reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ja dostałam ze względu na zakrzepice. Żadnych poronien nie miałam. Może dlatego dostalas :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
Pewnie tak. Jednak mimo wszystko i tak raczej będę kontynuować ciążę prywatnie. Chyba za dużo nerwów kosztuje mnie to czekanie na dostanie się do lekarza i wejście między pacjentami, kolejki, stosunek do pacjenta i brak informacji. Jednak to moja pierwsza ciąża i jestem póki co przerażona jak wiele nie wiem, więc chciałabym mieć lekarza który będzie kontrolować badania leki itd.. i będzie mi wszystko łopatologicznie tłumaczyć. Strasznie chciałabym żeby wszystko się udało.
 
reklama
Pewnie tak. Jednak mimo wszystko i tak raczej będę kontynuować ciążę prywatnie. Chyba za dużo nerwów kosztuje mnie to czekanie na dostanie się do lekarza i wejście między pacjentami, kolejki, stosunek do pacjenta i brak informacji. Jednak to moja pierwsza ciąża i jestem póki co przerażona jak wiele nie wiem, więc chciałabym mieć lekarza który będzie kontrolować badania leki itd.. i będzie mi wszystko łopatologicznie tłumaczyć. Strasznie chciałabym żeby wszystko się udało.
Spokojnie, będzie dobrze :-) a dla własnego poczucia bezpieczeństwa znajdź dobrego gina i tyle. Tygodnie będą mijać :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Witam wszystkie użytkowniczki forum. Na początku bardzo przepraszam jeśli się powtórzę ale moje pytanie jest dość ważne, a nadrobienie tyłu stron wpisów w tym temacie trochę mi zajmie.

Jestem w ciąży, 5 tydzień. Dostałam od ginekologa heparyne w zastrzykach i acard właściwie bez żadnego wyjaśnienia, niestety u mnie na NFZ wizyta trwa dość ekspresowo. Doczytalam na jednym z forum że nie powinnam brać tych leków jednocześnie więc od dziś acard będę brała wieczorem. Mam tylko pytanie, zastrzyki robicie po jedzeniu czy przed? Nie ma żadnych wytycznych w ulotce. Robię po tak samo jak zarzywam acard ale nie wiem czy to poprawna opcja. Kolejna kwestia czy przy zastrzykach z heparyny powinnam jakoś szczególnie unikać słońca? Lece w poniedziałek na dawno planowany urlop (lekarz wie) i nie wiem jak to powinno wyglądać na miejscu. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi :=)

Ania
A ja nie trzymam heparyny lodówce, nie słyszałam o takich zaleceniach :) Może dostałaś zastrzyki bo masz jakieś wcześniejsze utracone ciąże? Albo jakaś mutacja w genach jest. Bo nie spotkałam się że dają ją od tak sobie. Ja miałam zalecenia od genetyka i ginekologa prowadzącego ciąże.
Ogólnie żyje się z nią normalnie, nic się nie zmienia :) ja biorę zawsze na wieczór o 20 nie patrząc na posiłki, tak jak dziewczyny piszą nie mają one nic z tym wspólnego. Acard brałam też ale tylko do około 15 tygodnia.
Co do urlopu to jedz, baw się dobrze ale słońca unikaj. Po pierwsze brzuch w ogóle nie może być na słońcu (zabierz jakąś tiulową narzutkę albo siedź pod dużym parasolem) + filtry bo zostają plamy o których dziewczyny pisały. Mamy w ciąży inna pigmentację skóry. :)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ania_89 Mutacja liden chyba jest podstawą do dania heparyny. Musisz się z nią polubić :) Ja też mam mutację + poronienia nawykowe.. Mała dawka tak jak piszesz, na pewno nie zaszkodzi :)
Pamiętaj, że zmieniło się prawo i jak masz skierowanie do specjalisty to będąc w ciąży muszą cię przyjąć w przeciągu max 2 tygodni.
Ja z kolei nie byłam wcale u hematologa, tylko genetyk i wysłał mnie do niego właśnie moj ginekolog. Będzie wszystko okej! :) Daj znać po wczasach i wizycie co powiedział lekarz :)

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W mojej ulotce jest napisane żeby przechowywać w temp poniżej 30 stopni :) ale ja mam fraxyparyne

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny co ile kontrolujecie morfologie aptt inr czy co tam jeszcze sie powinno badac przy heparynie???
 
Ja morfologię mam co miesiąc robioną, a tych innych badań nie robiłam wcale. Zrobiłam genetyczne przed ciąża, wyszło w zaleceniach stosowanie heparyny i specjalnego kwasu foliowego w ciąży i to było tyle z dodatkowych badań.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a macie może jakis patent aby ten zastrzyk tak nie bolał? Czasem jest ok i właściwie go nie czuje a potem następnego dnia mam problem z wkuciem się z igła. I czy robicie bardziej w sama 'zlapana' skórę brzucha czy szukacie tych miejsc gdzie jest jakaś tkanka tłuszczowa czyli bliżej pępka. Ja mam trochę tliszczyku przy brzuchu w okolicach właśnie do 7 cm od pępka i myślałam że tam mi łatwiej pójdzie z zastrzykiem bo jak łapie sama skórę to tak dziwinie mam że przy wstrzykiwaniu słyszę jak ten preparat wchodzi do brzucha, ale znowu tam gdzie jest masa tłuszczowa strasznie ciężko się wbić bo boli.. Dodatkowo gdzies przeczytałam że heparyny nie można podawać domiesniowo ale to chyba nie mam szansy się tak przez przypadek skrzywdzić?
 
reklama
Dziewczyny, a macie może jakis patent aby ten zastrzyk tak nie bolał? Czasem jest ok i właściwie go nie czuje a potem następnego dnia mam problem z wkuciem się z igła. I czy robicie bardziej w sama 'zlapana' skórę brzucha czy szukacie tych miejsc gdzie jest jakaś tkanka tłuszczowa czyli bliżej pępka. Ja mam trochę tliszczyku przy brzuchu w okolicach właśnie do 7 cm od pępka i myślałam że tam mi łatwiej pójdzie z zastrzykiem bo jak łapie sama skórę to tak dziwinie mam że przy wstrzykiwaniu słyszę jak ten preparat wchodzi do brzucha, ale znowu tam gdzie jest masa tłuszczowa strasznie ciężko się wbić bo boli.. Dodatkowo gdzies przeczytałam że heparyny nie można podawać domiesniowo ale to chyba nie mam szansy się tak przez przypadek skrzywdzić?
Mnie również raz boli raz nie :-) i też czasem,,słyszę,, jak wchodzi pod skórę. Ja robię właśnie w okolicach do 10 cm na boki od pępka. Staram się robić dużo po jednej stronie żeby druga strona maksymalnie odpoczela i tak na zmiane co ok 6 zastrzykow :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Do góry