reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

witam panie.
Ja podczytuję cały czas ale weny nie mam czasami żeby pisać.

Astrid na całe wakacje do PL??????Współczuję i dziwię się bo ciągle narzekasz na Polskę a wybywasz tam na całe wakacje!!
w primarku nic ciekawego i eleganckiego dla siebie nie kupisz, więc jak nie masz blisko to nie ma co jechać...bodziaki jednie fajne tam kupowałam.
Z sieciówek w NL to polecam Zarę, Mango... a w PL tanio i fajnie w Reserverd...

Nana znajdź w końcu jakiegoś sensownego lekarza tutaj...wiem że ciężko no ale zdrowie Tymka ważne...

niunia gratuluję rozpoczeci budowy domku...oby szybko poszło...

U nas dziś była zupa rybna...

Dziękuję za współczucie Droga Użytkowniczko Forum :nerd:. To jest plan, a jak wyjdzie w praniu, to zupełnie co innego. Poza tym, mogę sobie narzekać, mam do tego prawo, ale myślę też o dziadkach, którzy chcieliby spędzić czas z wnuczką, a nie mają możliwości przyjazdu do NL. Jak dla mnie reserved to mega słabizna i jak dotąd nie udało mi się tam nic dobrego kupić. Przeglądałam stronkę Mango i parę rzeczy mi się podobało, więc pewnie tam pójdę...popatrzyłam na stronkę Zary, ale nic mnie nie ujęło.
 
reklama
Hej
Aniu a co by chciały studiowac:-)? Syn jest troche zorientowany, bo za rok matura, w zasadzie to chyba na kazdej uczelni sa studia w jezyku angielskim.
Astrid dziadkow na pewno cieszy taki pomysł spędzenia wakacji:-).
Nana dużo zdrówka dla synka, mam nadzieje, ze jest juz lepiej.
Nasz rodzinny nas zaskoczył bez gadania dał skierowanie na badania dla syna łacznie z hormonami tarczycy itp, a mezowi skierowanie na testy alergiczne, chyba miał wyjatkowy dzien;-)
My mamy na swieta całe 2 tygodnie wolnego wiec czas pomyslec co zorganizowac zeby sie towarzystwo zbytnio nie nudziło. Poki co w szkole zamieszanie bo mamy obchody 50 lecia i z wizyta zapowiedziała sie krolowa:-).
MaRita wspólczuje niespodziewanego remontu. Wszystkiego najlepszego dla synka:-)
Niunia powodzenia z budowa:tak:.Gratulacje dla córci najgorzej zaczac a potem juz gorki :-).
My tez myslelismy o komunii w Amsterdamie ale okazało sie ze pani od religii przygotuje dzieci i bedzie 1 komunia 15 czerwca na angielskojezycznej mszy,mały zachwycony, ksiadz bardzo fajny wiec sie zdecydowalismy.
Miłego dnia dla Wszystkich:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej
Aniu a co by chciały studiowac:-)? Syn jest troche zorientowany, bo za rok matura, w zasadzie to chyba na kazdej uczelni sa studia w jezyku angielskim.

hihi zebym to ja umiała tak powtórzyć jak powiedziała; chodziło jej psychologie biznesową, filologie albo filozofie :-D chyba do niej smsa napisze zeby sie bardziej okresliła:zawstydzona/y:
 
w Zarze nigdy nic nei znalazłam dla siebie, kiedys widzialam piekne kurtki ale cena tez wyrywała z butów, a mango to samo.... nie wszystko jest fajne ale jak juz cos to drogie ze szok....

co do remontów... ostatnio wprowadzali sie ludzie do nowego bloku obok nas i w pierwszy dzien juz spłoneły smieci na ulicy... co za wieśniaki.... dać nowe chaty to jeszcze burdel robią :(
 
w Zarze nigdy nic nei znalazłam dla siebie, kiedys widzialam piekne kurtki ale cena tez wyrywała z butów, a mango to samo.... nie wszystko jest fajne ale jak juz cos to drogie ze szok....

co do remontów... ostatnio wprowadzali sie ludzie do nowego bloku obok nas i w pierwszy dzien juz spłoneły smieci na ulicy... co za wieśniaki.... dać nowe chaty to jeszcze burdel robią :(

Ej...to ja się boję klikać na te mieszkania koło Ciebie ;-).
 
Aniuhaven kazdy uniwesytet czy szkola wyzsza oferuja tu studia w jezyku ang. Kazda uczelnia ma super opracowana strone internetowa i latwo mozna wszystko tam znalezc. Ewentualnie radze przejsc sie na uczelnie i zapytac w tzw. informatiecentrum. Tam dowie sie wszystkiego co trzeba i dostanie studiegids.
Co do studiowania fililogii (nie wiem jakiej) to raczej znajomosc holenderskiego jest konieczna bo zajecia np. z gramatyki odbywaja sie po hol. (z tego, co mi wiadomo).

Niunia gratuluje rozpoczecia budowy :tak: Fajnie tak planowac jak sie wszystko urzadzi w takim wymarzonym domu. Super :-)

Astrid Mango miewalo fajne rzeczy. Ja kupilam tam fajny kostium na slub kolezanki (bylam swiadkiem), ale to bylo dobre 10 lat temu. Jakos nie kupuje tam ostatnio.
A popatrz na Zalando lub Wehkamp. Asos tez ma duzo fajnych rzeczy :tak:

Ja zaliczylam dzis z moim potomstwem Speelothek. Przywlekli do chaty pelno zabawek i teraz maja zajecie. Normalnie nie ma dzieci...chwilo trwaj ;-):-D
 
Agss no mnie sie sukienki wlasnie na zdjeciach podobaja :) ale balabym sie kupić, raz ze wlasnie nie wiadomo co za materiał a dwa ze moze nie pasować... ale dzieki za info :)

na Zalando tez czasem zaglądam, ale wlasnie bez mierzenia mam obawy zaryzykowac a potem ewnetualnie bawić sie w odsyłanie :)

Ma-Rita
doczytałam o uszkach, kurde wystraszyłam sie .... chciałabym zeby u nas juz nie wrócilo :(

a do Primarka tez chcialabym sie wybrać, wszyscy w koło byli tylko nie ja :)
 
Ostatnia edycja:
Hehe ale sie watek obudzil:-D
Czy naprawde nie mozna bylo tego wczesniej zrobic? :sorry2::dry::-p:-D
Ja tez nie lubie kupowac ciuchow przez internet. Nigdy nie wiadomo jaki rozmiar i material.

Niunia powodzenia w budowie domu. Super tak samemu tworzyc od podstaw:tak:
 
reklama
dzieki dziewczyny za mile slowa co do budowy, faktycznie zrobienie wszystko po swojemu ma swoje plusy:tak: choc biurokratyzacja w PL jest przerazajaca nam sie jakos udalo;-)

ciuchy przez internet kupuje tylko dla malej, ale jest coraz gorzej zeby trafic dobre w pasie:zawstydzona/y:

marita- wspolczuje remontu, cale szczescie ze mieliscie ubezpieczenie:tak:
ania1272- jestescie z okolic amsterdamu? super ze wasza pani sie zajmuje komunia, fajnie ze dzieci pojda razem w grupie:tak: rozumiem ze jest to szkola katolicka? w amsterdamie jest jeszcze jedna szkola ale bez religii:baffled:
 
Do góry