reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ile dzieci?

ile dzieci planujszesz mieć w przyszłości?


  • Wszystkich głosujących
    34

maga_86

mama jagódki ciągutki
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2005
Postów
1 458
liczba posiadanych dzieci jest sprawą indywidualną,jedne kobiety nie decydują się na nie wcale innne mają kikanaścioro...a wy drogie forumowiczki ile dzieci planujecie posiadać?po oddaniu głosu proszę o mały komentarz ....
 
reklama
Oddałam swój głos na opcję numer 3 i tyle chciałabym też mieć dzieci...chodziaz wątpię ,że to się uda ale pytałaś to odpowieadam...ale napewno obowiązkowo będzie dwójka...i nie chcę po pierwszym długo czekać...myślę ,że około 3-4 lat i postaramy się o kolejnę...mój mąż jako mój chłopak był przeciwny dzieciom ale później mu sie zmieniło i teraz bardzo chce mieć dzieci...dlatego staraliśmy sie zaraz po ślubie...
Ale to jest każdego sprawa indywidualna...ja jestem jedynaczką ale nie z wyboru rodziców tylko taki był los...i zawsze żałowałam ,że nie miałam rodzeństwa...
 
tak więc pierwsza zabiorę głos...ja chciałabym mieć tylko jedno dziecko,przede mną wymarzone studia,jeśli wszystko pójdzie dobrze za jakiś czas chciałabym wziąć drugi kierunek,jednym słowem chciałabym trochę zainwestować w siebie,wiem,że jest to egoistyczne,ale nie wyobrażam sobie siedzenia w domu z gromadką dzieci i gotowania mężowi obiadku,marzę o tym,aby realizować się zawodowo,bo wg mnie tylko kobieta szczęśliwa i spełniona może być dobrą matką...
 
na pewno przy jednym nie zostane. chcialabym miec minimum dwojke, bo wiem ze dzieci lepiej sie wychowuja gdy jest ich wiecej :) najlepiej to chcialabym miec duza rodzine, nawet i 5 dzieci ale niestety nie stac nas na to :( trzeba by bylo wygrac w totolotka ;)

nie mamy zamiaru dlugo czekac na drugie dziecko, zaczac starania po 2 latach, zeby ta roznica nie byla az tak ogromna. ja sama mam starszego o 5 lat brata i nie jest to idealna roznica wieku, bo niestety az tak swietnie sie z nim nie dogaduje, wlasnie przez to...
 
Jak już wiecie, to będzie moje drugie dziecko. Chcielibyśmy mieć jeszcze jedno dziecko, czyli troje. W moim przypadku problem jest taki, że musimy się decydować szybko, bo jak urodzę dzidzię w marcu to będę miała już prawie 32 lata. Ja byłam jedynaczką, mama miała 36 lat jak mnie urodziła... Nie chcę, mieć dzieci tak późno, chociażby dlatego , że teraz kiedy tak bardzo jej potrzebuję... jej już nie ma... W tamtym tygodniu minęło sześć lat jak odeszła, byłam wtedy z Jackiem w ciąży. Bardzo boję się też tego, że mój tata, który skończy 70 lat w lutym i ma bardzo chorą nogę...będzie potrzebował mnie coraz więcej, a ja jeszcze takie małe dzieci... i żadnego rodzeństwa...
Pewnie gdyby życie nie płatało niespodzianek, miałabym juz dwoje dzieci, ale niestety nie wszystko co się płanuje, można potem zrealizować.
 
Chciałabym pozostać tylko przy jednym dziecku - będę mogła mu wtedy zapewnić wszystko co najlepsze. (tak mi się wydaje), nie wiem czy będzie mnie stać w przyszłoci na zapewnienie studiów dwójce dzieci - dlatego - tylko jedno. Tym bardziej, że nie mam i raczej nie będe miała oparcia w rodzinie (typu pomoc w opiece) - wszystcy mieszkaja bardzo daleko.
 
ja bym chciała mieć dużo dzieci - ale to tylko cheć, wiem że nie będzie mnie na to stać (jak na razie) i wiem też że na swoje już za bardzo nie mam co liczyć ,ale jak uda mi się stanąć na nóżki to będę chciała adoptować...

moja dwójka na rezie musi mi wystarczyć ;)

zawsze marzyłam o duuuuużej rodzinie i dużej ilosci dzieci...

maga: masz jeszcze czas, spokojnie, może po studiach jeszcze jedno ;D
 
Nas było pięcioro. czasami było ciężko (finansowo) ale strasznie kocham moje rodzeństwo, świetnie się rozumiemy i właściwie jeszcze nigdy nie było między nami żadnych spięć. Na razie jeszcze są jeszcze dla mnie najważniejsi :) dlatego tak bardzo się cieszyłam z bliźniaków...
nie chciałabym żeby dzieciaczek był sam. A teraz możliwe że tak się stanie. Jestem dość stara, więc nie wiem czy zdążę. Poza tym muszę szybko wrócić do pracy, albo gdzieś wyjechać... no chyba że jakaś duża wygrana- ale trzebaby grać :)
 
A ja zagłosowałam za trójką, chociaż nie wiem czy to się uda.
Na pewno nie chciałabym poprzestać na jednym bo właśnie nie chcę by żyło w przekonaniu że należy mu się by zapewnić mu wwszystko co możliwe. Tak naprawdę to nie jest przecież najważniejsze, dużo ważniejsze jest by żyło w przekonaniu, że trzeba sobie radzić - choć rodzice to oczywiście oparcie. Mój mąż to jedynak - i wiem ile potrzebowałam czasu żeby przestawić jego myślenie z toru: jestem ja, potem długo długo nic i dopiero reszta świata. Jego myślenie już się zmieniło, ale nawyki !!! - kiepsko, choć już zawsze pyta się czy nie mam ochoty zjadając ostatni kawałek czekolady ;D.
A co do kariery zawodowej - Maga - nie zamierzam ani trochę z niej rezygnować. Za dwa miesiące z koleżankami chcemy otworzyć kancelarię i rozkręcać ją od "zera" mimo braku układów, ale jesteśmy pełne zapału.
W przyszłości widzę się więc jako wspólnika dużej prężnej kancelarii ... mojej własnej
Ale kancelaria bez dzieci i rodziny - to by było bez sensu.
 
reklama
Ja chciałabym mieć dwoje dzieci, ale wszystko w rękach Boga :). Tej ciąży nie planowaliśmy, ale zrobił to jak widać ktoś inny :) i my się z tego teraz bardzo cieszymy. Gdybym teraz nie zaszła, to pewnie zwlekalibyśmy jeszcze z maluszkiem, bo jak zwykle pojawiało się za dużo wątpliwości, czy to odpowiedni moment, skoro nie mamy mieszkania i finansowo też nie jest kolorowo. Mój mąż chce jedno, żeby zapewnić dziecku normalne warunki bytowe (żeby nie musiało męczyć się tak jak my), ale jak widać my nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie, więc zobaczymy na czym stanie. :)
 
Do góry