reklama

jak nauczyc dziecko wydmuchania noska w chusteczke???

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez elva2, 1 Październik 2009.

 1. elva2

  elva2 Zaciekawiona BB

  no wlaśnie mam problem jak nauczyc dziecko wydmuchania noska w chusteczke... on tego nie moze pojąc że powietrze z noska ma wypuszczac a nie wciągac do środka. Ma teraz prawie 5 lat dlatego mnie to denerwuje... wiem że powinnam go nauczyc wczesniej ale myslałam że jest na to czas i sam się z czasem nauczy a tu nic... o co chodzi? Czy ktoś ma jakąś dobrą radę ???
   
 2. pandorka

  pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

  Pokaż mu jak się dmucha bąbelki ze słomki do wody przez buźkę, a potem pod nadzorem twoim to samo z noskiem. Tak uczyliśmy mojego kuzyna jak był mały. Tylko koniecznie nadzoruj, żeby mały nie zrobił sobie krzywdy.
   
 3. reklama
 4. Icedal

  Icedal Fanka BB :)

  Ja swoją córcię nauczyłam dmuchac nosek zaraz po drugich urodzinach. Na torcie dmuchała świeczki więc poprosiłam żeby spróbowała dmuchnać noskiem tak jakby chciała zdmuchnąć świeczke na torcie . Udało się za pierwszym razem. Powodzenia :-)
   
 5. dafi2104

  dafi2104 Początkująca w BB

  Mój synek ma 4 lata i niestety nic z noska nie wysmarka....wręcz przeciwnie.Próbowałam z dmuchaniem drobnych kawałków papieru a stole.Kamiś zabawę miał świetną, ale nie przełożyło się to na jego uiejętności smarkania..
   
 6. Marta1981

  Marta1981 Rodzyneczka

  Mój Julek odkąd skończył 1,5 roku bardzo ładnie potrafi wydmuchać nosek.A Olkowi to później przyszło,jak miał 3,5.:tak:
   
 7. anineczka

  anineczka królowa mrówek :P

  Mój się nauczuł jak miał 1,5 roku.

  Pokaż to na swojej osobie,nie wiem.Zatkaj mu buźkę rączką i każ dmuchac....
   
 8. IzaBK

  IzaBK potrójna mama

  mój 11-latek wciąż nie umie skutecznie wydmuchać nosa.. oczywiście umie dmuchnąć, ale z niewiadomych powodów nie potrafi tego zrobić dość energicznie :eek: Jako 5-latek miał kłopot w ogóle z dmuchaniem nosa, i przez przypadek nauczyła go pani pielęgniarka w przychodni :cool2: moze to metoda, zdelegować "naukę" na jakiś "autorytet". Pani się nie cackała, króka instrukcja, komunikacja w formie rozkazów okazały się całkiem skuteczne :tak:
   

Poleć forum