reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się przygotować do ciąży

Diana_81

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
318
Miasto
Świętokrzyskie
Kochane,
napiszcie tutaj jak przygotowujecie się psychicznie i fizycznie do kolejnej ciąży.
co polecacie, co wypróbowane a czego raczej nie polecacie?
 
reklama
Diana ja może jestem słabą doradczynią bo za każdym razem się przygotowaywałam i niestety efektów nie było:-(
ale napewno ok 3 miesięcy przed planowaną ciążą powinno się uzupełniać kwas foliowy czyli Folik.... zrobić cytologię i podstawowe badanka krwi.... to z fizycznego

a psychicznie to juz inna bajka.... najlepiej iść na tzw spontan bo z dużego chcenia to zazwyczaj nic nie wychodzi.... a że łatwo nie jest to pewnie wiesz...
 
Artykuł chyba taki sobie jak na moje .Na zasadzie wydaj mase pieniedzy na badania z których w wiekszosci nic nie wynika(oczywiscie nie zawsze).Nie wiem jak inne dziewczyny ja byłamu ginekologa na badanich ogólnych (mocz ,krew,Usg macicy) z tym ze ja maiłam @ jak w zegarku nawet po poronienu.Jedyne co mi ginekolog zaleciła to branie do 5mg kwasu foliowego.Znalałam tez specjalne witaminki dla osób starajacych sie o dzidzie (dla mnie i dla M).Po 3 miesiacach brania witamin zaciazyłam.
 
Motylku -strona być może nie rewelacyjna jeśli posiada się olbrzymią wiedzę na co uważać, na co zwracać uwagę, jakie badania są potrzebne a jakie nie -ale są dziewczyny które nie mają o tym pojęcia i dobrze od czegoś zacząć. Ale to moja opinia. Pozdrawiam i mam nadzieję że stworzymy tutaj listę naprawdę pożytecznych porad.
 
Witam!
Nasze dziecko zmarło po 5 miesiącach walki-leżenia, urodził się w 7 miesiącu i niestety żył tylko 13 godzin. Miałam cesarke 14.01.2009 r i jeszcze nie unormaował mi się okres. Tydzień po cesarce byłam u lekarza i powiedział że jak sie unormuje to mam zrobic badania OB, CRP, hormony tarczycy i płciowe: testosteron, prolaktyne, i jeszcze jeden hormon, toksoplazmoza i wogóle mówił żeby poczekać conajmniej pół roku. Więc czekamy jak się uroguluje okres i myśle że za jakies dwa miesiące zrobie te badania a potem zobaczymy co z nich wyjdzie to dopiero zadecydujemy czy możemy starać sie o dzidziusia. A ja bardzo pragne mieć to słoneczko i wierzę że nasz Aniołek będzie teraz nad nami czuwał. Ciężko jest o tym wszystkim mysleć a co dopiero pisać, ale nie wyobrażam sobie życia bez dzieci.... Tak mi ciężko nadal jest tak mi Go brak....
Pozdrawiam wszystkie Aniołkowe Mamy!!!
[*]
[*]
[*] zapalam światełka dla naszych Aniołków
 
13x13 ja nie twierze ze strona jest do d...y:sorry: tylko zawsze nalezy sie zastanowic jakie badania sa dla danej osoby potrzebne,bo inne badania zaleca sie po wczesnym poronieniu(np.10-12tydz.) a inne po urodzeniu martwego dziecka(po 20 tyg.).

IWKA zapraszam na strone ciaza po poronieniu tam pomagamy sobie:tak:.Dla Twojego Aniołka(*)
 
Motyl -a co to za witaminy? Mysliż, że są dostępne w polskich aptekach? Rany ja to zupełnie nie wiem jak się przygotowywać.I czy w ogóle myśleć o kolejnym bąbelku...Mam pech do lekarzy ginekologów. Pani na badaniu teraz pobrala mi cytologie (1,5 miesiąca po porodzie) i 2 dni krwawilam...Teraz dowiedziałam się,że cytologie najwcześniej to poł roku po porodzie się robi...Ręce i piersi opadają dosłownie.
Jakiś kryzys mnie dopadł. I starania o kolejne dziecię najprawdopodobniej rozpocznę od wizyty u psychologa...
 
reklama
GABRYSIAA głowa do góry nawet wizyta u psychologa to nie koniec swiata,traktuj to jak wizyte u innego lekarza i tyle.

sanatogenpronatalhishers.jpg


To sa te witaminki które ja brałam w ciazy tez biore tej samej firmy.Niestety z tego co wiem nie sa dostepne w Polsce.Pewnie masz kogos w UK to popros o wysłanie :tak:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry