reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gotujemy naszym maluchom

Ja też gotowałam w wodzie. Ale Pola na razie nie chce zupek jeść :/ A ile dajecie oliwy albo masełka? I czy jak się gotuje,czy już po ugotowaniu? Bo ja na razie robiłam tylko woda+warzywka.. Może jak dodam oliwę to jej bardziej zasmakuje?
 
reklama
zyraffko ja tez gotowalam w wodzie pod przykryciem
arica podobno powinno sie dodac troche tluszczu zeby witaminki sie lepiej przyswoily
ja dalam pol lyzeczki masla, bylo bardzo smaczne ale tez jest dobry olej rzepakowy bo ma kwasy omega 3 i 6
 
ja gotuje warzywka w wodzie i podczas gotowania dodaję łyżke oliwy z oliwek. Warzywka przytargałam ze wsi, mam zapas na jakieś dwa miesiące:-)a poźniej pojade po nową dostawe:-)
 
dziewczyny jakaś jestem zacofana w tych sprawach, podpowiedzcie mi proszę, jak sprawdzić czy słoik jest dobrze zawekowany. Robiłam dzis jabłka z bananem i wekowałam ale nie jestem pewna czy dobrze się zassały słoiczki.
 
zyrraffka to się zazwyczaj sprawdza po nakrętce czy "zassała" jeżeli słoik nie bedzie zawekowany to nakrętka jak ją naciśniesz na górze to będzie "pykać" ;) wiesz o co chodzi? :) Chyba że są inne metody sprawdzania.
 
Ja kupuję wszystkie warzywa na rynku bądz w "warzywniaku".Jeszcze mozna dostac brokuła z polskiej "hodowli",wiec zrobiłam zapas,kupiłam 5szt ,pociachałam na kawałki i zamroziłam.
Mały juz zajada zupki z mięsem np z indykiem lub cielęcinką,mięsko gotuję tak dobrą godz.po czym dodaję warzywa.Miksuję w takim naczyniu które nakręca sie na mikser,wychodzi konsystencja słoiczkowa.Z chęcią tez zjada banana pociapkanego z biszkopcikami.(jeden banan, bez pestek+2 biszkopciki)
W sumie bała bym sie pasteryzowac banana z jabłkiem,w sumie po co? przeciez to 2min roboty a dziecko je swieze owoce.
 
Zapomniałam się pochwalić, że mój brzdąc w końcu zjadł maminy obiadek :-) Pierwszy to tak nie bardzo jadł, ale to moja wina bo dodałam zbyt dużo kleiku i się grutki porobiła, ale drugi to wcinał aż mi się miło zrobiło :-D :-D Widać, że on po prostu uwielbia brokuły i to pod każdą postacią nawet mimnego obiadku :-)

Dziewczyny z jakich warzyw robicie obiadki??
 
reklama
Ja tez nie lubię a Jędruś az piszczy jak mu go daję.Wczesniej mu dałam ze słoiczka,smierdział jak nie wiem co a tez mu smakował;)Dzieci maja inne upodobania.
 
Do góry