reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Slonca unika się w ciąży bo wychodzą plamy na skórze, trudno się ich pozbyć... A jak ten lekarz ci nic nie mówił to idź gdzieś na prywatnie, przez jedną wizytę nie zbankrutujesz......



Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom

Oczywiście że nie, nawet się już zapisałam tyle że wizyta w tym tygodniu nie chodzi w grę, przynajmniej u tych polecanych lekarzy. Zapisałam się po urlopie - stąd moje pytanie.
 
reklama
Słonko a jakie ma twój lekarz podstawy do tego aby zapisywac ci heparyne ??
Ja miałam konsultacje z genetykiem i badania w klinice genetycznej ale z powodu poronień nawykowych a nie zaleceń lekarza wiec nie wiem ....
Co do hematologa to podejrzewam ze będziesz musiala się umówić ciagnij swojego ginekologa za język albo kopnij go w dupe i szukaj innego
 
@DaWo a czemu piszesz że heparynę trzeba przechowywać w lodówce pierwsze o tym słyszę aż się zreflektowałam i dopadłam się do ulotki i wyczytałam że trzeba ją przechowywać w tem poniżej 25 stopni więc może po prostu sobie w półeczce leżeć nie musi to być koniecznie lodówka chyba że coś pokręciłam to mnie oświeć słonko??
 
Ja też trzymałam gdzie popadło ale w aptece mi powiedzieli żeby w lodówce...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Również trzymałam leki po prostu w pokoju, i a propo dzisiejszego wpisu, to byłam dziś w aptece odebrać drugą część zamówienia i Pani powiedziała że oni tych leków nie trzymają w lodówce i nie ma takich zaleceń w ulotce. Powiedziała tylko, że jeśli trzymam w lodówce to nie należy robić zastrzyku od razu po wyjęciu.
 
Ostatnia edycja:
Słonko a jakie ma twój lekarz podstawy do tego aby zapisywac ci heparyne ??
Ja miałam konsultacje z genetykiem i badania w klinice genetycznej ale z powodu poronień nawykowych a nie zaleceń lekarza wiec nie wiem ....
Co do hematologa to podejrzewam ze będziesz musiala się umówić ciagnij swojego ginekologa za język albo kopnij go w dupe i szukaj innego

Generalnie miałam badania genetyczne, podczas których wyszła mi mutacja czynnika V Leiden. Ponadto w rodzinie moja siostra miała zakrzepicę- ot jedyne podstawy. Szczerze mówiąc spanikowałam jak zobaczyłam dwie kreski na teście i poleciałam do lekarza. Przyjęła mnie między pacjentami, zapisała te zastrzyki (dopytywałam się czy to na pewno wskazane- bardziej z tego powodu że nienawidzę zastrzyków..i powiedziała że tak) i powiedziała żebym przyszła po urlopie i zapisała się do genetyka żeby on powiedział czy tą heparynę mam brać dalej czy nie (mówiła że zrobią mi kolejne badania jakieś). Niestety ta Pani z poradni genetycznej nie chciała mnie przyjąć mówiąc że lekarz źle mnie odesłał. Heparyna na szczęście w małej dawce 0,3 więc myślę że profilaktycznie nawet z powodu tego lotu samolotem to raczej mi nie zaszkodzi ale nie chcę brać leku jeśli nie jest to wskazane. Dlatego też tak jak mówiłam jestem już umówiona prywatnie, ale muszę czekać bo chciałam już polecanego i dobrego lekarza podpytać.
 
Tak jak czytam to większość kobiet dostaje tą heparynę już po nieudanych próbach a nie tak od razu z marszu.. trochę mnie to przeraża.
 
reklama
Ja dostałam ze względu na zakrzepice. Żadnych poronien nie miałam. Może dlatego dostalas :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Do góry