reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie w Krakowie USG 3d/4d

Dziewczyny ja tylko mam jedno pytanie- ile trwa takie usg 3d/4d bo jak tu czytam ze półtorej gordziny, to sie zastanawiam, czy to aby jest na pewno zdrowe do maluszka. W koncu to przeswietlenie. A Was ktos kierował, bo jestem w drugiej ciazy i moj lekarz zupełnie na nic takiego jak badania połowkowe mnie nie kierował?
 
reklama
hej,
ja bylam w ultramedica na starowislnej, trwalo wszystko ok godziny - ale oczywiscie nie samo usg!! byl wywiad najpierw i w trakcie usg - doktor "nie jezdzil " mi glowica usg caly czas po brzuchu ... zatrzymywal, mowil co i jak, gdzie nozka, raczka itp :-) jak pozniej nagrywal filmik - ok 13 minut ma, to wtedy wiadomo, caly czas
mnie nikt nie kierowal, poszlismy sami z siebie bo to nasze 1 dziecko i chcielismy juz GO zobaczyc :-) mamy piekne zdjecia wydrukowane i filmik, cudowna pamiatka i do tego genialny wrecz opis kazdego narzadu malucha - czy jest ok, i mozliwe prawdobodobienstwa chorob genetycznych jakie moglyby wystapic ( na szczescie nic nie bylo i nic nie ma!! )
polecam, chociaz jest to fosyc kosztowne - ja placilam ok 280 zl ... ale mialam czarno na bialym ( a raczej w odcieniach sepii ;-) ) co i jak!
 
krakaga długość tego badania zależy głównie od tego jak się maleństwo układa i jak doświadczony jest lekarz ale na całość trzeba zarezerwować sobie około godziny (u mnie badania 25 minut bo tyle trwa film+wcześniej wywiad+po rozmowa z ewentualnymi wyjaśnieniami i całym opisem na dwie strony A4)
ale nie martwiłabym się bo usg nie ma wpływu na dziecko, nie jest to "prześwietlenie" w dosłownym znaczeniu tego słowa bo przecież to fale dźwiękowe odbijające się od "przeszkód"
 
My byliśmy u dra Macieja Bodzka na Grzegórzeckiej. Płaciliśmy 220zł. Badanie trwało 45 minut, bo dzidziuś był niegrzeczny (taki mały, a już urwis :-)). Było godzinne opóźnienie, więc trochę się wyczekaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni.
 
My byliśmy u dra Macieja Bodzka na Grzegórzeckiej. Płaciliśmy 220zł. Badanie trwało 45 minut, bo dzidziuś był niegrzeczny (taki mały, a już urwis :-)). Było godzinne opóźnienie, więc trochę się wyczekaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni.

czy chodzilas do tego lekarza na wizyte comiesieczne czy tylko na 4D? Polecasz? A bedzie odbieral twoj porod? z ktorego szpitala on jest?
 
czy chodzilas do tego lekarza na wizyte comiesieczne czy tylko na 4D? Polecasz? A bedzie odbieral twoj porod? z ktorego szpitala on jest?

Byłam u niego tylko na USG. Z tego, co udało mi się wyczytać to jest zastępcą ordynatora w Rydygierze. Mam do niego dość daleko, więc nie bardzo mam szansę iść po coś więcej, poza tym nie ma umowy z moją firmą ubezpieczeniową. Poleciłam mi go koleżanka, opinie sprawdziłam w necie. Więcej niestety nie mogę napisać, moja ciąża nie jest zagrożona, rozwija się prawidłowo, więc z nowości poznaliśmy tylko płeć dziecka.
 
hej dziewczyny :) czy macie jakieś sprawdzone miejsca w krakowie, gdzie mogę zrobić usg? czy jakieś znaczenie ma stosowany w gabinecie aparat? koleżanka mówiła, że przy długosza w harmonii mają voluson s8 (nie wiem za bardzo jaka jest różnica od innych) czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego, na co właściwie zwracać uwagę przy wyborze miejsca, w którym wykonamy usg?
 
Na pewno jakość sprzętu ma znaczenie, starsze nie są aż tak dokładne.
Ja polecam Medycynę Prywatną na Ujastku. Każde usg wykonane jest staranne a co równie ważne lekarze wykonujący są na tyle kompetentni, że potrafią wytłumaczyć to i owo, pokazać na monitorze co trzeba. W cenie usg wydruki bądź płytka ze zdjęciami.
 
reklama
Do góry