reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Hej, jestem tu nowa. Od kilku dni biore Neoparin, jestem obecnie w 35tc biore z powodu żylaków nadłonowych wewnetrznych, ktore zrobiły się przez ucisk dziecka. Wczoraj robiłam 1szy zastrzyk sama. Mam pewne obawy, bo robie je w brzuch a wiadomo w 35tc to to jest już pokaźny bandzior :-). Jedyne fałdki jakie łapie to boczki, ok 15 cm od pępka.. czy ta okolica jest odpowiednia? Bo jak czytalam wiekszosc robi gdzies w okolicach pepka.. i wbicie igły, połozna mi polazywala zeby wbijac pod kątem 45 stopni a w ulotce jest ze 90.. to moje pierwsze zastrzyki i. Je chcialabym robic czegos źle
 
Hej, jestem tu nowa. Od kilku dni biore Neoparin, jestem obecnie w 35tc biore z powodu żylaków nadłonowych wewnetrznych, ktore zrobiły się przez ucisk dziecka. Wczoraj robiłam 1szy zastrzyk sama. Mam pewne obawy, bo robie je w brzuch a wiadomo w 35tc to to jest już pokaźny bandzior :-). Jedyne fałdki jakie łapie to boczki, ok 15 cm od pępka.. czy ta okolica jest odpowiednia? Bo jak czytalam wiekszosc robi gdzies w okolicach pepka.. i wbicie igły, połozna mi polazywala zeby wbijac pod kątem 45 stopni a w ulotce jest ze 90.. to moje pierwsze zastrzyki i. Je chcialabym robic czegos źle


Hej. Ja robilam zastrzyki w okolicy pepka, na ulotce jest napisane chyba, ze 5cm w okolicy pepka. Nie wiem, czy probowalas je robic na lezaco - ja mam bardzo twardy brzuch i na siedzaco nie ma szans na faldke, ale na lezaco jest znaczenie latwiej.
Rowniez wbijalam igle pod katem 90 stopni, tak tez mowil mi moj lekarz, tak jest napisane na ulotce. No i dzieki temu unikniesz siniakow :)
 
@Baiser88 najlepiej robic w okolicy pepka, z gory, z dolu, po bokach. Tak jak pisze @Magda.Scotland na lezaco latwiej o faldke. Ja czekalam az mlody przestanie sie wiercic i bilam z drugiej strony, a robilam prawie do 40tc. Na spokojnie. Mozesz wbijac igle pod katem 45°, choc chyba latwiej 90°. Obydwie formy dozwolone. jak nie dasz rady w okolice pepka, to rob tam, gdzie mozesz. Wazne, bys zrobila zastrzyk. Reszta zajmie sie cialo.
 
Ja też tak będę robic, bo w udo jakoś sama się boje a w brzuch już się przemogłam :) jedyne fałdki mam na boku, kolo pepka zero nawet jak leze nie da się nic złapać. Na razie początki są, został mi ostatni miesiac ciazy plus 6 tyg po :-)
W udo robiłam ale boli bardziej niż w brzuch więc nie polecam. Mąż mi robił w ramiona ale też boli bardziej. Już bliżej niż dalej!;-)
 
Witajcie mam na imię Sylwia zastrzyki robię sobie od prawie dwóch tygodni :baffled: dokładnie to 13 ampulek za mną .. Siniaki niestety mi się robią mniejsze większe nie kiedy wcale , jestem mama 4 letniej Oliwi i mam na swoim koncie 4 poronienia obecnie jestem w 6 tygodniu +1 dniu ciąży . Ja mam Clexan 0.6 plus do tego acard zastrzyki robię ok 21 a rano biorę acard mam Mutacje Genu MTHFR , do ginekologa chórze prywatnie zastrzyki mam na Ryczałt płace 36 zł za 10 sztuk

Hej :) możesz podać nazwisko lekarza do ktorego chodzisz ze dostajesz clexan refundowany?
Ja mam neoparin i niestety musze płacić 100 % :(
Szukam lekarza w warszawie który przepisze mi na zniżkę ale ciężko jest znaleźć
 
reklama
Do góry