reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
asia22-83 podaj swojego maila.....

Jesli komus zalezy na ksiazce piszcie na priva bo powiadomienie z postow nie zawsze odczytuje cale z powodu braku czasu....
 
Proszę, a nawet błagam o przesłanie ,,uśnij wreszcie". Jestem zupełnie wykończona. Moja córeńka (licząca 16 miesięcy) budzi się w nocy co godzinę i woła cycusia. Ponieważ ma jeszcze dwóch braciszków w wieku szkolnym , którzy w dzień wymagają sporej uwagi to ja muszę jakoś funkcjonować, a na razie z tym ciężko. Książka jest nie do zdobycia.:-(
Mój mail: aniazn@pf.pl
 
395198345_6999a1ff8c_t.jpg
Witam!

Moj syn ma prawie 6 tygodni a ciagle mam problemy z ustaleniem rytmu dla niego.
Na poczatku pierwsze dwa tygodnie praktycznie jadl i spal. Po dwoch tygodniach zaczely sie kolki wiec byl czesto obudzony i nerwowy, bardzo duzo plakal.

Polecono mi ksiazke Giny Ford o tym jak najlepiej zaplanowac dzien (posilki, drzemki itd). Wydawalo mi sie to idealne, opisane szczegolowo jak postepowac z dzieckiem i jak korygowac grafik co 2-3 tygodnie. Mysle, ze wbilam sobie za bardzo do glowy, ze obiecuje ona ze po 10-11 tygodniach maly bedzie przesypial od 23.00 do 7 rano. I chyba dlatego za wszelka cene chcialam wprowadzic ten grafik. Dodam, ze 3 moje kolezanki cierpliwie i systematycznie probowaly i osiagnely sukces. Dzieci w wieku 6 miesiecy spaly od 7 wieczorem do 7 rano.

Jednak zaczyna mi sie wydawac, ze moj synek niekoniecznie ma ochote na ten grafik. Budzi sie o 6 rano, w ciagu dnia je po troszeczku, chce spac wiecej niz zalecone w grafiku a potem nie chce spac w nocy oczywiscie. i wciaz mecza go kolki. Placze tez bardzo duzo...Poza tym wlasnie przestawiamy sie na butelke.


Moje pytanie: w jaki sposob znalazlyscie rytm z dziecmi i jak go przygotowac do przesypiania od 23.00 do rana? Wiem, ze to jeszcze za wczesnie dla niego zeby przesypiac cala noc ale chetnie bym poczytala co doswiadczone mamy maja do powiedzenia
 
Wiesz Nie Chce Cie Martwic Ale Dzieci Sa Bardzo Rozne I Niektore Nie Daja Sie Dostosowac Do Naszych Norm. Ja Mialam Z Moja Coreczka Identyczna Sytuacje Jak Opisana Przez Ciebie Lacznie Z Kolkami Jej Sen Ustabilizowal Sie W Wieku Ok 5 Miesiecy I Bylo Bajkowo Ale Tylko Ok 3 Miesiecy Potem Problemy Ze Snem Powrocily I Niestety Trwaja Do Dzis Chociaz Juz W Lagodniejszej Formie. Tobie Zycze Wiecej Szczescia I Nie Sugeruj Sie Tymi Poradnikami Zbytnio Nie Zawsze W Praktyce Sie Sprawdzaja.
 
Hej!

Piszesz ze ciagle masz problemy z ustaleniem rytmu. Echhh kobieto. Macierzynstwo nie polega na dopasowaniu od pierwszych dni zycia rytmu dziecka do swojego. Nasz ma 3mies i budzi sie 3 razy na karmienie. Pewnie ze chcialabym pospac dluzej ale nie kosztem placzu dziecka i przy pomocy wprowadzania mu jakichs rygorow. Ja mysle ze powinnas jeszcze poczekac.
Poczytaj u Tracy Hogg.
 
reklama
Do góry