reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

--Aga--

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Styczeń 2017
Postów
7 106
Miasto
Białystok
Hej dziewczyny, nie znalazłam nigdzie podobnego wątku, więc zakładam go tu. :) Czy któraś z Was wykonuje sobie zastrzyki z heparyną podczas ciąży? Robią Wam się od tego siniaczki? Mi zostają takie małe kilkumilometrowe siniaki, ale jestem ciekawa czy z czasem będą robić się duże? Można jakoś tego uniknąć?
 
reklama
Ja jestem w 8 tyg i tez od ponad tygodnia robie sobie zastrzyki. Nie, ja siniakow nie mam. W paru miejacach zostaly czerwone punkty od wklucia ale z dnia na dzien znikaja. Poki co siniakow nie ma, chyba ze wyskocza pozniej. A ty dlugo juz dajesz i w ktorym tyg ciazy jestes?
 
Jestem w 12 tygodniu, zastrzyki od ponad tygodnia. Siniaki nie duże, częściej takie ślady po igłach i małe strupki. Bylam w piątek w laboratorium, krew do badań oddawałam i od razu zapytałam Pani, czy te ślady są normalne. Powiedziała, że tak i że często są nawet duże siniaki. Wolałabym ich uniknąć ale w końcu rozrzedzamy krew..;)
A jak można spytać do dla czego dostaliście heparynę? Ja mam za sobą 2 straty ciąży + felerna mutacja w genie MTHFR..
 
Czekałam na taki wątek :) ja będę od jutra przyjmowac właśnie te zastrzyki a jestem w 5 tyg ciąży, okres całej ciązy + połóg
Na czym jesteście na Clexane czy Fraxapinie ?
Ja również mam za sobą 2 poronienia dlatego profilaktycznie bede leczona heparyną własnie
U mnie jeszcze nie wiadomo czy to trombofilia , czy coś innego bo badania dopiero mam miec w pazdzierniku a czekam od lata ....
 
Hej ja biorę fraxy :) od 5 tyg, dzis zaczynam 18 tydzień. Tez jestem po 2 stratach w 9tc, biorę profilaktycznie bo nie mam tych mutacji, mam tylko PAI-1. Ale ciąża przetrwala 3 krwotoki w 8 i 9 tc wiec chyba mi dobrze robi:) o dziwo nie mam siniaków, ja robię sobie w uda teraz. W szpitalu jak mi robili w ramiona to miałam siniaki ale czytałam ze trzeba strzykawkę prostopadle wbić a one tak nie robiły.
 
I u mnie termin na NFZ był taki długi! Dlatego wkurzykam się, wydałam 400 zł i zrobiłam badania prywatnie. :) Również mam brać przez całą ciążę + kolejne 6 tygodni.
Lekarz przepisał mi Clexane, ale powiedział w refundacja tego leku szybko się zmienia i żeby zapytać w aptece o tańszy zamiennik z tym samym składem. No i miał rację, pudełko Clexane (na 10 dni) to koszt 36 zł a zamiennik Neoparin (również paczka na 10 dni) 3,20 zł... ;)
 
@pumelova Ja puki co robię w brzuch, ale nie wiem jak to będzie jak stanie się on duży i twardy ;P Pogadam z lekarzem, może też w uda będę mogła robić.
Chociaż ja nie jestem w stanie zrobić tego sama.. Boli mnie ten płyn, strasznie nieprzyjemnie.. Mąż mi robi zastrzyki hihi [emoji14]
 
@--Aga-- ja robiłam sobie najpierw sama w brzuch, potem w szpitalu w ramiona, potem mąż mi robił w ramiona a potem w uda bo mnie już mega bolaly. Lekarz mi pozwolił bo pytalam, a i w ulotce jest napisane ze można w brzuch albo uda. Życzę wytrwałości :D ja tez robiłam genetyczne prywatnie ale chyba gdzies 300 zapłaciłam. Niestety nie chodzę do giną na nfz wiec nie dostaje skierowan :D
 
reklama
Ja też chodzę prywatnie (nfz.. o zgrozooo :p) ale mój lekarz pracuje też w szpitalu i kazał mi przyjść po skierowanie właśnie do szpitala. Co z tego, skoro nawet z dopiskiem że pilne terminy oczekiwań są takie, że hoho!
 
Do góry