reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

A ja mam sposob na wydatki : kupuje sobie cos obrzydliwie drogiego,prosze o zapakowanie jako prezent,wracam do domu i mowie do meza - wlasnie kupiles mi cos "bez okazji",kosztowalo tyle i tyle,prosze o przelanie tej sumy na moje konto:-).Facet sie cieszy jak dziecko,ze mu problem z glowy zniknal i ze nie musi po sklepach latac,tylko sobie moze spokojnie posiedziec i popracowac.
Ale ja mam fajnie,oh yeah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nad kroliczkami popracuje pozniej,hehe.
 
reklama
Dzień dobry polonio :cool2:

A u nas dziś 6 miesięcy po ślubie, oj jak zleciało hahaha :laugh2:
Zaliczyła wizytę u ginka, druciaka nie wsadził,niepotrzebnie sie wydepilowałam :-p stwierdził że mam wyższy poziom męskich hormonów i skoro wymiotuję po tabletkach to da mi krążek.....no i kupiłam NuvaRing, teraz czekam na pierwszy dzień @ i zobaczymy jak będzie działać.
A propo czy znacie kogoś kto chciałaby kupić Mirenę za 400 złotych ? ( bo mnie ona nie jest potrzebna ).
No to spadam do rodzinki, miłego wieczorka dla wszystkich.
Kinia-fluidki dla Ciebie i J. :tak:
 
pogoda zryta maxymalnie,nic mi sie nie chce, przepracowalam sie w tym tygoniu i jestem wykonczona, mam 2 modele napisane ktore na dodatek nie dzialaja, wiec efektow 0, kupa przeczytanej literatury i wiecej pytan niz odpowiedzi, ciekawe co moj opiekun na to

mamy zonka, bo wlasciciel chce sprzedac mieszkanie ktore wynajmujemy 795euro na miech placimy, sasiedzi poradzili zebysmy my to kupili na hipoteke na 30 lat by byla rata ponizej 700 euro, nie orientuje sie tu w tych sprawach, wiem ze trzeba 8% podatku zdaje sie zaplacic, i notariusza, dodam ze mieszkanie kosztuje 159 tys liczymy ze spusci do 150tys

poradzcie mi czy to jest dobra cena (mieszkanie 70m2 w centrum Almere) i na jakie wydatki trza sie przygotowa, zebysmy sie w kozi rog nie zapedzili

Pola 30super filmik!!

PaulinaAnna co to jest Mirena?? nie wiem czy przeoczylam na watku albo niekumata jestem

missdior macie oddzielne konta? my mamy wspolnote majatkowa, tzn maz zarabia ja wydaje :-p
 
Toola, my przez pierwszy rok wynajmowaliśmy dom i sąsiad uświadomił nam, że w Holandii bardziej opłaca się kupić niż wynajmować. Maćka nie ma, więc nie spytam, ale z tego co pamiętam to: dom kosztował 295 tys.(ale zeszli nam do 293 hihihhi) i do tego trzeba było doliczyć koszty + notariusza, co w sumie dało 313 tys. Myślę, że musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami (oprócz ceny mieszkania) ok. 9-11%.
Swoja drogą, to bardzo dużo płacicie za to mieszkanie. My wynajmowaliśmy dom (jak to w Holandii: parter: kibelek, kuchnia, salon, I piętro: 3 pokoje + łazienka, II piętro przestrzeń otwarta-pralniano-suszarniana :) Oczywiścei ogródeczek i komórka. Płaciliśmy za to 750 E....Miało na pewno więcej niż 70m.A w Barendrecht ceny nie są niskie-wręcz przeciwnie. A może rozejrzyjcie się za jakimś domkiem.
Polecam stronę: Welkom bij funda lub miejscowych makelarów. Ma na fundzie znaleźliśmy nasz nowy dom, znaczy takie, który zamierzamy teraz kupić. Hihihih, szalejemy, a co:-)
 
reklama
w polsce tak ceny mieszkan poszly w gore ze mam wrazenie ze w holandii w porownaniu do zarobkow taniej wychodzi kupic. w bydgoszczy metr w nowym bloku zaczyna sie od 7tys:( a z rynku wtornego okolo 4-5tys zalezy jaki standard bo niektorzy to sobie 10rzycza.
nie pamietam czy sie pytalam, to zapytam jeszcze raz. moze ktoras sie orientuje czy jest mozliwosc zebym uzyskala status samotnej matki w holandii. jestem tam 3 lata zameldowana, no a maly ma obywatelstwo holenderskie. nie wiem wogole jaks ie za to zabrac
 
Do góry