reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

reklama
cześć :-) jestem w ciąży pierwszy raz i też nijak nie mogę doliczyć się który to tydzień. cykle miałam bardzo nieregularne, dnia poczęcia nie znam w ogóle....miałam bardzo niski poziom progesteronu czym byłam załamana i nie liczyłam dni płodnych bo wiedziałam, że nie ma szans....poszłam z tymi wynikami do lekarza a on przy badaniu usg wytrzeszcza oczy i mówi, że jestem w ciąży!!! termin mam na 16 lipca według usg bo ostatnią miesiączką w moim przypadku nie ma się co sugerować :-) więc według obliczeń odejmowania od 16 lipca tygodni wychodzi mi 9 tydzien :-) kalkulatory wszelakie też tak pokazują :-) mogę wierzyć tym wyliczeniom?? myślałam, że tylko ja taki tłumok nie umiem dojśc z tymi obliczeniami do ładu a tu widzę ze jest nas więcej :) bardzo mnie to pocieszyło :-)
 
Sabib, z wyliczeniami nigdy nic nie wiadomo, bo termin jest ruchomy... dwa tygodnie do przodu, dwa do tyłu a i tak poród będzie ponoć w normie :) najłatwiej będzie Ci dojść do tego, który to miesiąc po badaniach USG, oni wtedy mierzą maleństwo i określają Ci przybliżony tydzień i dzień :)
 
To jest bardzo umowne ponieważ wiek ciąży raz odlicza się od dnia ostatniej miesiączki, a potem jak idziesz na usg to oni Ci na nowo liczą – ponieważ mierzą dziecko i na podstawie tego badania ustalają wiek i stąd mogą wynikać te 2 tygodnie różnicy, możesz też poczytać na ten temat tutaj: ciąża krok po kroku z serwisu am24.
 
Powiedzcie mi dziewczynki jak to jest , ktory tydzien jaki miesiac. Jestem w 15 tygodniu ciazy to jest 3 miesiac czy 4 miesiac. Moze ktoras z Was wie jak to sie liczy? :roll:

Ja do tej pory mam z tym problem, a jestem w 28 tygodniu ciąży, ale widze że dziwczyny dały podpowiedz jak przeliczać tygodnie na miesiące . Pozdrawiam ciężarne :-D
 
Jeśli nie wiesz jak to policzyć to wejdź sobie po prostu w kalendarz ciąży, wpisz datę i gotowe Nic trudnego, ten kalkulatorem sam wszystko z a Ciebie policzy Mam nadzieję, że jakoś pomogłam ;)
 
tak, na początku każdy ma problem. kalendarze ciąży też inaczej wskazują. mogą byc różnice w podzieleniu tygodni ciąży na miesiące...w gruncie rzeczy to nie takie ważne, dlatego operuje się tygodniami ;)
 
Hey dziewczyny mam pytanie , od zawsze mialam nieregularny okres. Zostalam poddana stymulacji owulacji.
- 26 czerwca pierwszy dzien ostatniej miesiaczki- 1 dzien cyklu;
- 12 lipca otrzymalam zastrzyk z pregnulu na pekniecie dwoch pecherzykow - 17 dzien cyklu;
- okolo 14/15 lipca (36 godzin po zastrzyku) nastapila owulacja - 19/20 dzien cyklu;
- 30 lipca test z krwi potwierdza ciaze - 35 dzien cyklu;

Przy obliczaniu dlugosci ciazy nalezy liczyc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki czyli teoretycznie w tej chwili jestem w 7 tygodniu.Przy czym nalezy pamietac ze zaplodnienie nastapilo okolo 3 tygodni temu ... moje watpliwosci powstaja w zwiazku z tym ze owulacja nastapila bardzo pozno :confused:

BYLAM NA USG I OTO CO STWIERDZONO :
1) LICZAC OD OSTATNIEGO DNIA @ POWINNAM BYC W 6 TYGODNIU I 3 DNIACH CIACY;
2) PO PRZEPRWADZENIU POMIAROW OKAZALO SIE ZE MOJE MALENSTWO MA 5 TYGODNI I 6 DNI.

WNIOSEK:
najwazniejszy jest moment owulacji !!! WYSTEPUJE ZAWSZE NA 2 TYGODNIE PRZED @

mam nadzieje ze ta infomacja wasm pomoze
pozdrawiam
:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ciężko jest obliczyć to dobrze, jeżeli wiesz dokładnie kiedy zaszłaś w ciążę bo planowałaś wtedy na pewno dobrze obliczysz a tak to cieżko plus minus liczą 10 dni w jedną stronę lub w drugą od daty osattniej miesiączki. Czyli jak termin masz na 12 września to mozesz urodzić po 2 września albo do 10 dni po 12 września
 
reklama
Do góry