reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Ja zgłosiłam się do lekarza w 4tc, a po dwóch tygodniach okazało się, że jestem w 7/8 tc.
4+2 jak nie patrzeć daje 6 a nie 7 lub 8.
Myślę, że ustalenie początkowego punktu będzie bardzo trudne. Poza tym, większość ginekologów liczy tc od końca ostatniej miesiączki, co jest jakimś uproszczeniem, bo raczej nie zaszłam w ciążę zaraz po miesiączce, tylko po owulacji, co u mnie wychodzi na 16-18 dzień cyklu.
Mam dokładnie tak samo, ginekolog wyliczył mi na podstawie miesiączki, a ja jestem przekonana, że do zapłodnienia musiało dojść przynajmniej tydzień później.
 
reklama
Ja znów mam problem, ponieważ z miesiączki termin wychodzi na 22go lipca, a z USG na 29go ponieważ mój mały żelek jest trochę mniejszy niż powinien być. I teraz się gubię czy tygodnie podawać wg miesiączki czy robić tygodniowe przesunięcie. Ktoś pomoże? To moja pierwsza ciąża :)
Najbliższe USG mam już w piątek i się nie mogę doczekać żeby się dowiedzieć czy moje dzieciątko mogło podrosnąć i dogonić rówieśników? ;)
 
Hej nie natemat pytanie obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży używałam w 1 ciąży detektora tentna płodu tylko nie pamientam dokładnie w którym tygodniu ... A pytanie jest czemu w 9 +3 cieszko namierzyć serce dziecka czy to narmalne że czasem jak znajdę słychać jak przez ścianę i po jakimś czasie znowu znika i znowu trzeba szukać
 
Hej nie natemat pytanie obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży używałam w 1 ciąży detektora tentna płodu tylko nie pamientam dokładnie w którym tygodniu ... A pytanie jest czemu w 9 +3 cieszko namierzyć serce dziecka czy to narmalne że czasem jak znajdę słychać jak przez ścianę i po jakimś czasie znowu znika i znowu trzeba szukać
Tak to normalne, w 9 tygodniu dziecko jest malenkie i ma jeszcze w Tobie dużo miejsca. Może się chować bardzo głęboko, także nie zaleca się do któregoś tygodnia stosować detektoru bo to tylko stres.
 
Tak to normalne, w 9 tygodniu dziecko jest malenkie i ma jeszcze w Tobie dużo miejsca. Może się chować bardzo głęboko, także nie zaleca się do któregoś tygodnia stosować detektoru bo to tylko stres.
A mnie to czasem martwi bo to taki dziwny dźwięk jak by przez ścianę i to bardzo nie wyraźny w 8+ 1 byłam na kontroli było wszystko ok lekarz założył mi kartę
 
A mnie to czasem martwi bo to taki dziwny dźwięk jak by przez ścianę i to bardzo nie wyraźny w 8+ 1 byłam na kontroli było wszystko ok lekarz założył mi kartę
Dlatego nie korzystaj na razie z tego detektoru. Z tego trzeba umieć korzystać to raz, a dwa jak wspomniałam dziecko ma dużo miejsca więc może być nawet przy kręgosłupie niż przy brzuchu. Kiedy masz kolejną wizytę? Mozesz wtedy zapytsc sie tez doktora od którego tygodnia najlepiej i najbezpieczniej zebys nie wariowała słuchać tetna dziecka 😊
 
reklama
Dlatego nie korzystaj na razie z tego detektoru. Z tego trzeba umieć korzystać to raz, a dwa jak wspomniałam dziecko ma dużo miejsca więc może być nawet przy kręgosłupie niż przy brzuchu. Kiedy masz kolejną wizytę? Mozesz wtedy zapytsc sie tez doktora od którego tygodnia najlepiej i najbezpieczniej zebys nie wariowała słuchać tetna dziecka 😊
Wizytę teraz mam 9 marca mój lekarz na ostatniej wizycie ogulnie muwil że detektor w tym tygodniu to nie jest dobry pomysł bo tylko stresować się bende ale ten dzwienki bicie serca poprostu bym chciała usłyszeć ...
 
Do góry