reklama

jak nauczyc dziecko wydmuchania noska w chusteczke???

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez elva2, 1 Październik 2009.

1. elva2

elva2 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no wlaśnie mam problem jak nauczyc dziecko wydmuchania noska w chusteczke... on tego nie moze pojąc że powietrze z noska ma wypuszczac a nie wciągac do środka. Ma teraz prawie 5 lat dlatego mnie to denerwuje... wiem że powinnam go nauczyc wczesniej ale myslałam że jest na to czas i sam się z czasem nauczy a tu nic... o co chodzi? Czy ktoś ma jakąś dobrą radę ???

2. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pokaż mu jak się dmucha bąbelki ze słomki do wody przez buźkę, a potem pod nadzorem twoim to samo z noskiem. Tak uczyliśmy mojego kuzyna jak był mały. Tylko koniecznie nadzoruj, żeby mały nie zrobił sobie krzywdy.

3. reklama
  4. Icedal

Icedal Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja swoją córcię nauczyłam dmuchac nosek zaraz po drugich urodzinach. Na torcie dmuchała świeczki więc poprosiłam żeby spróbowała dmuchnać noskiem tak jakby chciała zdmuchnąć świeczke na torcie . Udało się za pierwszym razem. Powodzenia :-)

5. dafi2104

dafi2104 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój synek ma 4 lata i niestety nic z noska nie wysmarka....wręcz przeciwnie.Próbowałam z dmuchaniem drobnych kawałków papieru a stole.Kamiś zabawę miał świetną, ale nie przełożyło się to na jego uiejętności smarkania..

6. Marta1981

Marta1981 Rodzyneczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój Julek odkąd skończył 1,5 roku bardzo ładnie potrafi wydmuchać nosek.A Olkowi to później przyszło,jak miał 3,5.:tak:

7. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój się nauczuł jak miał 1,5 roku.

Pokaż to na swojej osobie,nie wiem.Zatkaj mu buźkę rączką i każ dmuchac....

8. IzaBK

IzaBK potrójna mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój 11-latek wciąż nie umie skutecznie wydmuchać nosa.. oczywiście umie dmuchnąć, ale z niewiadomych powodów nie potrafi tego zrobić dość energicznie :eek: Jako 5-latek miał kłopot w ogóle z dmuchaniem nosa, i przez przypadek nauczyła go pani pielęgniarka w przychodni :cool2: moze to metoda, zdelegować "naukę" na jakiś "autorytet". Pani się nie cackała, króka instrukcja, komunikacja w formie rozkazów okazały się całkiem skuteczne :tak:

Poleć forum