach i wgl nie widać żeby miała dzieci !! :-D jest chudziutka a na brzuchu ani jednej fałdki, rozstępu i nadmiaru skóry.. :) pomyślicie że na pewno bo przecież to stara baba ? ;-) nie taka stara 42 lata.. :happy: ale jak z nią rozmawiałam to nie musiała się nawet odchudzać po ciążach.. mimo to że twierdzi iż wyglądałą w nich jak maciora :-)
 
no, Shalimar, piękny brzuszek :D u mnie pewnie długo nie będzie widać zmian, bo mam taki lekko obwisły fałdek po operacji, nie chciał się za nic wyrównać ;)

Dzisiaj się znowu ważyłam i .... schudłam pół kilograma. Jak tak dalej pójdzie to zagłodzę dziecko ;) (chociaż ma sporo zapasów od mamusi jeszcze do wyciągnięcia) :D
 
reklama
shalimar ale piekny brzuszek... ja lekko kraglosci mam i jeszcze nie widze ciazowego brzuszka ;-) u Ciebie rewelacyjnie to widac :tak: jak w mojej 1 ciazy :tak: jak znajde to pokaze Wam foto ;-)

zaszlam w ciaze w lutym... a to foto z polowy maja
3c9c46584db080a3med.jpg


tu z poczatku wrzesnia...
afdbff63bef23e06med.jpg


a tu tydzien przed razwiazaniem hehehehe slonica hehehe
7f8d353bc0ac23a2med.jpg

 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry